Wpis z mikrobloga

@black-kitsune
Jest coś w tej chwiejności hormonalnej, jest też dużo w tym tego, że na wykopie pełno właśnie tych z problemem, z kobietami (ta problem... Większość pewnie nigdy nie była nawet w głębszej koleżeńskiej relacji z kobietą, więc można sugerować demonizowanie wizerunku).

I również kwestie indywidualne. Mi się lepiej rozmawia z kobietami. Mam psychoterapeutkę (no tyle że z kilkunastoletnim stażem) i dużo mi daje terapia z nią.
@gtk90: no dokładnie, można trafić na różne przypadki i ewenementy, ale dotyczy to zarówno jednej, jak i drugiej płci. ja też miałam okazję trafić na i mężczyznę, i kobietę, którzy nigdy nie powinni byli zostać terapeutami, a jednak z jakiegoś powodu im się to udało
@black-kitsune: że lepiej wybrać terapeutę, którego rady będą stałe i przemyślane, a nie determinowane koktajlem hormonalnym( ͡º ͜ʖ͡º)


@kiszczak

ja się nigdy nie leczyłem, ale znam kilka osób które korzystały z wizyt u kobiety psychiatry, która nie tylko przepisuje leki na kolejnych wizytach, ale każda trwa długo, godzinę i dłużej. Bo tam jest zawsze też bardzo konkretna rozmowa. I Każda z tych osób jest zadowolona z
@black-kitsune

no patrząc w taki sposób jaki zaprezentowałeś, to świadczyłoby o tym, że lepszymi terapeutami są kobiety


To już każdy ocenia sam. Ale co po tych wszystkich umiejętnościach kobiecie, skoro #!$%@? i tak z nich nie skorzysta? :)
@black-kitsune

a dlaczego terapeutki mają być #!$%@? w trakcie terapii? XD albo nie umieć oddzielić pracy od życia prywatnego? to jest właśnie kwestia kompetencji i pewnego profesjonalizmu


Jeśli liczysz na poważną dyskusję to się przeliczysz. Przecież ja się od samego początku nabijam ( ͡º ͜ʖ͡º)
@black-kitsune: Nie chce mi się teraz szukać badań, ale wedłuch nich około 65 % procent mężczyzn z aspergerem nie mogło znaleźć dla siebie partnerki w kontrze do około 20 % kobiet. Podobny wpływ pewnie mają inne choroby psychiczne które praktycznie wykluczają mężczyzn z życia społecznego. W skrócie kobieta terapeutka nie potrafi sobie nawet wyobrazić dynamiki relacji społecznych i tego jak mogą one zostać zaburzone przez choroby psychiczne u facetów więc lepiej
@black-kitsune: Moim zdaniem i doświadczeniem to nie bardzo rozumieją , no mają inne zdanie , stanowisko w sprawie spraw związkowych. Widzę takie bronienie zachowań kobiet w sprawach związkowych . Może nie nachalnie ale takie zawsze z lekką sugestią. O ile na indywidualnych osobiście tego nie doświadczałem bo to nie było jakiś moim głównym problemem , nawet pobocznym , to na grupowych już o wiele bardziej widziałem / zauważałem te jakby bronienie
@paczelok:

z tego samego powodu dla którego chodzisz do chłopa mechanika samochodowego zapewne

prawdę mówiąc to nie miałam nawet okazji spotkać kobiety mechanika samochodowego, więc raczej to jest główny powód dlaczego ludzie chodzą do mężczyzn. zakładam, że jeśli jakaś kobieta już by nim została, to wcale nie musiałaby mieć złych kompetencji. niemniej jednak, dość słabe porównanie
@SaintWykopek: no dobra, to trafiłeś na jedną niemiłą babę, która niekoniecznie powinna być terapeutką. i współczuję ci przykrego doświadczenia. mi za to terapeuta facet powiedział, że nie mogę mieć depresji, bo jestem jednym z miliarda plemników mojego ojca, więc powinnam być szczęśliwa, że żyję. ale mimo to, ani ja, ani ty, nie powinniśmy od razu przekreślać całej płci w związku z tym