Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Bulwa, kobietom nie dogodzisz. Mamy z żoną 2-uletnią córkę. Żona na początku po urodzeniu się dobrze trzymała, po pół roku zaczęła bardzo tęsknić za pracą. Córka jadła z cycka, więc zaczęliśmy uczyć ją jeść z butelki. Gdy dziecko w końcu oduczyło się cycka z bólem serca odszedłem z roboty, bo wiecie ile złego słyszałem od żony o tym jak to ciężko z dzieckiem samemu. Żona poszła do roboty. Na początku musiałem się nauczyć żyć zgodnie z cyklem dziecka, gdy dziecko śpi to śpię ja itd. Zawsze miałem problemy ze snem a jakoś się nauczyłem szybko zasypiać. Po miesiącu zacząłem ogarniać tak dobrze, że było cudownie. Dosłownie chillera.
I wszystko było by zajebiście gdyby nie to, że żona nie wytrzymuje w pracy i chce się wymienić ze mną. Tylko że ja nie mam możliwości powrotu do poprzedniej firmy, bo się zwyczajnie zwolniłem i jestem w kropce. Spodobało mi się zajmowanie domem i córką.
Może nie jestem uberfanem sprzątania czy gotowania, zabawy z dzieckiem też się z czasem nudzą, ale nie ma tego stresu, deadline'ów, fakapów, głupich spotkań z których nic nie wynika. Poza tym kim byłem w tym korpo, nie tworzyłem nic fajnego, typowe bullshit job, Satysfakcja z kształtowanie małego człowieczka jest dla mnie zdecydowanie większa niż tworzenie raportów w excelu..

Co zrobilibyście na moim miejscu? Czy powinienem "walczyć" o swoje czy przystać na propozycję żony? Znów boję się, że jeśli się zgodzę to niedługo znów żona wpadnie w depresję i będzie znowu wymiana. Chciałbym już stabilności albo wóz albo przewóz.

#dzieci #zwiazki #rodzicielstwo #praca #pracbaza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ec3178cd8e77c268b6315d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 74
@AnonimoweMirkoWyznania: miałem identyczną sytuację xD żona że ciężko z dzieckiem, że ciężko dom ogarnąć etc. że to praca 24/7. takie teksty padały też od znajomych matek że lekko nie ma i lepiej pracować :D tylko że ja cały czas wszystko obserwowałem bo pracuję z domu i z mojej perspektywy całkiem inaczej to wyglądało. Zamieniłem się z żoną, ona ma swój biznes teraz a ja od dłuższego czasu siedzę z małym 14
@AnonimoweMirkoWyznania: oj, ujawniles prawde ktorej boja sie matki p0lki - ze zajmowanie sie domem i dzoeckie to nie praca na pelen etat xD


@yhbgrobdoivbvwamsv Generalnie się mówi o tym jaka to kobiety mają podzielność uwagi i są wielozadaniowe itp. Tylko co z tego jak zazwyczaj w takich pracach domowych nie potrafią zwyczajnie sobie zorganizować pracy. Nic dziwnego że się męczą przy złej organizacji pracy. Żeby nie było nie było niektórzy faceci
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: przede wszystkim bądź szczery z żoną odnośnie swoich odczuć i emocji. Jeżeli reagowałaby klotnia, szantażem i was stać to zaproponuj psychoterapeutę dla par. Jeżeli jest dojrzała i będziecie mogli szczerze, poważnie porozmawiać to wytłumacz jej, że cieszysz się z nowej roli, ty oraz córka jesteście z tego też zadowoleni. Ustalcie jakie macie plany w przyszłości odnośnie pracy. Córka pewnie za rok będzie już na tyle dojrzała, że będziecie mogli ją
ciężko dom ogarnąć


@sorry_jak_bede_sie_powtarzac: to jest największe kłamstwo powtarzane przez każdą babę xD

zrobienie pranie zajmuje w sumie 10 minut (wrzucenie szmat, wyjęcie, rozwieszenie)
zmywanie to samo - do zmywarki, ze zmywarki
odkurzyć może robot
umycie podłogi i wytarcie kurzu raz w tygodniu to może 30 minut
gotowanie to albo ktoś lubi i sprawia mu to przyjemność albo zamawia pudełka/ kupuje termomix jak nie lubi gotować
duże zakupy raz w tygodniu
@Im_from_alaska: duża ilość facetów może nie zdaje sobie z tego sprawy i przytakują na to stwierdzenie. Ja mam tak wszystko zorganizowane że tak jak piszesz, z obiadem 1,5h dziennie i jest błysk. Żona wiecznie narzekała że pomocy nie ma że nie ogarnia. Zabawki rozwalone po całej chacie, pampersy, naczynia etc xD ja uwielbiam być kurem domowym :D jeszcze trochę popracuję i jest jestem spełniony i zawodowo i rodzicielsko.