Wpis z mikrobloga

Pisałem kilka razy o tej mojej wymarzonej wycieczce na tripa do #usa i w końcu jest. Piszę do Was z Ameryki ( ʖ̯)

Na razie, po pierwszym pełnym dniu mogę powiedzieć tak: rozumiem, gdy ktoś mówi, że Nowy Jork jest "najlepszym miastem świata". #!$%@?ąc od absurdalnie wysokich cen na Manhattanie (pewnie można taniej, ale wokół głównych punktów jest drogo jak... nigdzie), to faktycznie jest tu przepięknie i magicznie. I mówi to gość, który nigdy jakoś szczególnie nie lubił atmosfery wielkich miast.

W ciągu jednego dnia zdążyliśmy poprzechadzać się Central Parkiem, obejrzeć porażkę Yankees, wjechać na Empire States Building, zobaczyć (niestety już po zamknięciu muzeum) pozostałości po WTC i nowe, imponujące One WTC.

Chodząc ulicami NY wciąż mijasz ulice, miejsca, budynki znane doskonale z popkultury. Możesz przez to mieć irracjonalne poczucie, że... już tu kiedyś byłeś. Podobno nie jestem pierwszy

A NY to dopiero początek amerykańskiej przygody. Pijcie ze mną kompot xD jaram się jak dzieciak.

#turystyka #zwiedzajzwykopem
mentalista92 - Pisałem kilka razy o tej mojej wymarzonej wycieczce na tripa do #USA i...

źródło: comment_1659584411CNnWt6CjQC9i1jAAlhxCsg.jpg

Pobierz
  • 307
@mentalista92: nawet nie wiesz jak zazdroszczę Mireczku! ja już miałem bilety ogarnięte i poplanowany wyjazd dwa lata temu po przeciwnym wybrzeżu, ale covid wszystko pokrzyżował. będę śledził dalsze wpisy, zakładasz może tag?
@redditowywykopek: Dokladnie, mam takie samo zdanie. USA jest inne, ale nie do końca lepsze. Ich służba zdrowia, sztuczne 'how r u", wszędzie daleko, credit score itp. Z drugiej strony eko UE gdzie zaraz nie będziemy mieli ciepła w zimie i paliwa 2x droższe niż US. ( ͡° ͜ʖ ͡°) wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
@Kwasna_Ostryga: imho USA jest magiczne, ale głównie przez otoczkę albo jak
@Mike_19: Mnie się akurat ten ich „sztuczny” styl bycia podoba, chyba nigdzie na świecie nie czułam się tak dobrze, jak w Stanach. Bardzo lubię to ich zagadywanie, luz, uśmiech i radość z życia. Chyba jeszcze tylko w Grecji spotkałam się z taka otwartością ludzi.
3 tygodnie, w planach jeszcze Floryda, Las Vegas, troszkę Arizony i albo Los Angeles albo San Francisco ;)


@mentalista92: zdecydowanie San Francisco i okolice, Los Angeles odpuść jeśli masz wybór albo/albo. LA to dramatyczne w odbiorze pseudo miasto, jak nie jesteś wziętą instagramerką to nic tam ciekawego nie znajdziesz
@mentalista92: NY to moje największe rozczarowanie turystyczne, ale byłem w 2009 i to miasto wyglądało wtedy inaczej, było brudne, brzydkie i w większości biedne. Turyści byli kantowani na wszystkie sposoby. Nieprędko mam ochotę tam wracać, nawet przesiadki wole mieć w innych miejscach, bo nowy terminal na EWR to masarka (chwalą się restauracjami, a nie ma prawie toalet).
Jezus Maria, jak ja Wam wszystkim w życiu nie zdążę odpisać, wybaczcie już teraz xD


@mentalista92: no faktycznie, #!$%@? ci tu tych pytań xDDD
nie przejmuj się, pisz kiedy możesz.
takie relacje live z innego świata, od zwykłego randoma przegrywa, sa najlepsze. xD
( ͡° ͜ʖ ͡°)