Wpis z mikrobloga

Pisałem kilka razy o tej mojej wymarzonej wycieczce na tripa do #usa i w końcu jest. Piszę do Was z Ameryki ( ʖ̯)

Na razie, po pierwszym pełnym dniu mogę powiedzieć tak: rozumiem, gdy ktoś mówi, że Nowy Jork jest "najlepszym miastem świata". #!$%@?ąc od absurdalnie wysokich cen na Manhattanie (pewnie można taniej, ale wokół głównych punktów jest drogo jak... nigdzie), to faktycznie jest tu przepięknie i magicznie. I mówi to gość, który nigdy jakoś szczególnie nie lubił atmosfery wielkich miast.

W ciągu jednego dnia zdążyliśmy poprzechadzać się Central Parkiem, obejrzeć porażkę Yankees, wjechać na Empire States Building, zobaczyć (niestety już po zamknięciu muzeum) pozostałości po WTC i nowe, imponujące One WTC.

Chodząc ulicami NY wciąż mijasz ulice, miejsca, budynki znane doskonale z popkultury. Możesz przez to mieć irracjonalne poczucie, że... już tu kiedyś byłeś. Podobno nie jestem pierwszy

A NY to dopiero początek amerykańskiej przygody. Pijcie ze mną kompot xD jaram się jak dzieciak.

#turystyka #zwiedzajzwykopem
mentalista92 - Pisałem kilka razy o tej mojej wymarzonej wycieczce na tripa do #USA i...

źródło: comment_1659584411CNnWt6CjQC9i1jAAlhxCsg.jpg

Pobierz
  • 307
@ergo14: Londyn to jeszcze można zrozumieć, ale Berlin to przecież nuda, dużo syfu, smrodu i praktycznie wszystko to, co zarzuca się NYC, tylko na mniejszą skalę.


@Clermont: o!, jako niebywały w świecie, wreszcie choć tu moge cos powiedzieć. xD
byłem w berlinie, potwierdzam.
choć te kilka historycznych miejsc, to fajnie zobaczyć, nie powiem.
@mentalista92: omijasz najlepsze miejsca... polecam odkleic sie od wielkich miast znanych z filmow i jechac w mniej znane by zobaczyc prawdziwe USA. te wszystkie miasta co wymieniles to straszny syf. Polecam zobczyc z turystycznej sciezki.
@Mike_19: To samo napisalam ale niestety ludzie ktorzy jada do USA nastawiaja sie tylko na metropolie bo tylko to znaja z TV. A USA to piekny kraj poza duzymi miastami. Szkoda, ze tak malo osob ma chec zwiedzenia tego jak trzeba :) pozniej jada do Polski i narzekaja jaki w USA syf jak pojechali zwiedzac najdrozsze i najgorsze miasta.
@mentalista92: jak planujesz odwiedzić też zachodnie wybrzeże, szczególnie okolice Bay Area to się odzywaj. Mogę poratować browarem czy polecić dobre miejsca na zielonego dymka.
@Mike_19: Nie, pojechalem na visie do US pracujac dla zachodniej korporacji. Podczas pobytu i przejazdu przez stany, zapytali nnie czy nie chce sis przenieść skoro juz jestem 2 miesiące. Wypelnili wniosek, wróciłem na chwile do Europy, zeby wbic wize i na przesluchanie i po miesiacu wrocilem z wiza pracownicza. A pozniej dali zielona karta itp.