Wpis z mikrobloga

Może po prostu nie chce im się w to bawić i wypłacać co miesiąc zeby zyskać zawrotne 1%


@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: Święte słowa. A że większość Polaków by sobie dała jaja ogolić za złotówkę zniżki na odpustowym festynie, to co Ty gadasz, jak to im się nie chce, jak to?! ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Przeca
@cebulandia: oczywiście że ma, kasa jest tak samo pobierana równolegle do zus jak ofe, tak samo nie można tych pienieniędzy w każdej chwili wybrać bez jakiejś gimnastyki i dodatkowych opłat, pieniądze są w większości inwestowane w akcje polskich spółek, nie ma żadnej gwarancji że te pieniądze nie zostaną potem zabrane/przeniesione do zusu. Poza tym trzeba być kretynem żeby wierzyć w dobre intencje pis.
@dzihau czy ppk inwestuje w s&p 500. Czy raczej w #!$%@? polską giełdę bananowa która szczyt miała 16 lat temu ? https://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/wig20/
Nigdzie nie mogę znaleźć składu portfela wybranego PPK.

@Ignacy_Loyola dlaczego się nie opłaca według mnie ?
- fundusz aktywnie zarządzany, niezależnie od tego czy spada czy rośnie instytucja zarządzająca pobiera opłaty, co za tym idzie brak jakiejkolwiek presji na jakiekolwiek wyniki.
- brak możliwości wyboru w co te środki zostaną
@pokeminatour: 1. WIG20 jest indeksem cenowym a nie dochodowym jak SP500, należy brać to pod uwagę pod kątem oceny jego performancu - tutaj masz wig20tr https://www.biznesradar.pl/notowania/WIG20TR#max_lin_lin
2. ppk inwestują w akcje maks ok 80% portfela, pozostałe to obligi. Z tych 80% portfela akcje wig20 stanowią tylko pewną część. Dodatkowo 30% całości może ale nie musi być inwestowane w papiery zagraniczne.
3. Inwestowanie na krajowym rynku jest bardzo ważne i pomaga budować
@Sl_w_k_1: 1. W długiej perspektywie takie formy oszczędzania okazały się sukcesem w krajach zachodnich, w przyszłości będzie to ważny komponent emerytur.
2. Hajs od pracodawcy jest darmowy, nawet jeśli wypłacasz go co miesiąc, czego ja np. nie robię.
3. Przy prawidłowym korzystaniu z ppk omijasz podatek belki co w długiej perspektywie znacząco poprawia wyniki vs porównywalny portfel inwestowany na własną rękę.
@pokeminatour: po części masz rację ze swoimi argumentami przeciw, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jednak wciąż jesteś głównie przeciw bo "zły-PiS"

- fundusz aktywnie zarządzany, niezależnie od tego czy spada czy rośnie instytucja zarządzająca pobiera opłaty, co za tym idzie brak jakiejkolwiek presji na jakiekolwiek wyniki.


zgoda, ale prowizja za PPK jest na tak niskim poziomie, że w polskich warunkach, mogą z nimi walczyć tylko ETFy, które będą za
ppk to taki sam skok na kasę jak wcześniej ofe - niczym się nie różni i tak samo w przypadku braku pieniędzy w kraju zostanie zajumane. Każdy to wie i trzeba być kretynem żeby się łudzić że to w jakikolwiek sposób zwiększy emeryturę.

Beka z Ciebie, przeciez te pieniądze tak samo znikną jak te z OFE. Nikt ich nigdy nie zobaczy.

Nie przystąpiłem do tego właśnie z tego powodu ze nie ufam
trzeba być kretynem żeby #!$%@? takie głupoty jak Ty, nie ma to nic wspólnego z OFE


@DeoLawson:
@cebulandia: a teraz wytłumacz mi czemu nie moga zabrać? Bo to niby twoje pieniadze i napisane w ustawie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ustawe sie zmieni w nocy i po problemie. Patrz wakacje kredytowe, cyk ustawa i banki maja zamknac morde bo nie moga dostawać swojej kasy z umowy pomiedzy
Może po prostu nie chce im się w to bawić i wypłacać co miesiąc zeby zyskać zawrotne 1% i jeszcze ryzykować że jutro "nocna zmiana" przegłosuje że jednak nie wolno wypłacać i będziesz kilka lat w plecy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: Jeśli dla Ciebie 1% pensji nie jest warte 2 klików w internecie co miesiąc to zupełnie na serio proponuję, że ja będę to za Ciebie
@blogger: Np. napisałeś, że to to samo co OFE, a w owych tekstach masz wyjaśnione, że tak nie jest. W przypadku ppk są to pieniądze prywatne, już po opodatkowaniu/ozusowaniu, a więc są równoważne np. pieniądzom na koncie bankowym (w przypadku OFE tak nie było).

@iredbox:

a teraz wytłumacz mi czemu nie moga zabrać?


Idąc Twoja logiką to z konta bankowego też Ci mogą zabrać (a nawet byłoby to łatwiejsze, bo
@DeoLawson dzięki za sporą dawkę informacji.

@vinmcqueen może i moja wypowiedź zabrzmiała jako Anty PiS ale tak naprawdę bardziej chodzi mi o spółkę akcyjna gdzie decyzyjność jest w rękach skarbu Państwa. I tutaj nawet nie chodzi o różnego rodzaju defraudację, tylko nawet gdyby to było zarządzane w sposób prawidłowy to nadzór skarbu Państwa doprowadza do mniejszych zysków kosztem szerszego dostępu do usług/wsparcia obywateli/realizacji celów publicznych. Na giełdzie powinny być wyłącznie akcje podmiotów