Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2426
A tak dla odmiany, jakieś plusiki życia w Polsce:
- świetnie rozwinięty system płatności bezgotówkowych
- paczkomaty, zabki i dina
- dość dobry poziom edukacji na skalę międzynarodową
- darmowe studia
- dobrzy programiści i prężnie rozwijającą się branża IT

Zapraszam do rozszerzania listy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 383
@Anesa: Wysoka mobilność społeczna. Dzięki ultra niskiemu na tle Europy opodatkowaniu klasy średniej nawet ktoś z bardzo biednej rodziny będąc zdolnym programistą na B2B jest w stanie dzięki darmowej edukacji na wczesnym etapie i ultra niskim podatkom na późniejszym etapie życia wejść do wyzszrj klasy średniej na co na zachodzie potrzeba by było minimum pokolenia
@Anesa: jaki jest plus z posiadania zabki i dino, jak chodzę do nich raz na pół roku?
dobrzy programiści? co to za plus życia w polsce? XD miej Ty godność i rozum człowieka xd
plusem mogłyby być wysokie zarobki, ale żadna branża nie oferuje tego co mityczny "zachód".
to tak jak byś napisała, że plusem jest dużo kościołów, bo Ty jesteś katoliczką i jak #!$%@? chodzisz do każdego, który napotkasz xd
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@RK88: dobrzy programiści czyli dobra renoma na rynku pracy, przez co można łatwiej znaleźć pracę za granicą i zgarniać zachodnia wypłatę siedzac na dupie w Polsce, dzięki temu też rynek się świetnie rozrasta i generuje nowe miejsca pracy - w IT pracują też HR, księgowe, ludzie od marketingu, prawnicy itd
@Anesa: XD a wiesz, że nierentowne kopalnie to też nowe miejsca pracy - w górnictwie pracują też HR, księgowe, ludzie od marketingu, prawnicy itd
X
kurna
De
@Anesa: nie wiem jak w innych krajach, ale u nas podoba mi się tania i szeroka oferta zajęć dla dzieci.
Od jakichś korepetycji językowych , zajęcia sportowe z wielu dyscyplin, po mnóstwo darmowych wydarzeń w lokalnych bibliotekach czy domach kultury. Jak chcemy to codziennie jest coś do roboty zorganizowanego.
drugie, też nie wiem jak to jest gdzie indziej, to biblioteki, szeroka oferta medialna (książki, audiobooki, filmy, gry, gazety itd) i samych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Anesa: z tego co wymienilas:
1) Europa już dawno dogoniła
2) Amazon ogarnia paczkomaty na zachodzie, żabki to nie wiem jaki plus, ale małe markety tego typu to norma na zachodzie.
3) niezły żart z tą edukacja
4) uczelnie polskie są w ogonie Europy, więc nie wiem jaki to plus.
5) polscy programiści są pochlaniani przez zachodnie firmy, a prężnie rozwijającą się branża IT to zachodnie firmy, więc ciężko tu mówić
@Anesa:
- niska przestępczość
- monoetniczność
- zdrowy balans w kulutrze pomiędzy twardym trzymaniem się zasad a wolną amerykanką
- dobrzy dentyści, którzy nie kosztują majątku
- czystość w miastach
- względnie mało poprawności politycznej
- dobry i tani internet
- paczkomaty
- jeden z najszybszych rozwojów pkb na świecie
- niskie bezrobocie
- dostęp do gór, morza, jezior, lasów
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Mave: tak, uczelnie są w ogonie rankingów, bo rankingi są ustalane na podstawie przyznanych grantów, jakichś przełomowych prac itd, ale jeśli chodzi o poziom wiedzy po studiach to dobrze stoimy. Poza tym jestem pewna, że wszędzie indziej, gdzie tak nie ma, ludzie daliby się pokroić, żeby mieć studia za free