Wpis z mikrobloga

Pisałem kilka razy o tej mojej wymarzonej wycieczce na tripa do #usa i w końcu jest. Piszę do Was z Ameryki ( ʖ̯)

Na razie, po pierwszym pełnym dniu mogę powiedzieć tak: rozumiem, gdy ktoś mówi, że Nowy Jork jest "najlepszym miastem świata". #!$%@?ąc od absurdalnie wysokich cen na Manhattanie (pewnie można taniej, ale wokół głównych punktów jest drogo jak... nigdzie), to faktycznie jest tu przepięknie i magicznie. I mówi to gość, który nigdy jakoś szczególnie nie lubił atmosfery wielkich miast.

W ciągu jednego dnia zdążyliśmy poprzechadzać się Central Parkiem, obejrzeć porażkę Yankees, wjechać na Empire States Building, zobaczyć (niestety już po zamknięciu muzeum) pozostałości po WTC i nowe, imponujące One WTC.

Chodząc ulicami NY wciąż mijasz ulice, miejsca, budynki znane doskonale z popkultury. Możesz przez to mieć irracjonalne poczucie, że... już tu kiedyś byłeś. Podobno nie jestem pierwszy

A NY to dopiero początek amerykańskiej przygody. Pijcie ze mną kompot xD jaram się jak dzieciak.

#turystyka #zwiedzajzwykopem
mentalista92 - Pisałem kilka razy o tej mojej wymarzonej wycieczce na tripa do #USA i...

źródło: comment_1659584411CNnWt6CjQC9i1jAAlhxCsg.jpg

Pobierz
  • 307
@mentalista92:

> Jeśli chcecie jakiś krótki update z amerykańskimi ciekawostkami i fotkami (moim okiem) co 1-2 dni to plusujcie ten komentarz, zobaczymy czy będą chętni na moje wysrywy ;) >


Daj Rafał ludziom link do FB, będzie prościej ;) Powodzenia i udanego wypoczynku!
@lukaszlew77: Zgadzam się, byliśmy 3 dni w SF co okazało się błędem. Starczy jeden pełny - max 2. Żałowaliśmy, że nie zostaliśmy w Yosemite na dzień dłużej zamiast SF. To już lepiej pozwiedzać te mniejsze mieściny na wybrzeżu - np. Monterey (specyficzny klimat) lub pojechać do Big Sur. BTW. Yosemite to jest must! Must! Must! Klimat wieczorem w dolinie jest niesamowity.
@WWAldas: jakie miejscówki w Vegas polecasz? jestem od jutra, nocuje w okolicy Bellagio, jade na konferencje więc dni będe miał zajęte zastanawiam się czy wieczorami warto zapuszczać się gdzieś dalej niż The Strip i na ile tam bezpieczenie
@mentalista92:

Chodząc ulicami NY wciąż mijasz ulice, miejsca, budynki znane doskonale z popkultury. Możesz przez to mieć irracjonalne poczucie, że... już tu kiedyś byłeś. Podobno nie jestem pierwszy


Miałem identyczne uczucie. Jedyne miejsce na ziemi gdzie miałem taki mindfuck. Wydaje Ci się, że filmy są przerysowane, a potem jedziesz do NY i widzisz jak policjanci przed komisariatem wpieprzają donaty i machają do dzieci w identycznych mundurach :P
Natomiast w LA miałem
@readme Berlin wymuskany? xD Przecież gdyby mi ktoś powiedział "Szczyny, smród, brzydota. Powiedz, jakie miasto przyszło ci do głowy jako pierwsze", to w ułamku sekundy powiedziałbym, że Berlin.

Poza tym porównywanie stolic europejskich do NYC to trochę tak jakby ci ktoś mówił, że uwielbia Lamborghini, a ty na to: "Fuj, głośne to, dużo pali. Patrz, jaki Garbus jest wymuskany".
Już nie mówię o takich miastach jak Gdańsk, gdzie masz ze dwie reprezentacyjne
Da się szwędać po NYC w ciągu dnia mając na względzie temperatury?
Najlepiej mi pojechać właśnie w wakacje, ale trochę boję się, że wielogodzinne spacery/zwiedzanie w ciągu dnia będą męczące (zwykle temp. 32-35 w dzień i 22-25 w nocy)
@Komanczo91 napisz później jakie koszty itd. oraz w jaki sposób zorganizowałes sobie wycieczkę. Też bym chciał się wybrać kiedyś do US&A


@kocurowy: Nie wiem jak kolgega "zorganizował" ale tu na prawdę nie ma filozofi. Szukasz biletu na google, hotelu na bookingu lub AirBnb, jak chcesz mieć w miarę blisko metrem w ciekawe miejsca to na Manhatanie, a jak tanio to na Brooklynie. Wszędzie dojedziesz metrem.

No ale tanio nie będzie. Szczególnie
Zgadza się, że NY robi wrażenie swoim ogromem ale nie kapuję jak można uważać, że to miejsce jest piękne. Jeżeli NY jest "przepiękny" to jakie są Kraków, Gdańsk, Wrocław?


@readme: Są kameralne ;)

Ja rozumiem, że nie każdego to musi jarać, ale NY jest zajebisty. Ilość miejsc, widoków, wydażeń i aktywnośći jest tam nie do ogarnięcia. A Kraków ma ładny rynek i zameczek. No fajnie, ładnie i nie mamy się czego