Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1840
##!$%@? #aleakcja #zalesie #zonabijealewolnobiega

Słuchajcie co się #!$%@?ło, starszy syn (11l) poszedł na nockę do kolegi z bloku, (15l) zwykle nic się nie działo ,potrafili sobie wyjść w nocy na dwór, ale zwykle siedzieli i grali.

O 4 w nocy stukanie do drzwi, stara się zerwała, otwiera , a tam męski głos "Czy to pani syn?" Momentalnie się rozbudziłem, gdy weszło dwóch rosłych policjantów z młodym. Co się okazało, starszy kolega buchnał matce kluczyki do auta, i sobie na wycieczke pojechali. Pech chciał że im się zepsuł samochód i kurła starszy posadził za kółko mojego Benka, a sam postanowił zapchać auto do domu, 5km , rozumiecie, w Warszawie.. ktoś zgłosił że nastolatek w środku nocy pcha auto, i dalej już finał znany.

Jeszcze młody śpi, zastanawiam się jakie konsekwencje musi ponieść. Kurła, sam miałem siano w głowie za dzieciaka,ale mimo wszystko policja mnie nigdy do domu nie odstawiała xD Policjanci wyjątkowo zabawni, mówią że dobrze mu szło, w nic nie przydzwonił, można go na prawko zapisywać xD
  • 192
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@janekhe: nie sądze. Mam z dziećmi bardzo dobry kontakt. Dziecko jest nadzorowane elektronicznie o czym wie, więc nie opłaca mu się kłamać. Oczywiście miał dotychczas sporą dozę swobody, dotychczas nie zawiódł naszego zaufania. Zobaczę wieczorem czy przemyślał swoje postępowanie i jakie wnioski wyciągnął. To jest tylko dziecko, my mu wskazujemy drogę ale to on musi ją przejść, jeśli nie zrozumie co jest dobre a co złe, jakie są przyjęte normy społeczne
@wuwuzela1: Ale wiesz że taki zegarek bardziej ryje psychikę niż brak jednego wyjścia na ryby? Deprywacja potrzeby prywatności/bezpieczeństwa na stale, vs deprywacja potrzeby socjalizacji, jednorazowo. Przypominam: hierarchia to fizjologiczne > bezpieczeństwa > afilacji > uznania > samorealizacji. Gdzie w sumie z innych postów opa wygląda jakby to była kwestia uznania dziadka a nie przynależności do rodziny.

@Kick_Ass: Opie, zerknij tu na to co napisałam. IMO idealnie wyszły Ci te kary.
Świadomość że każda decyzja wiąże się z konsekwencjami uważasz za złe wychowanie


@Kick_Ass: uwazam ze spotkanie z policjantami dalo mu wystarczajaca nauczke, skoro wstal zdygany
bal sie i policji i twojej reakcji i sral po gaciach, wystarczy

Drobne kary, które tak na dobrą sprawę nie są nawet bardzo uciążliwe, są niewychowawcze?

drobne kary nie trwaja po 3 miesiace, drobna kare juz dostal a nie wiadomo co bedzie dalej i czy poniesie
Niech napisze list z przeprosinami do ojca tego drugiego i idz z nim go wrecz to bedzie bardziej logiczne niz zakaz wychodzenia na zawsze czy zabranie telefonu (czytaj dobre polskie wychowanie)


@typowy_lobuz: Z przeprosinami za to, że 11-latek robił co mu kazał 15-latek z samochodem jego ojca? Za co ma przepraszać? Za to, że jest 4 lata młodszy i ma mniej rozumu?

Tutaj nie ma za co karcić. Ba, to że
Widzę wszyscy są ekspertami dot. wychowania. Zgodnie z podejściem wielu osób tutaj najlepiej poklepać dziecko po plecach, bo przecież jak się zrobi cokolwiek, da się jakąkolwiek karę lub przeprowadzi pogadankę, to sprawi, że dziecko będzie się mocniej kryło w przyszłości, żeby tego nie doświadczyć ponownie.

@Kick_Ass według mnie spoko wyszło, szkoda tylko tego wyjścia z dziadkiem na ryby, bo brzmi jak coś naprawdę fajnego, w dodatku w lato.
@Kick_Ass: Brzmisz jak bardzo spoko rodzic. No i chyba dobrze wychowujesz młodego skoro najbardziej wychowawcza i imo najmądrzejsza kara zadziałała najmocniej, nawet mimo że jest maleńka i to tylko odsuniecie o tydzień wyjazdu z tego co mówiłeś. <3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@janekhe: ma swoje pieniądze które już sobie uskładał, 3 miesiące bez wpływu do jego budżetu może nauczy mu lepiej zarządzać swoimi finansami. Na czas wakacji telefon i komputer bez żadnych limitów czasu to też zły pomysł, bo dziecko woli siedzieć w wirtualu zamiast biegać z kolegami. Też nie uważam żeby był z tym jakiś problem. Konsekwencji prawnych nie poniesie, policjanci sporządzili tylko notatkę i kazali podpisać że odebraliśmy dziecko w stanie