Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 833
Tydzień temu pisałem o dziadach bez świateł podczas deszczu, dziś mniej niebezpieczni ale nadal - królowie lewego/środkowego pasa.

Przede mną setki metrów wolnego pasa prawego i tylko ja na nim. I co ciekawe. Większość tych aut jechało wolnej ode mnie i ich wyprzedziłem z prawej.

#samochody #motoryzacja #bezpieczenstwo #autostrady #januszelewegopasa
Pobierz soadfan - Tydzień temu pisałem o dziadach bez świateł podczas deszczu, dziś mniej nie...
źródło: comment_1659766267iEKnyKQa4QjOPQcRPWhSLP.jpg
  • 127
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GRzA6969: cooo? Przecież ten przepis to tylko Spisek producentów aut, byśmy dużo płacili za spalone żarówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najbezpieczniej to by hylo bez świateł w ogóle jeździć i huk XD

Niektórzy to są widzę po prostu dzbany. Albo "jak pada to nie jedziemy". Mhm. Bo spada na nas woda królewska.
@BronekLowcaStoneg

@v1lk a potem taki debil stoi na środku drogi i robi zagrożenie, bo te nawet 59km/h obsrany jest jechać. Masz 10lat i dopiero się uczysz jazdy, że takie głupoty wypisujesz?


Nastepny który czyta i rozumie co mu się podoba, sieją was czy takie tałatajstwo jakoś specjalnie trzeba chować?

A jak deszcz jest konkretny to zjeżdża się na najbliższy możliwy stop i czeka aż przejdzie największe dziadostwo, no chyba że życie ci
zjeżdża się na najbliższy możliwy stop i czeka aż przejdzie największe dziadostwo, no chyba że życie ci nie miłe to śmigaj w najlepsze ()


@v1lk: czyli ddla bezpieczenstwa warto sie zatrzymac, ale swiatel nie zapalis,, bo nie ma takiego obowiązku a za bardzo cenisz wolnosc, zeby ci ktos mowil co masz roboc xD typowy wykopek jest typowy xD

Nie wiem czy wiesz, ale nie ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@v1lk:

w Holandii czy Niemczech też nie włączają () mireczku, jak masz problem z widzeniem pojazdów podczas deszczu, polecam okulary ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


Skąd wiesz, że się nie srają. Obowiązek jazdy na światłach gdy jest ograniczona widoczność jest chyba wszędzie.

Poza tym tekst o okularach to przejaw totalnej ignorancji. Pojeździe trochę w ciężkich warunkach. Czasem nawet zwykłe światła się nie
@v1lk: oh rly zachodziarzu wielce oblatany? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Fahrlicht nicht nur bei Dunkelheit Pflicht

Etwa bei Nebel, Schneefall oder Regen (§ 17 StVO). Wer dann außerorts ohne Abblendlicht fährt, kassiert drei Punkte, zahlt 40 Euro Bußgeld.

Wszyscy włączają światła przy złej pogodzie a jak ktoś nie ma to mu mrugają żeby przypomnieć
Ja włączam np na autobahnie i wiele osób tak robi
Obowiązek świateł przez
Przede mną setki metrów wolnego pasa prawego i tylko ja na nim. I co ciekawe. Większość tych aut jechało wolnej ode mnie i ich wyprzedziłem z prawej.


@soadfan: ale to normalna sytuacja na każdej drodze, która ma więcej pasów jazdy niż 2.
Czy to S-ka, autostrada czy droga w mieście.

w Holandii czy Niemczech też nie włączają () mireczku, jak masz problem z widzeniem pojazdów
W Niemczech wydaje mi się, że kierowcy sami zmienili nawyk przez ostatnie kilka lat. Zdecydowana większość ma włączone światła w bezchmurne dni. Ustawiony automat, że się włączają razem z samochodem i wywalone.
@v1lk Tylko cwaniaku w Niemczech albo Holandii większość debili nie wjeżdża ci na dupe na milimetry bo tam w przeciwieństwie do nas można spotkać policję na autostradzie.

W Holandii z jej limitem prędkości to też jeździ się zupełnie inaczej niż w Polsce.

@soadfan Dziady bez świateł to jedno, drugie to geniusze jadący na swoich chińskich paskach ledowych 10 centymetrów od ziemi bo po co światła palić.
a masz świadomość że w wielu krajach nie ma obowiązku włączania świateł i jakoś ludzie się o to nie srają? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Karbon315 nie karm trolla, przecież to jakiś debil, który nie umie przeczytać tekstu ze zrozumieniem
@v1lk: ale mi chodzi o to, że podczas deszczu zupełnie nie włączają świateł, a chmura wody za autem i go nie widać.


@soadfan: Tydzień temu na S8 trafiłem na takich podczas ulewy. Wyjeżdża ci pod maskę bez kierunkowskazu i świateł z tylu przy widoczności <50m. Ja mam wrażenie że temat ze światłami dziennymi to nie jest lenistwo a bezczelna niewiedza bo często ci ludzie nie maja świadomości ze światła z
@soadfan w miescie to samo. Trzy pasu ktore koncza sie dwoma pasami z lewo i dwoma w prawo na estakade, to bedzie taki jechal skrajnym lewym, zeby na koncu i tak pojechac w prawo na estakade.
Swiatel nie bede nawet komentowal bo to ze skrajnosci w skrajnosc, lekka mgla to wlaczaja przeciwmgielne, deszcz i brak widocznosci, nie wlaczaja swiatel.

Niestety widocznie kursy na prawo jazdy sa przeprowadzane za szybko i niewiele daja
królowie lewego/środkowego pasa


@soadfan: a wyprzedź takiego z prawej to jaki obrażony. Ja czasem trąbię na takich totalnie przeginających, na prawo zjeżdża może 10%, urażona duma Janusza im nie pozwala xD