Wpis z mikrobloga

a więc są równoważne np. pieniądzom na koncie bankowym


@radekr: absolutnie nie są, bo nie mogę ich wybierać kiedy chcę - powiedz mi w takim razie czym się różnią od tych na ofe, skoro z mojego punktu widzenia tak samo nie mam do nich dostępu?

Druga sprawa: jaką mi dasz gwarancję że ich nikt nie "upaństwowi" i nie zabierze? Albo że nie dowali takich podatków i opłat przy próbie wybrania tych
@blogger: Możesz wyjmować pieniądze z ppk kiedy chcesz. Skąd przekonanie, że nie możesz?

A co do punktu o upaństwowieniu - piszę właśnie, że to są pieniądze już Twoje prywatne, po opodatkowaniu/ozusowaniu, więc równie dobrze mogą Ci zabrać pieniądze z konta bankowego, bo one są też już Twoje prywatne, po opodatkowaniu/ozusowaniu.
A i tak jeśli będziesz wypłacał co miesiąc to nikt Ci nie zabierze, bo nie będzie czego zabierać ( ͡°
dąc Twoja logiką to z konta bankowego też Ci mogą zabrać (a nawet byłoby to łatwiejsze, bo pieniądze na koncie nie są zainwestowane w instrumenty finansowe), a jednak konto bankowe masz?


@radekr: ale oczywiscie ze mogą. Patrz chiny, to że kase masz na konicei to nie znaczy ze jest twoja, serio. Konto bankowe musze miec, nikt mi za faktury nie bedzie placił gotówką.

Po pierwsze to myślę, że zyskasz dużo więcej
@radekr: @DeoLawson: @Ignacy_Loyola: Dajcie sobie siana, też kiedyś próbowałem ludziom tłumaczyć ale debil pozostanie debilem.
Rozumiem brak zaufania do Państwa, ale jak już pisaliście na tej samej zasadzie mogą zamrozić nam środki na koncie bankowym, a jednak ludzie trzymają tam pieniądze. Śmieszy mnie też argument, że komuś się nie chce w to bawić - za DOSŁOWNIE 2 kliknięcia dodatkowa stówka co miesiąc to chyba niezbyt wielki wysiłek
@Ignacy_Loyola Po tym co stało się z ofe ludzie nie mają zaufania do państwa. I nie ma znaczenia że to jest coś z innym mechanizmem niż ofe. Chodzi o sam fakt że jednym głosowaniem w sejmie można wycofać wszystko.
@QuDos: Oczywiście że mogą, tylko, że zabranie ludziom pieniędzy z konta mogłoby się skończyć zamieszkami. A "przeniesienie pieniędzy" jak to miało miejsce z OFE niekoniecznie. Nikt nie wyjdzie protestować jak vateusz powie że ludzie wyciągają pieniądze z PPK i dla ich własnego dobra rząd jednak blokuje taka możliwość. Trzeba być bardzo naiwnym żeby ufać w jakiekowiek gwarancje tego rządu.