Wpis z mikrobloga

  • 816
Już mnie #!$%@?ą te przepisiary. Ile ma pojemności szklanka? Jaka mąką? Ile to szczypta? Jak wygląda średnie jajco? Nosz kurba, z racji harmonogramu pracy mojej różowej, to ja jestem kucharzem w naszym związku. Chłop, jak daje przepis, to jak komendant na własnym posterunku. 600 gramów mąki tipo dopio zero, możesz używać też 550, ale najlepiej bierz włoską Caputo, ale z Divella Rimacinata też Ci wyjdzie. Jeżeli na chacie masz 25 stopni to daj 1.5g drożdży, jak bliżej 30, to używaj 1 gram drożdży. 15 GRAMÓW soli, 375 GRAMÓW wody 12 gramów oliwy. I nie dodawaj mąki w trakcie wyrabiania ciasta, bo jest dobre i takie ma być. Tymczasem baby picrel. TCZY DUŻE SZKLANKI MONKI, mała szklaneczka wody, tak trochę tylko oliwy. Jezus, no nie wytrzymam zaraz.
#rozowepaski #gotujzwykopem
Pobierz Krachu - Już mnie #!$%@?ą te przepisiary. Ile ma pojemności szklanka? Jaka mąką? Ile ...
źródło: comment_16615315825QY6mGJGC4N6zyo8JoAubx.jpg
  • 269
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
no to kolego pytanie zadam: jak spróbować w trakcie przygotowania ciasta i dostosować ciasto, które robisz pierwszy raz, a dostało za dużo/za mało wody i wyszedł zakalec?

#!$%@?ć sobie po prostu całość do śmietnika i lecieć do sklepu po składniki, co nie?

@Rachey:

Nigdy wcześniej w swoim życiu nie widziałeś jak mniej więcej wygląda dobrze wyrobione ciasto?
@Krupier: Chociażby robiąc ostatnio japoński sernik z ryżowaru (taki mega lekki i sprężysty) - pierwszy raz widziałem w życiu ciasto tak leiste, a ciasto wyszło.
Wiec nie wiem co to ma do rzeczy - wyrobione ciasto może mieć na prawdę bardzo duży zakres płynności, sprężystości itp w zależności tego co pieczesz.
@Rachey: z tekstu z internetu, robiąc po raz pierwszy, nie dowiesz się takich rzeczy. "Idealne proporcje" też Ci nie pomogą, bo to, czy wyjdzie Ci zakalec z czy nie, zależy też od tego jak długo zajęło przygotowanie przed wstawieniem do piekarnika oraz od samego piekarnika. Gotowanie to nie jest nauka ścisła, którą da się przekazać przy pomocy idealnie dobranych miar w przepisie. Musisz upiec najpierw kilka ciast żeby wiedzieć czy to,
@Krachu: Sam gotuję i piekę więc znam ten ból. Chociaż już się nauczyłem czytania przepisów. Szczypta to jest trochę mniej niż jak weźmiesz w palce (twoje pewnie są większe niż przeciętnej kobiety), szklanka to taka standardowa 250ka z Ikei (nie ubijasz, nie potrząsasz tylko sypiesz), średnie jajko to takie, że jak je zobaczysz to pomyślisz "jajko", a nie "o #!$%@?, jak to kurze z dupy wyleciało" albo "o #!$%@? jakie malutkie
@Krachu: Do odmierzania na szklanki 250ml możesz stosować kubeczki z miarką, a przy gotowaniu prostych rzeczy jebla bym dostał gdybym miał każdy składnik odmierzać co do grama. Minimalnie zmienione proporcje w zdecydowanej większości nie robią różnicy.