Wpis z mikrobloga

  • 242
@black-kitsune To proste. Zaczniemy od faktów. Faktem naukowym jest, że gospodarka hormonalna kobiet jest chwiejna w cyklu miesięcznym. Faktem naukowym jest to, że hormony wpływają na organizm człowieka, jak i jego zachowanie.
To fakty. Analizując je dochodzimy do wniosków (czy błędnych czy słusznych to już niech każdy sam oceni), że lepiej wybrać terapeutę, którego rady będą stałe i przemyślane, a nie determinowane koktajlem hormonalnym( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 87
@black-kitsune: ja chodziłam to terapeutki z pewnym problemem, nie mogłam zapomnieć o toksycznej relacji i terapeutka powiedziała mi "przeszłam coś podobnego, u mnie minęło 10 lat i też nie mogę zapomnieć", a ma już męża i dzieci, także... xDDD
  • Odpowiedz
zapomnieć o toksycznej relacji


@namotim_: w ogole rozbrajajace jak babki naduzywaja tego terminu, jakby to bylo usprawiedliwienie i wytlumaczenie ich wszystkich zachowan w tej "toksycznej" relacji xdd jakby mi na wizycie ktos tak okreslil relacje to bym zmienil terapeute
  • Odpowiedz
@black-kitsune: w moim przypadku po prostu terapia z kobietami była kręceniem się w kółko bez żadnego postępu, a facet był bardziej konkretny i zadawał mi bardziej sensowne pytania po tym jak mnie poznał. Ale to może kwestia kompetencji tych ludzi, a nie płci
  • Odpowiedz
@kiszczak: rozumiem twój punkt widzenia. natomiast idąc tym tokiem myślenia możemy wziąć pod uwagę również takie fakty naukowe jak to, że statystycznie kobiety mają lepsze zdolności werbalne, są bardziej spostrzegawcze i mają lepszą pamięć, a także lepiej umieją interpretować mowę ciała i mimikę, a mężczyźni natomiast wykazują większą agresję czy wybuchowość. wszystko to również jest ważne w terapii. ale wszystko to również nie zmienia faktu, że wszyscy ludzie, mający na celu
  • Odpowiedz
@black-kitsune

rozumiem twój punkt widzenia. natomiast idąc tym tokiem myślenia możemy wziąć pod uwagę również takie fakty naukowe jak to, że statystycznie kobiety mają lepsze zdolności werbalne, są bardziej spostrzegawcze i mają lepszą pamięć, a także lepiej umieją interpretować mowę ciała i mimikę


A to ktoś nie bierze tego pod uwagę?
  • Odpowiedz
@black-kitsune: imo wynika to z czystego seksizmu i stereotypów. Sam poznałem kilka terapeutek i prawie wszystkie były w porządku. Poznałem też dwóch chłopów terapeutów i jeden z nich był strasznym dzbanem
  • Odpowiedz
@Positano1:

pewnie dlatego że przeciętna studentka psychologii ma ze sobą jakieś problemy psychiczne


po pierwsze ja tu mam na myśli psychoterapeutów, nie samych psychologów. do psychologów sama też niekoniecznie mam dobry stosunek, ponadto psycholog nie leczy

po drugie podałeś jeden przykład na screenie, ale skoro używasz słowa „przeciętna” to mógłbyś podać jakieś źródło takich informacji czy badań?
  • Odpowiedz