Wpis z mikrobloga

@markhausen:

Sranie się o historię która wydarzyła się prawie 100 lat temu jest tak samo śmieszne jakbyśmy Niemcom wypominali Grunwald, Rosjanom Zabory, a Szwedom Potop


bardzo dobry pomysł.

Skoro możemy olać sprawę Wołynia, to równie dobrze możemy olać sprawę 2wś, Aushwitz oraz Katynia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fennrir:

Nie, AK w przeciwieństwie do UPA nie wydała żadnego rozkazu mordowania ukraińskiej ludności cywilnej, nie ma tutaj żadnej symetrii


Nie zgodzę się, że dowódcy AK mieli czyste rączki. Sami w Saharyniu wydali rozkaz zabicia około 300 Ukraińców aby działało to odstraszająco na UPA.
Nie można wybielać UPA i trzeba je w pełni potępić za samo istnienie, ale historia nie jest taka czarno biała, a wręcz wynika z niej, że
  • Odpowiedz
co tam, że temat Wołynia jest żywy od prawie dekady nie od lutego tego roku


@MLGkunek: Jest żywy bo ruski zrobili z niego broń to wzniecania antagonizmów, nienawiści wśród Polaków do Ukrainy, i oczywiście nacjole, dumny chwast tego narodu, połknęli haczyk i jeszcze dodatkowo całą wędkę.

Wracajcie wchodzic ukraincom w dupy


@Pikas: Wystarczy cię przycisnąć i zawsze wychodzi z takich obrońców pamięci o Wołyniu zwykły zakompleksiony człowieczek. Jak
  • Odpowiedz
@Mikka: Czyli Smarzowski jest ruską onucą bo nakręcił o tym film? Historycy też są onucami bo piszą książki nt. Wołynia? Ostatnio wszystko zrzuca się na działalność ruskich trolli. Trump wygrał? = ruskie trolle, Brexit = ruskie trolle, Polacy pamiętają o zbrodni, która na Ukrainie jest traktowana podobnie do ludobójstwa Ormian w Turcji = ruskie trolle.
  • Odpowiedz
Nie zgodzę się, że dowódcy AK mieli czyste rączki. Sami w Saharyniu wydali rozkaz zabicia około 300 Ukraińców aby działało to odstraszająco na UPA.

@mexxl:
Nie było rozkazu mordowania ukraińskiej ludności cywilnej na poziomie samej organizacji. Był rozkaz odnośnie zabijania ludzi którzy brali udział w mordach, ale to nie jest to samo. AK można sporo zarzucić (np.: w kwestii powstania warszawskiego, w temacie samego Wołynia też, bo dosyć długo ignorowali temat), ale nie można jej porównywać do UPA.
Tak samo absolutnie nie zgadzam się z porównywaniem Piłsudskiego do Bandery czy Szuchewycza, mimo że nie jestem fanem sanacji - Piłsudski się parał w czasach zaborów działalnością którą można by nazwać terrorystyczną, ale zajmował się głównie napadami na pociągi czy banki, chyba nikogo w tym okresie nie zabił. OUN zabiło sporo polskich urzędników (i to w dodatku z reguły ludzi działających na rzecz dialogu między Polakami i Ukraińcami typu Pieracki czy Hołówko). Ale nawet jeśli uznać że walczyli z okupacyjną władzą to ich działalność z czasów II WŚ już nie ma żadnego usprawiedliwienia, żeby Piłsudski łapał się do tej samej ligi to Legiony Polskie by musiały podczas I WŚ mordować Niemców i Rosjan i to nie przedstawicieli władzy, ale ludność cywilną.

obie strony ścigały się kto komu bardziej dołoży i nie omieszkamy splamić sobie rąk krwią
  • Odpowiedz
@Mikka: Co ty sobie łechtasz ego gościu. Jeden miał jakieś dziwne projekcje coś nie zrozumiał coś sobie ubzdurał, drugi przyszedł i wprost zaczął mnie obrażać bez powodu za co moderacja usunęła mu posty - to jest przyciskanie? Gratuluje! Dostosowałem sie do ich poziomu i uciąłem temat w taki sposób na jaki zasługiwali.
To nie są żadne kompleksy (w ogóle kim ty jesteś żeby to stwierdzać xD). Najzwyczajniej w swiecie duża
Pikas - @Mikka: Co ty sobie łechtasz ego gościu. Jeden miał jakieś dziwne projekcje c...

źródło: comment_1657539735fVlVMcxEmGuzCMryoy7bT7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@MLGkunek: Nie porównuj historyków i reżyserów, do nacjoli podjudzających antagonizmy wobec Ukraińców, żeby połechtać własne ego i się dowartościować. Ten plakat ma tylko wywołać niepokój i pokazać niechęć wobec Ukraińców. Czarne tło, małe dziecko, świeczka, duża czcionka krzycząca emocjonalne, oskarżające hasła, napis po Ukraińsku w barwach Ukrainy. Dzieło pędzla zwykłego nacjolskiego podjudzacza, który chciał wywołać tym plakatem tylko negatywne, antagonistyczne emocje wobec Ukraińców i na Ukraińcach. Tu nie ma żadnej
  • Odpowiedz
@zwykly_ktos: szczyt bezczelności! Brak szacunku do ofiar. Niektórym się ostatnio w głowach mocno popie...liło i zaczęło ich oburzać wspomnanie o rzezi wołyńskiej. A każda taką wzmiankę uważają za działalność agenturalną.
  • Odpowiedz
@Mikka: Czy ja stosuje jakieś porównanie? Śmieszy mnie narracja ruskich trolli kontrolujących każdy ruch społeczny niezgodny z narracją typowego normika. Od Brexitu i wyboru Trumpa tylko słyszy się o ruskich trollach bo przegrana strona nie potrafi analizować przyczyn swojej porażki. Wołyń nie potrzebuje Rosji by być aktywnym tematem w Polsce. Polacy przecież żyją historią. Temat Wołynia w Polsce zaczął się jeszcze przed zalążkiem konfliktu ukraińsko-rosyjskiego. Później gdy kwestia Donbasu i
  • Odpowiedz
@Loraczio94: Ruscy se dupe wycierają tym wołyniem - to jest prawdziwy brak szacunku już nawet nie dla polaków ale dla sytuacji która tam miała miejsce.
Tragedia faktycznie się wydarzyła ale oni chcą po prostu grać na naszych emocjach i udawać że są z nami dla własnych celów.
Temu ten plakat został zerwany, bo on nie ma nic wspólnego z pamiętaniem o Wołyniu. Został przywołany w celach propagandowych.
  • Odpowiedz
wyciąganie tematu w nieodpowiedniej chwili (może zmniejszyć poparcie społeczeństwa dla Ukrainy, co jest na rękę Rosji) + gówniak dla emocji, ech


@Wieufel: Aleś ty głupi...
+ głowniak dla emocji.. A pokazywanie tego co dzieje sie na ukrainie nie jest dla emocji? ehh
  • Odpowiedz
Wołyń nie potrzebuje Rosji by być aktywnym tematem w Polsce.


@MLGkunek: Ale przecież fakty mówią co innego, bo przed Majdanem ten temat praktycznie nie istniał w Polsce. Ja doskonale pamiętam ze ten temat wcześniej praktycznie nie istniał. Sam się o nim dowiedziałem właśnie dopiero w tamtym okresie.

Wykop robił większy bojkot zachodnich firm działających w Rosji od samych Ukraińców XD


Jak się zastanowisz to ma to sens, że Ukraińcy bez
  • Odpowiedz