Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy pakuję się w duże kłopoty, kupując za około 95,000 złotych nową Skodę Fabię (benzyna)?

Z jednej strony wybieram mało prestiżową markę i ryzykuję zetknięcie z ograniczeniami dla samochodów na benzynę/LPG/diesli w najbliższych latach, z drugiej mam w tej cenie automat + bogate wyposażenie + przestronne wnętrze. Mam mieszkanie i zewnętrzne miejsce postojowe, więc odpadałoby u mnie ładowanie w domu.

#pytanie #skoda #fabia #auto #samochod #motoryzacja #auta #samochody

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62cc0545c1aeabaedad9a59a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
Pobierz
źródło: comment_1657559046jvNbQL0ALO54bAyFU74Ny8.jpg
  • 50
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Albo bait, albo naprawdę jesteś lajkonikiem w tych sprawach.

95k zł za nowe auto teraz to niestety kiepski budżet, ale za Fabię to zdecydowanie za dużo. Idź do Kia/Hyundai i wyłóż te pieniądze (albo max wysokość raty) na stół i dostaniesz więcej niż w Skodzie.
@AnonimoweMirkoWyznania: Fabia, przestronne wnętrze? Niby tak, ale tylko w tym autosegmencie. Za 95k? No jak już nic innego nie ma i nie wydębisz rabatu.

a nie lepiej kupic 5letnia klase premium?

@Cumpelnastodwa: O tak, takie są najlepsze- świeżo po skończeniu gwarancji, ale jeszcze przed dużym przeglądem, zwłaszcza poleasingowe przeruchane przez firmę lub poprzedniego właściciela który go zostawił w tzw. #!$%@? i wziął kolejny model w leasing.
@AnonimoweMirkoWyznania z pewnością nie jest to auto przestronne. Mam nową w kombii jako służbowe auto i jest tragicznie mała. O ile bagażnik ujdzie to z tyłu, gdy mam ustawiony fotel pod siebie, nie ma szans żeby ktoś usiadł. No chyba, że nie ma nóg (σ ͜ʖσ)
Ceny nowych aut niestety są jakie są, spokojnie można przekroczyć pułap 100k kupując np. Polo. Fabia to przyzwoite auto, ale na przestronne wnętrze to bym nie liczył. Ot jedno z większych aut miejskich, do kompaktów nie ma startu. Może kilkuletni Rapid lepiej? Ten poprzedniej generacji ma nudną stylistykę, ale jest wyraźnie większy.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja bym kompakta nie kupował, za mało miejsca z tyłu, mały bagażnik - ze Skody tylko Octavię i Superba
Naprawdę fajnie jeździło mi się Kią Cee'd 1.4 140KM i nawet kanapa z tyłu była jako taka, za to królem dla mnie jest Focus MK4 - zawieszenie, prowadzenie ekstraklasa, normalnie zaprojektowana konsola i przyciski, nie napierniczałem kolanem o konsole centralną - tylko że PowerShifty nie mają super opinii, choć DSG to
@tellet: Zastanawiam się czemu ludzie tak się boją samochodów poleasinowych? One nie są przeruchane bardziej niż samochosy kupowane na otomoto. A przynajmniej masz pewność, że samochód był regularnie serwisowany - najczęściej w jednym salonie i w większości przypadków było to ASO.
Ja jeżdżę leasingiem od 14 lat i jakbym potrzebował samochodu to po sobie bym bez problemu brał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MichuB: bo jeśli ktoś leasingowal i wiedział że go nie wykupi to chociażby taka zmiana oleju była co 30k km, a i nie szanował pewnie tak jak by miał u niego zostać. Służbową fabia się spieszy bez względu czy olej ciepły ( )
@retardo: dobra powiedz mi skoro producent zakłada wymianę oleju co 30000km to po co robić to częściej?

Co rozumiesz przez nieszanowanie? Jeżdżenie po dziurach i wybojach? - zawieszenie kiedyś zrobić i tak będzie trzeba zrobić czy to w używce z otomoto czy z leasingu, czy z salonu - drogi miejscami mamy dramatyczne - a swoją drogą służbowe samochody spędzają dużo czasu w trasie gdzie tych dziur jest dość mało w porównaniu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MichuB: żeby nie wydać majątku na remonty po upływie gwarancji. To też, zawieszenie swoje kosztuje, w szczególności do nowego auta. Lepiej je zrobić później niż wcześniej. Nie wiesz jakie było przeznaczenie służbowego samochodu, mógł.to być przedstawiciel nawozu i jeździł po wioskach. Żyłowanie na zimnym już zabójcze będzie.

Takie generalizowanie w sumie nie ma sensu, jedno auto będzie nierówne drugiemu. Jak ma historię serwisowa i jest ona zrobiona ze sztuką, a nie