Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #ekonomia #gielda #inwestycje #gospodarka Ludki, mam jeszcze tydzień na podpisanie aneksu na stała stopę 8,5 procent, mam do spłaty jeszcze 250k, ratę mi obliczyli na 2000 zł i się bije z myślami, co byście robili na moim miejscu, aż tak bardzo mnie ta stała nie boli, ale jak stopy spadną znów do 4 procent, to trochę słabo przepłacać przez kilka lat.
DrFaithless - #nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #ekonomia #gielda #inwesty...

źródło: comment_1660068642bTPLLdFwgfoyZnwjXxZxDi.jpg

Pobierz
  • 24
@DrFaithless: Jeżeli stała Cię aż tak bardzo nie boli to tym bardziej nie ma co przechodzić na stałą. Nadpłacaj ile się da w czasie wakacji kredytowych to podwyżki stóp będą Cię mniej bolały.
Chyba średnio opłaca się przechodzić na stałe przy takich stopach. Ja bym poczekał chociaż do nowego roku, ciekawe co przyniesie zamiana wiboru na inny wskaźnik. Może wtedy oferty na stałym oprocentowaniu będą bardziej korzystne. A póki coś wakacje kredytowe i nadpłata ( ͡º ͜ʖ͡º)
#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #ekonomia #gielda #inwestycje #gospodarka Ludki, mam jeszcze tydzień na podpisanie aneksu na stała stopę 8,5 procent, mam do spłaty jeszcze 250k, ratę mi obliczyli na 2000 zł i się bije z myślami, co byście robili na moim miejscu, aż tak bardzo mnie ta stała nie boli, ale jak stopy spadną znów do 4 procent, to trochę słabo przepłacać przez kilka lat.


@DrFaithless: Jeśli stopy procentowe będą obniżone to
@DrFaithless: @marcpol: Jeszcze dodać należy że przy refinansowaniu dochodzi ubezpieczenie które będziesz musiał opłacać przez kolejne 2-3 lata. Przynajmniej ja tak mam że po 3 latach ING mogę z tego zrezygnować a jest to ok. 140zł miesięcznie... gdybym przeniósł do innego banku, większość ma to obowiązkowe w umowie (lub wyższa marża)
Przemyśl fskty: będzie zmiana na WIRF, zamiast wibor
Natomiast wszelkie komentarze analityków bankowych wskauzja, że jeszcze 2 lata stopy będą na obecnym poziomie. Wybierz sam.
@marcpol: Banki zwykle pobierają opłatę za wcześniejszą spłatę/nadpłatę kredytu o czasowo stałej stopie? Jeśli tak to jaka jest przeciętna wysokość takiej opłaty?


@pangolin: Większość banków nie pobiera opłaty za wcześniejszą częściową lub całkowitą spłatę kredytu w przypadku czasowo stałego oprocentowania. Wyjątkiem jest BOŚ, Alior i niektóre spółdzielcze - te banki pobierają opłatę za nadpłaty lub całkowitą wcześniejszą spłatę.

Jeszcze dodać należy że przy refinansowaniu dochodzi ubezpieczenie które będziesz musiał opłacać
@DrFaithless: mam podobną ofertę, kredytu mam ok 260 tys i refinansowanie w innym banku z 8:65. Też się wahałem, ale odrzucę tę ofertę. Złożyłem jeszcze na stałe 7,55 w ing, ale chyba też odrzucę. Przekonałem się do wakacji kredytowych i likwidacji wiboru. Proszę daj znać, moja oferta jest ważna jeszcze 3 tygodnie z 8,65%, ale jej nie wezmę. Jestem ciekawy Twojej decyzji:) moim zdaniem już się nie opłaca.
i strać możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. Outstanding move


@Krupier: Bierzesz wakacje w tym roku, ciągniesz proces 2 mce, a umowę uruchamiasz w grudniu.
Przelicz różnicę jak się spina 8.5 vs 7.52.