Wpis z mikrobloga

@kiszczak:

lepiej wybrać terapeutę, którego rady będą stałe i przemyślane, a nie determinowane koktajlem hormonalnym( ͡º ͜ʖ͡º


Nie masz pojęcia czym jest terapia, prawda? Ty myślisz, że terapeuta wymyśla sobie rady na poczekaniu, a sesja terapeutyczna jest zależna od humorków? XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@black-kitsune: ja myślę, że chodzi o to że kobieta nie wczuje się nigdy w sytuację mężczyzny. Był ten eksperyment z tinderem, co łaska była zaskoczona, że to tak wygląda z perspektywy mężczyzn.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@black-kitsune: ja tam do psychoterapeutki chodzę i sobie generalnie chwale. Są pewne drobne zabawne sytuacje w trakcie dyskusji które obnażają pewne różnice w perspektywie, ale nigdy coś co by uniemożliwiło prowadzenie terapii i sprawnego pracowania nad kwestiami zasadniczymi.
  • Odpowiedz
Fakty są takie, że kobiety są gorsze w wielu aspektach od mężczyzn. A mężczyźni są gorsi w wielu aspektach od kobiet. Kobiety są bardziej emocjonalne i hormony buzują wpływając na decyzje. Faceci w tym wypadku są konkretniejsi i tyle.


@ImbaJakichMalo: Te "fakty" to chłopski rozum. Jak rozumiem? xd
  • Odpowiedz
ja myślę, że chodzi o to że kobieta nie wczuje się nigdy w sytuację mężczyzny. Był ten eksperyment z tinderem, co łaska była zaskoczona, że to tak wygląda z perspektywy mężczyzn.


@pedros92: mirku, ale tutaj mowa o psychoterapii, a nie tinderze i kursie podrywania. Po częsci zgadzam się z argumentem, ale przykład totalnie z czapy

Kobieta terapeutka nie zrozumie mężczyzny. Wystarczy wyjaśnić to na prostej zasadzie, że mężczyzna musi uważać co
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
https://www.nature.com/articles/s41598-021-00143-7

Nie chce mi się oznaczać wszystkich od "hurr kobiety są chwiejne bo hormony durr". Nowe badania sugerują, że kobiety zarówno w naturalnych cyklach jak i stosujące hormonalną antykoncepcję mają takie same wahania nastrojów jak mężczyźni.

Nie zmienia to faktu, że każdy powinien wybrać takiego terapeutę, z którym będzie się umiał dogadać i któremu będzie umiał zaufać. Jeżeli ktoś podskórnie wie, że nie będzie brał uwag terapeutki serio, lepiej niech wybierze terapeutę.
  • Odpowiedz
musi też mieć ukończony kurs psychoterapii zakończony państwowym egzaminem


@not_me: to, że ktoś przeszedł egzamin nie znaczy, że się nadaje, bo jest wiele osób z certyfikatami i mogą być nawet biegłymi sądowymi co kaleczą ten zawód. Często jest tak, że ktoś musi paru terapeutów przetestować zanim znajdzie kogoś kompetentnego. Dlatego tak ważne w temacie terapii jest edukowanie ludzi, że jak ktoś wyczuwa, że mu dany terapeuta pod jakimś względem nie pasuje
  • Odpowiedz
@black-kitsune: Myślę, że po prostu kobiety powinny chodzić do kobiet, a faceci do facetów, kobiety i mężczyźni są jak dwa różne gatunki, żadna kobieta nie zrozumie faceta i się z nim nie utożsami i vice versa, a to czy terapeutka jest dobra widać po opiniach, myślę ze takie dziewczyny co ida na psychologie bo to modne, szybko zweryfikuje rynek, po za tym nie każdy kto kończy psychologie oznacza, że jest terapeutą,
  • Odpowiedz
@black-kitsune: No choćby prozaiczne tematy seksualności. Ojca byś się nie pytała jak siur działa, to samo z obcym facetem. No to podobnie masz z facetami - dużo łatwiej pewne tematy omówić z innym facetem niż z obcą kobietą.
  • Odpowiedz
@EvilToy:

Nie masz pojęcia czym jest terapia, prawda? Ty myślisz, że terapeuta wymyśla sobie rady na poczekaniu, a sesja terapeutyczna jest zależna od humorków? XD


o, tototo!

@kiszczak:

lepiej wybrać terapeutę, którego rady będą stałe i przemyślane, a nie determinowane koktajlem hormonalnym


Po pierwsze terapia jest dość mocno ustrukturyzowana przez jej nurt (jasne wytyczne co się robi, jak zachowuje itp), po drugie terapeuta raczej nie daje rad - chyba że
  • Odpowiedz
terapeutka powiedziała mi "przeszłam coś podobnego, u mnie minęło 10 lat i też nie mogę zapomnieć"


@namotim_: o boże xD to za przeproszeniem #!$%@? a nie terapeutka... już nawet nie wspominając o tym, jakim przejawem niekompetencji jest taki tekst - terapeuta nie ma prawa wyciągać żadnej swojej prywaty ani dzielić się swoimi doświadczeniami, rozmowa ma dotyczyć tylko klienta.

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@black-kitsune: byłem raz u kobiety psycholog. Zaczela mnie porównywać ze swoim mężem, że jaki on to obrotny, że dzięki niemu się budują itd, wiec powinienem brać z niego przykład, ogarnac się. Potem wytykała mi wszystkie błędy z przeszlosci 300 zl i zaprasza na kolejną wizytę.
#!$%@? takie porady. Troche mi zajęło posprzątanie bałaganu w mojej w głowie jaki mi zrobiła. (Nawet do dziś czuje skutki tej wizyty, ktora de facto odbyła
  • Odpowiedz