Wpis z mikrobloga

Pisałem kilka razy o tej mojej wymarzonej wycieczce na tripa do #usa i w końcu jest. Piszę do Was z Ameryki ( ʖ̯)

Na razie, po pierwszym pełnym dniu mogę powiedzieć tak: rozumiem, gdy ktoś mówi, że Nowy Jork jest "najlepszym miastem świata". #!$%@?ąc od absurdalnie wysokich cen na Manhattanie (pewnie można taniej, ale wokół głównych punktów jest drogo jak... nigdzie), to faktycznie jest tu przepięknie i magicznie. I mówi to gość, który nigdy jakoś szczególnie nie lubił atmosfery wielkich miast.

W ciągu jednego dnia zdążyliśmy poprzechadzać się Central Parkiem, obejrzeć porażkę Yankees, wjechać na Empire States Building, zobaczyć (niestety już po zamknięciu muzeum) pozostałości po WTC i nowe, imponujące One WTC.

Chodząc ulicami NY wciąż mijasz ulice, miejsca, budynki znane doskonale z popkultury. Możesz przez to mieć irracjonalne poczucie, że... już tu kiedyś byłeś. Podobno nie jestem pierwszy

A NY to dopiero początek amerykańskiej przygody. Pijcie ze mną kompot xD jaram się jak dzieciak.

#turystyka #zwiedzajzwykopem
Pobierz mentalista92 - Pisałem kilka razy o tej mojej wymarzonej wycieczce na tripa do #USA i...
źródło: comment_1659584411CNnWt6CjQC9i1jAAlhxCsg.jpg
  • 307
@mentalista92:

Na razie, po pierwszym pełnym dniu mogę powiedzieć tak: rozumiem, gdy ktoś mówi, że Nowy Jork jest "najlepszym miastem świata".


A co czyni to miasto najlepszym na swiecie?
Bo chyba nie brud, smrod, halas, korki przepelnione metro pelne brudasow. Jeden central park tego nie zmieni.

Chodząc ulicami NY wciąż mijasz ulice, miejsca, budynki znane doskonale z popkultury. Możesz przez to mieć irracjonalne poczucie, że... już tu kiedyś byłeś. Podobno nie
Pobierz jeanpaul - @mentalista92: 
 Na razie, po pierwszym pełnym dniu mogę powiedzieć tak: r...
źródło: comment_16596106110wMT436wy7BFauZmjdfLjB.jpg
@mentalista92: > faktycznie jest tu przepięknie i magicznie

Piszesz jakby to była Praga, Berlin albo inne wymuskane europejskie miasto. Nie razi cię ciągły smród i hałas? Nie czujesz absurdalnego gorąca i duchoty na stacjach metra? Nie widzisz jakie tam wszystko jest niedoj***ne (w sensie słabego wykonania) w porównaniu z Europą?

Zgadza się, że NY robi wrażenie swoim ogromem ale nie kapuję jak można uważać, że to miejsce jest piękne. Jeżeli NY
Byłem dopiero co w marcu w NY. Wybiórczy opis - podoba ci się jak wszystko naprawiają używając gówna i tektury? :P Bo troche tak to wygląda. Co kilka przecznic świry drące japy, na manhattanie co skrzyżowanie radiowóz jest (nie mogłem zrozumieć czemu ale podejrzewam że dla bezpieczeństwa). Tak też mam że teraz poznaje miejsca z filmów, ale jak się dokładniej przyjrzysz to troche jednak ta magia pryska. Nie żałuję, że byłem (tylko
@mentalista92 jesli masz wybór pomiędzy LA i SF to zdecydowanie wybierz SF. LA i Hollywood jest mega przereklamowane, brzydkie i śmierdzące. Jedno z największych moich rozczarowań w czasie mojej podróży po USA.


@zwierzak86: Dokładnie. LA to porażka. Brud i smród. Jeżeli ktoś szuka fajnego miasta przy oceanie to z całego serca polecam San Diego. Jest to miasto często pomijane przez naszych turystów a które ma do zaoferowania o wiele więcej niż
@mentalista92: ciekawe, moje pierwsze wrażenie w NY było że jest wszędzie syf. Szczególnie w okolicach times square, jest taki narzut ludzi, że nawet nie mają czasu sprzątać ulic i wdeptujesz wszędzie w jakieś kubki po napojach albo rozpaćkane hamburgery
@mentalista92: jesli choc troche jara Cie kosmos i militaria to koniecznie odwiedz lotniskowiec Interepid - milion samolotów i prom kosmiczny :) A obok lotniskowca stoi Concorde, a obok Concorda zadowokowana jest łódz podwodna :)
@zagzag: ja leciałem tydzień temu z przesiadką na United we Frankfurcie, to przed boardingiem była osobna kolejka gdzie weryfikowali zaszczepienie certyfikatem unijnym i tyle. Nikt nigdzie więcej nie chciał. Nie polecam lecieć tam Lufthansą jak coś, bo trzeba maseczke cały lot (niestety tak wracałem), w united nie robią żadnych jazd.
W 2018 byliśmy z partnerką na 3 tygodnie (jakieś 9 dni NY i reszta w Chicago). Zamknęliśmy się w 20k zł, przywieźliśmy jeszcze 1500 dolarów zapasu. Ciesze mnie, że wybraliśmy się wtedy, bo teraz chyba bez szczepień nie wpuszczają. A Nowy Jork jest świetny także kulinarnie i mam kilka knajp, które znów chętnie kiedyś odwiedzę.