Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 833
Tydzień temu pisałem o dziadach bez świateł podczas deszczu, dziś mniej niebezpieczni ale nadal - królowie lewego/środkowego pasa.

Przede mną setki metrów wolnego pasa prawego i tylko ja na nim. I co ciekawe. Większość tych aut jechało wolnej ode mnie i ich wyprzedziłem z prawej.

#samochody #motoryzacja #bezpieczenstwo #autostrady #januszelewegopasa
soadfan - Tydzień temu pisałem o dziadach bez świateł podczas deszczu, dziś mniej nie...

źródło: comment_1659766267iEKnyKQa4QjOPQcRPWhSLP.jpg

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
@malinq: nie wiem czym się poruszasz, ale moje leciwe pudło klasy C potrafi samo włączać i dostosowywać rodzaj świateł do sytuacji (dzienne, a przy deszczu i słabym świetle mijania).
Zapewne kierowcy bez świateł w deszczu to : albo ludzie, którzy nieświadomie wyłączyli automatyczne światła, albo mają zepsute czujniki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 72
@Mirekzkolega: policja powinna cisnąć ludzi za jeżdżenie środkowym pasem i po jakimś czasie by się nauczyli. Aktualnie większość osób zjeżdża na ekspresówkę i od razu wali na środkowy. Banda matołów ale chyba nikogo to nie dziwi patrząc co się odjaniepawla w tym kraju
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
A jak deszcz jest konkretny to zjeżdża się na najbliższy możliwy stop i czeka aż przejdzie największe dziadostwo, no chyba że życie ci nie miłe to śmigaj w najlepsze ()


@v1lk: Ty chyba nie piszesz na poważnie ( _)
  • Odpowiedz
@FuriousJanush: Nierealne niestety, żeby takiego złapać to trzeba go nagrać wideorejestratorem, stacjonarny patrol nie udowodni ze akurat wyprzedzał albo skończył wyprzedzanie. A taki wideorejestrator to złapie może dwóch takich na godzinę (biorąc pod uwagę czas wykonywania czynności). No i o ile to faktycznie jest strasznie irytujące i blokuje ruch to nie jest to krytyczne z punktu widzenia bezpieczeństwa wiec lepiej żeby wideorejestratory używać do ścigania konkretnych przekroczeń prędkości, wyprzedzania na pasach
  • Odpowiedz
@Kasia123456789

A jak deszcz jest konkretny to zjeżdża się na najbliższy możliwy stop i czeka aż przejdzie największe dziadostwo, no chyba że życie ci nie miłe to śmigaj w najlepsze ()


@v1lk: Ty chyba nie piszesz na poważnie ( _)

A co to za problem? Chyba nie jechałaś przy oberwaniu chmury gdzie widoczność nawet przy włączonych światłach jest na kilka metrów, trzeba
  • Odpowiedz
Tydzień temu pisałem o dziadach bez świateł podczas deszczu


@soadfan: Aż się wkurzyłem, ostatnio miałem takiego agenta i prawie w niego wjechałem, bo świata nie było widać, a on na światłach dziennych... I to jest totalna patologia w Polsce, że ludzie w ogóle przy złych warunkach nie przełączają świateł dziennych na mijania.
  • Odpowiedz
@wwkbt regularnie jeżdżę ta trasa i stwierdzam że to największa patola jaka istnieje, zwlaszcza wjazdowka do warszawy od strony Krakowa Regularnie jeżdżętamtedy i zawsze skrajnie prawym pasem bo jade sobie 70-80 km/h tamtędy. Nie mam chociażby jednego przejazdu w którym jakiś tirowiec albo fan zgniłych volkswagenow golfow jadący za mna nie #!$%@?ł mi światłami, że jadę za wolno a potem zajeżdżał drogę.

Generalnie s7 to chyba największe patusy drogowe jakie widziałem.
  • Odpowiedz
@wwkbt: Pokonuje ta trasę dzień w dzień i to jest #!$%@? dramat. Środkowy jedzie z prędkością 80, prawy 90 a lewy to kamikadze po 140-150. Nie raz wyprzedziłem prawym pasem gwiazdy środkowego z klapkami na oczach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@v1lk: jeżdżę zawodowo, poza tym prywatnie również pokonuje sporo kilometrów i niejedną pogodę widziałem, gdzie widoczność była raz lepsza, raz gorsza i nie widzę powodu, żeby z powodu byle deszczu zatrzymywać się na parkingu czy, jak niektórzy idioci, na poboczu/pod wiaduktem. Poza tym, nigdy nie wiesz czy dane warunki będą trwały kilka minut czy godzinę.

Jak wieczorem pojawi się mgła, to będziesz czekał do rana aż zrzednie? W końcu widoczność będzie
  • Odpowiedz