Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Z kolegą tworzyliśmy projekt, serwis w branży gastronomicznej. Ja zajmowałem się programowaniem, a kolega miał się zająć rozleklamowaniem, kwestią zarabiania na tym. Co istotne zgodziliśmy się na początku, że zarobki dzielimy 50:50.
No i się zajął... Znalazł firmę, która chce ten nasz projekt odkupić. Zaoferowali nam 40k. Jest to dla nas spora kwota, jest szansa że projekt nigdy tyle nie zarobi.
Mam jeden problem z tym. Ja przez kilka miesięcy codziennie po szkole pisałem to, podczas gdy kumpel przyszedł na gotowe i zgarnie połowę kasy. Próbowałem go przegadać żeby oddał mi większą część, ale nie zgadza się. Umówiliśmy się 50:50 i koniec... Mogę się nie zgodzić i nie dać im kodu, ale minie dużo czasu zanim tyle zarobimy.

Co sądzicie?

#programowanie #praca #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62eb70a97d6cea9fd2fca1b2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 236
Patrzysz na to (wartość) ze złej strony. Owszem włożyłeś więcej czasu, ale to wcale nie oznacza większej wartości. Kolega stworzył mozliwosc zrobienia biznesu, nie ważne ile mi to zajęło - ważne, ze jest efekt. Im szybciej to zrozumiesz tym lepiej.

#!$%@?ąc od powyższego - umówiliście sie na 50-50 i Twoje słowo powinno byc dla Ciebie świętością. Kariera i biznes to long-term game, a Ty na jej początku (mówisz, ze jesteś w szkole)
bez jego wkładu nie miałbyś nawet tych 20k, sprzedaż jest równie ważna co tworzenie produktu, bez tego nie masz zarobku. Zgodziłeś się na 50/50 więc nie rób z siebie dupka. Gdybyś mi odwalił coś takiego to więcej nie chciałbym z tobą nic robić i ostrzegłbym przed tobą wszystkich dookoła.


@WypadlemZKajaka: Dobra, tylko OP zgodził się na 50/50 za to, że kumpel pociągnie całą część biznesową działającego projektu (czyli jeden jest 'CEO',
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli się umawialiście, że ma szukać kupca to oddajesz mu 50% i żyjesz dalej. Jeśli przystępowałeś do pracy z założeniem, że aplikacja będzie dla Was generować regularne zyski, on zajmie się marketingiem, a Ty po czasie jedynie utrzymaniem, to tak jak ktoś już pisał, kolega się średnio wywiązał i to nie jemu należy sie współczucie. W takiej sytuacji więcej biznesów bym z kolega nie robiła.
Polecałabym jednak dotrzymać słowa i jak uważasz, że sam sobie znajdziesz klientów to po prostu zerwij z nim współpracę i rób sam.


@not_me: Chłopie, żeby zarobić 20k za kilka miesięcy klepania kodu to nie trzeba szukać żadnych klientów, miła pani rekruterka sama cię znajdzie na linkedinie, wepchnie do softwarehouse i przy takiej stawce jeszcze w rękę ucałuje xD