Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Z kolegą tworzyliśmy projekt, serwis w branży gastronomicznej. Ja zajmowałem się programowaniem, a kolega miał się zająć rozleklamowaniem, kwestią zarabiania na tym. Co istotne zgodziliśmy się na początku, że zarobki dzielimy 50:50.
No i się zajął... Znalazł firmę, która chce ten nasz projekt odkupić. Zaoferowali nam 40k. Jest to dla nas spora kwota, jest szansa że projekt nigdy tyle nie zarobi.
Mam jeden problem z tym. Ja przez kilka miesięcy codziennie po szkole pisałem to, podczas gdy kumpel przyszedł na gotowe i zgarnie połowę kasy. Próbowałem go przegadać żeby oddał mi większą część, ale nie zgadza się. Umówiliśmy się 50:50 i koniec... Mogę się nie zgodzić i nie dać im kodu, ale minie dużo czasu zanim tyle zarobimy.

Co sądzicie?

#programowanie #praca #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62eb70a97d6cea9fd2fca1b2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 236
Spodziewałeś się, że kolega też będzie godzinami szukał możliwości zarobienia na tym?


@rozowatestuje: Umowa była taka, że kolega będzie się zajmował marketingiem i rozwijaniem biznesu który będzie można sprzedać za gruby hajs więc tak, zakładałbym, że będzie nad tym siedział godzinami xD

Miał farta, udało się od razu znaleźć coś za super pieniądze.


To są gówno pieniądze za kilka miesięcy klepania kodu.

Istnieje opcja, że Tobie by się to w ogóle
@dwarfguard: Tak to jest z biznesem, że można zarobić a można nie zarobić. Plan był taki, że OP włoży kod za 40k, kolega włoży marketing za 40k i wyjdzie im produkt - wart może 20k, a może 200k - nigdy tego nie wiesz, ale zakładają, że więcej niż te włożone 80k. Natomiast kolega OPa stwierdził, że on marketingu nie robi tylko chce od razu sprzedać ten kod OPa wart 40k i
@GienekZFabrykiOkienek: Ani jeden ani drugi nic nie wyłożył pieniędzy, tylko swój wkład, jednego wkladem był kod drugiego marketing, zysk jest po 20k. Skoro marketingowiec nic nie zrobił, to op nie powinien brać go do następnych projektów tylko zajmować się marketingiem po programowaniu skoro to takie proste. A pozatym to „nie robi tylko chce od razu sprzedać kod opa” to już twoja dopowiesc bo op jasno napisał „No i się zajął, znalazł