Wpis z mikrobloga

Pisałem kilka razy o tej mojej wymarzonej wycieczce na tripa do #usa i w końcu jest. Piszę do Was z Ameryki ( ʖ̯)

Na razie, po pierwszym pełnym dniu mogę powiedzieć tak: rozumiem, gdy ktoś mówi, że Nowy Jork jest "najlepszym miastem świata". #!$%@?ąc od absurdalnie wysokich cen na Manhattanie (pewnie można taniej, ale wokół głównych punktów jest drogo jak... nigdzie), to faktycznie jest tu przepięknie i magicznie. I mówi to gość, który nigdy jakoś szczególnie nie lubił atmosfery wielkich miast.

W ciągu jednego dnia zdążyliśmy poprzechadzać się Central Parkiem, obejrzeć porażkę Yankees, wjechać na Empire States Building, zobaczyć (niestety już po zamknięciu muzeum) pozostałości po WTC i nowe, imponujące One WTC.

Chodząc ulicami NY wciąż mijasz ulice, miejsca, budynki znane doskonale z popkultury. Możesz przez to mieć irracjonalne poczucie, że... już tu kiedyś byłeś. Podobno nie jestem pierwszy

A NY to dopiero początek amerykańskiej przygody. Pijcie ze mną kompot xD jaram się jak dzieciak.

#turystyka #zwiedzajzwykopem
mentalista92 - Pisałem kilka razy o tej mojej wymarzonej wycieczce na tripa do #USA i...

źródło: comment_1659584411CNnWt6CjQC9i1jAAlhxCsg.jpg

Pobierz
  • 307
@Piotrok: Gdyby OP nie mógł się odkopać z setek komentarzy i nie odpowiedział, to może moja krótka lista pomoże: https://www.wykop.pl/wpis/65986053/mireczki-wrocilem-wlasnie-z-dlugo-planowanej-wycie/? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja jestem akurat fanem łażenia po muzeach i pochłaniania wiedzy, ale inne atrakcje też tam wymieniłem.

Jeśli chodzi o pamiątki, to tyle przychodzi do głowy, że trudno wybrać. Dużo znanych marek/instytucji ma swoje sklepy. NBA, MLB, Lego - te jako pierwsze mi
@Corranh

@mentalista92:

Chodząc ulicami NY wciąż mijasz ulice, miejsca, budynki znane doskonale z popkultury. Możesz przez to mieć irracjonalne poczucie, że... już tu kiedyś byłeś. Podobno nie jestem pierwszy


Miałem identyczne uczucie. Jedyne miejsce na ziemi gdzie miałem taki mindfuck. Wydaje Ci się, że filmy są przerysowane, a potem jedziesz do NY i widzisz jak policjanci przed komisariatem wpieprzają donaty i machają do dzieci w identycznych mundurach :P

Natomiast w LA
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lazzyday: To już bardzo subiektywne. W NY jest znacznie większe natężenie takich wrażeń.
A to że NY jest miniaturą dawniej świętości to moim zdaniem takie czepianie się. W latach 80 Central Park był pełen ćpunów i bezdomnych, a na Brooklynie o ile wiem jeszcze w latach 90 regularnie nawały się gangi. To zdaje się nigdy nie było jakieś czyste, bezpieczne i perfekcyjne miasto, ale za to zawsze było cholernie różnorodne i
@Corranh

Nowy Jork dwa lata temu był strefą wojny, metro to nadal skrajna patologia gdzie boisz się żeby nie dostać nożem, ceny z kosmosu, COVID, rewolucja kulturalna i zmienianie nazw ulic / niszczenie pomników / budowanie nowych poprawnych politycznie, polaryzacja polityczna, dziwni ludzie którzy żyją tam bo ich stać a nie dlatego że mają tam korzenie itd

Najlepszym symbolem NYC jest WTC memorial- bo samo miasto to pomnik przeszłości.

Jak jedziesz do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mentalista92: moim zdaniem trochę hejtujesz, byłem ostatni raz rok temu i ani nie czułem się zagrożony w metrze, ani nie zauważyłem żadnej rewolucji kulturalnej. To już prędzej w San Francisco. Zresztą co ma ideologia do rzeczy? Polskę też hejtujesz, bo ostatnio jak tam byłem to pół kraju było obwieszone jakimiś bilbordami o aborcji i katolicyzmie.
Tych korzeni mieszkańców też nie rozumiem przecież to miasto imigrantów i zawsze takie było.

A parki