Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2426
A tak dla odmiany, jakieś plusiki życia w Polsce:
- świetnie rozwinięty system płatności bezgotówkowych
- paczkomaty, zabki i dina
- dość dobry poziom edukacji na skalę międzynarodową
- darmowe studia
- dobrzy programiści i prężnie rozwijającą się branża IT

Zapraszam do rozszerzania listy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 383
@Anesa: Z tym poziomem edukacji to bym nie przesadzał zbytnio. Nasze uniwerki są za 400-setnym miejscem i to tylko dwa zdaje się (reszta poza 1000). A sam program edukacji to spory kłopot lecący pod ilość a nie jakość. Wiele osób śmieję się np. z takiego USA, że hyhy ci debile nawet często nie wiedzą gdzie leży jakieś europejskie państwo jak Polska. Z drugiej strony na #!$%@? im taka wiedza? Jeśli w
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Restej: a ja tak sobie przejechałam w głowie materiał który miałam przez całą edukację do studiów i większość rzeczy jest ok poza oczywiście takimi bzdurami jak religia czy wiedza o kulturze, no i wiadomo, przynajmniej przez 1/4 godzin w szkole powinni uczyć czegos jak na podstawach przedsiębiorczości (chociaż czy jest sens się o tym uczyć patrząc na ilość polskich ładów)

Plus więcej takich zajęć pół praktycznych typu uczniowie przygotowują rozprawę sądową,
@Anesa: Jasne, w pełni się zgadzam. Uważam, że wiedza ogólna też jest ważna i nie powinno się likwidować teraz nagle połowy przedmiotów tylko bardziej zredukować ilość materiału. Zajęcia praktyczne to byłoby marzenie, nie tylko w takich przedmiotach jak PP czy PDG ale też na takiej biologii czy chemii. Sama idea super gdyby tak pomyśleć, że program chemii dla uczniów niezainteresowanych rozszerzeniem przedmiotu byłby zredukowany o połowe, a druga połowa zostałaby zastąpiona
@Anesa:

świetnie rozwinięty system płatności bezgotówkowych


Oj tak, jestem teraz ostatni dzień na wakacjach w Chorwacji i po tygodniu spędzonym tutaj doszedłem do wniosku że jeśli chodzi o płacenie kartą to jesteśmy od nich 100 lat do przodu, u nas w kiosku na jakiejś pipidowie zapłacisz kartą a tu w jednej z najpopularniejszych miejscowości turystycznych gdzie przyjeżdżają ludzie z całej Europy wchodzisz do małego marketu i Ci ekspedientka mówi "only cash,
@Anesa: czyste miasta sprawnie działające firmy wywożące odpady komunalne
Czyste powietrze w większości miast ( oprócz Krakowa w okresie jesień zima ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Dobrej jakości drogi ( nie wierzę że to pisze xD )
Niska przestępczość
W miarę przyjaźni ludzie którzy zawsze udziela informacje gdzie iść jak się człowiek zgubi w obcym mieście
Hmm nie wiem ciężko tak po latach narzekania wygrzebać coś dobrego