Wpis z mikrobloga

@Ignacy_Loyola: bo się nie opłaca? Przy inflacji rzędu 15%, odkładanie kasy na potencjalny zysk rzędu 5-6% to chyba nie najlepszy pomysł?

Ja osobiście mam #!$%@? w cudowanie co miesiąc z wypłatą tego by zyskać te kilka set zł w skali roku.

Wolę te pieniądze nadpłacać w hipotekę, bo to jest realny "Zysk" dla mnie w postaci 21 lat kolejnych mniejszych odsetek (mniejsza suma odsetek).
@Ignacy_Loyola: ppk to taki sam skok na kasę jak wcześniej ofe - niczym się nie różni i tak samo w przypadku braku pieniędzy w kraju zostanie zajumane. Każdy to wie i trzeba być kretynem żeby się łudzić że to w jakikolwiek sposób zwiększy emeryturę.


@blogger: Różni się od ofe. Rozumiem ze pieniądze masz w skarpecie żeby rząd nie ukradl? Bo wiesz ze w Grecji ludziom zabrali z kont bankowych :)?
@Mufann: ciekawe że tak bronicie tego ppk, jak ktos nie chce korzystać to co wam do tego? dla mnie 1% nie jest tak dużo warty zeby o tym pamiętać co miesiąc, argument że to jak bank jest nietrafiony bo nie da się w naszych czasach korzystać ze wszystkich unowocześnień nie mając konta
2022 rok, wykształceni ludzie, a tylko dwie osoby na 40 zapisało się do PPK. Reszta twierdzi, ze się nie opłaca. ¯_(ツ)


@Ignacy_Loyola: na razie się opłaca, ale z takim rządem (i opozycją) nie zamierzam długoterminowo ryzykować i bezpieczniej trzymać nawet w skarpecie lub w banku na oprocentowaniu 0,01 ¯\(ツ)_/¯
@Zerp: po prostu dziwie się, że ludzie nie korzystają z tego - masz niewielką podwyżkę żadnym kosztem. Co więcej, więcej zachodu to wypisanie się z ppk (zapisują Cie z automatu, jak nie chcesz musisz złożyć specjalnie wniosek), więc nie dość, że ludzie dobrowolnie rezygnują z podwyżki, to jeszcze zajmuje im to znacznie więcej czasu niż po prostu korzystanie z tego XD
@Zerp: 1% za może z minutę "pracy" co miesiąc. Normalnie 1% pracy zarabiasz za 160h / 100 = 1,6h = ~ 100 minut. Naprawdę nie warto? Równie dobrze można na to spojrzeć, że to tak jakbyś 100 minut w miesiącu pracował za darmo.
A co nam do tego? Niby nic, ale może komuś to trochę pomoże w życiu, więc staramy się szerzyć wiedzę, a nie populizmy, tyle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@blogger: ale zeby porownywac ppk do ofe to trzeba miec mozg ameby.
Do ppk masz staly dostep, ot firma trzyma i inwestuje hajs twoj i pracodawcy ktory odkladasz co miesiac.
Konta w banku tez nie masz bo jeszcze wejdzie ustawa i ci #!$%@? oszczednosci zycia ?