Wpis z mikrobloga

@Zorak: podałem wiele czynników wspólnych ale chyba jesteś ślepy skoro tego nie widzisz, chcesz to odkładaj, ja uważam że jest wiele lepszych i pewniejszych sposobów oszczędzania na emeryturę niż ten, zwłaszcza po wałach jakie pis robił na skokach mogę się spodziewać że i tu długo nie zostaną bezczynni. Jeśli doprowadzili wiele kas do upadku, to przecież jakby Ci hajs z konta zabrali nie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blogger: wymagania do skokow i firm imwestycyjnych prowadzacych ppk sa "troche" rozne. Forma wlasnosci tez w ppk wyglada inaczej niz w ofe.
Mowisz o pewniejszych sposobach ale ppk nie jest dla inwestorow a dla zwyklych pracujacych zeby sie nie obudzili z palcem w dupie jak nadejdzie wiek emerytalny.

Skok na ppk to jak skok na kase zgromadzona na rachunkach maklerskich czy ror w banku. Ale zakladam ze hajs w skarpecie trzymasz
Ppk nie opłaca się tylko wtedy gdy pracodawca na starcie oznajmi że te 1 % będzie Ci odbijał od wypłaty.
Nie opłaca się też jeśli zarabiasz gówno (jak większość tu komentujących) . A zarabiają gówno bo właśnie takie podejście mają. Ze dla dwudziestu złotych szkoda się logować raz w miesiącu żeby te pieniądze wybrać.

O bajkach na temat ukradzenia tych pieniędzy przez rząd szkoda się nawet rozpisywać xD
@Ignacy_Loyola: ciekawe ilu z tych, co tu piszą, że lepiej iść do pracodawcy negocjować podwyżkę - rzeczywiście poszło i zagroziło pracodawcy, że albo daje im podwyżkę większą niż ewentualna dopłata z PPK albo oni odchodzą xD

PPK się zwyczajnie opłaca z perspektywy pracownika. Ten system nie jest idealny, ma według mnie duże minusy i na pewno wisi nad nim większa groźba niż nad pieniędzmi w bankach, ale to na pewno nie
pokeminatour


@pokeminatour: PKO BP na jednej ze swoich stron publikuje co miesiac sklady portfeli swoich funduszy oferowanych jako PPK. Mozna sobie zobaczyć co tam jest. Powiem szczerze - mnie to przekonało do funduszy cyklu życia PKO BP, więc sobie taki sprawiłem, tyle że zapakowany przez PKO BP w IKZE.
Więc mam fundusze praktycznie takie same jak w PPK, ale wpłacam do nich kasę za pomocą IKZE. Dlaczego więc zrezygnowałem z PPK?