Wpis z mikrobloga

  • 816
Już mnie #!$%@?ą te przepisiary. Ile ma pojemności szklanka? Jaka mąką? Ile to szczypta? Jak wygląda średnie jajco? Nosz kurba, z racji harmonogramu pracy mojej różowej, to ja jestem kucharzem w naszym związku. Chłop, jak daje przepis, to jak komendant na własnym posterunku. 600 gramów mąki tipo dopio zero, możesz używać też 550, ale najlepiej bierz włoską Caputo, ale z Divella Rimacinata też Ci wyjdzie. Jeżeli na chacie masz 25 stopni to daj 1.5g drożdży, jak bliżej 30, to używaj 1 gram drożdży. 15 GRAMÓW soli, 375 GRAMÓW wody 12 gramów oliwy. I nie dodawaj mąki w trakcie wyrabiania ciasta, bo jest dobre i takie ma być. Tymczasem baby picrel. TCZY DUŻE SZKLANKI MONKI, mała szklaneczka wody, tak trochę tylko oliwy. Jezus, no nie wytrzymam zaraz.
#rozowepaski #gotujzwykopem
Pobierz Krachu - Już mnie #!$%@?ą te przepisiary. Ile ma pojemności szklanka? Jaka mąką? Ile ...
źródło: comment_16615315825QY6mGJGC4N6zyo8JoAubx.jpg
  • 269
@Krachu: wszystkie przepisy musze przepisywać bo też mnie to #!$%@?. Chociaz miarki tsp, tbsp sa swietna standaryzacją i w wielu ameryknskich przepisach sie pojawiaja.

Ale oprocz #!$%@? gramatur mnie tez denerwuje brak optymalizacji czasowej, gdzie robisz np sos, a potem ci kaza gotowac ryz, gdzie wiadomo ze od ryzu sie powinno zaczac i w trakcie jak sie gotuje albo „dochodzi” powinno sie robic sos.
jak dasz trochę za dużo, to mozesz ubić drożdże solą, jak za mało to wyrosnie Ci pita zamiast pitcy.


@Krachu: To sobie wtedy zrobisz drugie ciasto. Z resztą, nawet odliczając składniki co do jednego grama można #!$%@?ć potrawę, bo gotowanie to przede wszystkim praktyka oparta na metodzie prób i błędów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krachu: #!$%@? z ciebie kucharz skoro nei Ogarniasz ze w kuchni licza się proporcje.
Jak masz użyć na porcję dla 4 osób 2 szklanki mąki i szklankę mleka albo 500g mąki i 250ml to co za różnice ci to robi? XD
@Sachees: ehh... coraz więcej amatorów pcha się do zabawy. Jajka, do sprzedaży w sklepach, klasyfikuje się według gramatury:

Wielkość jajek sklasyfikowana jest w następujący sposób:
S – małe, o wadze poniżej 53g. M – średnie, o wadze 53g – 63g. L – duże, o wadze 63-73g. XL – bardzo duże, o wadze powyżej 73g.

A jak ktoś miał swoje jajka lub ma stare przepisy to się właśnie pisało, czy użyć jajko
@moll kostka to jeszcze 200g i to w każdym domu. Choć tak przepisy z gramatura podają wagę masła zazwyczaj. Szybciej mi się gotuję jak jest podana granatura i serio nie rozumiem dlaczego ludzie bronią szklankowego systemu z dupy.

Jedyny przepis w pełni na szklanki to na naleśniki bo bo juz robiłem go milion razy i używam tej samej szklanki.