Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1840
##!$%@? #aleakcja #zalesie #zonabijealewolnobiega

Słuchajcie co się #!$%@?ło, starszy syn (11l) poszedł na nockę do kolegi z bloku, (15l) zwykle nic się nie działo ,potrafili sobie wyjść w nocy na dwór, ale zwykle siedzieli i grali.

O 4 w nocy stukanie do drzwi, stara się zerwała, otwiera , a tam męski głos "Czy to pani syn?" Momentalnie się rozbudziłem, gdy weszło dwóch rosłych policjantów z młodym. Co się okazało, starszy kolega buchnał matce kluczyki do auta, i sobie na wycieczke pojechali. Pech chciał że im się zepsuł samochód i kurła starszy posadził za kółko mojego Benka, a sam postanowił zapchać auto do domu, 5km , rozumiecie, w Warszawie.. ktoś zgłosił że nastolatek w środku nocy pcha auto, i dalej już finał znany.

Jeszcze młody śpi, zastanawiam się jakie konsekwencje musi ponieść. Kurła, sam miałem siano w głowie za dzieciaka,ale mimo wszystko policja mnie nigdy do domu nie odstawiała xD Policjanci wyjątkowo zabawni, mówią że dobrze mu szło, w nic nie przydzwonił, można go na prawko zapisywać xD
  • 192
@Kick_Ass: to teraz patrz na to xD przegladales gazetki a mlodemu zakladasz blokade rodzicielska
to to tam jeszcze #!$%@?, napisales ze

Jak mi hasło na kompa założyli to tak długo kombinowałem aż wykombinowałem jakie jest.


on tez bedzie kombinowac jak to obejsc zeby cycki sobie poogladac xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janekhe: ja mu nic nie blokuje, ma zestaw filtrów dopasowanych do jego wieku. Wiem co oglądają na telefonach kolegów którzy takich blokad nie mają, czyli co, zakazać całkowicie wychodzenia z domu? Wykluczyć cyfrowo? Temat był o jeździe samochodem , a schodzisz na tematy niezwiązane.
@Kick_Ass: gadamy caly czas o glupich ograniczeniach i karach, a o to pytales
chodzi mi o to ze moze lepiej nie ograniczac, i tak to obejdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
chyba tyle, nie mam nic wiecej do powiedzenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@janekhe: ograniczenia wynikają z popełnionego występku, dziecko prędzej to zrozumie gdy zobaczy konsekwencje. Taką decyzję wychowawczą podjąłem , czy słusznie to się okaże, nikt nie jest nieomylny, choć przeglądając wykop można odnieść wrażenie że tu tylko tacy się zebrali, wszystko jest albo czarne albo białe,nic pośrodku.
@Kotouak

daj mu szlaban na prowadzenie auta do osiemnastki


Jak bylem szczylem z podstawówki to zabrałem malucha matce u pojechalem z kolega z mojej ulicy na urodziny do koleżanki kilka ulic dalej. Jak sie ojciec dowiedział dostalem właśnie taki szlaban :)
sam bym z buta wrócił i wkręcał starym że nic nie wiem xD


@Kick_Ass: ta twoja kara wydawała mi się idiotyczna, ale po tym zdaniu przynajmniej widzę, że jest w tym jakaś spójność. Ty byś nigdy się nie przyznał rodzicom do błędu i swojego syna też uczysz, żeby nigdy niczego ci nie mówił, bo pożałuje. Skoro taki jest twój wybór, to w sumie nie ma co się czepiać.
Sam dostawałem szlabany
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Drogomir: ja to ja, dzieciaki to dzieciaki. Inne wychowanie inne czasy. Ja bym postąpił w swoim czasie tak jak napisałem ,nie było kamer, komórek itp. Myślę że gdybym dowiedział się w inny sposób, to i obostrzenia były by inne i to samo powiedziałem młodemu. Jak dotąd to działało, czemu ma nie działać dalej? Kary są symboliczne, choć zapewne młodemu może się wydawać inaczej to w końcu to zrozumie. Taką mam przynajmniej
@Kick_Ass: powiedz młodemu żeby korzystał z własnego rozumu, bo to co mówią starsi koledzy nie zawsze jest mądrzejsze od tego o czym sam pomyśli. Głowę dam że to ten kolega wpadł na ten "mądry" plan ( ͡° ͜ʖ ͡°)