Wpis z mikrobloga

Jeszcze 2 lata temu ceny niektórych produktów znałem na pamięć. Z łatwością idąc do sklepu ogarniałem, czy coś w nim jest wyjątkowo drogie/tanie. Przykładowo Mleko UHT 3,2% w dyskoncie 2,39zł, a poniżej 2 złotych to jakaś promka, gdy kupisz 6. Masło 4,5zł, ale co chwile promki, że kupisz za 3 złote. Olej 5 złotych, czekolada 3, kajzerka 30 groszy.

A teraz? Patrzę na te cenówki i nie mam pojęcia, czy ten olej za 12 złotych to jest dobra cena, czy lepiej kupić go gdzieś indziej lub czy to masło za 7 złotych, to standardowa cena. Inflacja tak #!$%@?, że gdybym usiadł na miejscu Kaczyńskiego, gdy Tusk przepytywał go z cen produktów podczas chyba ostatniej ich debaty, to pomimo robienia zakupów, miałbym problem z odpowiedzią.

I jeszcze jak rozmawiam z ludźmi, to chyba niektórzy są przekonani, że jak inflacja w końcu spadnie, to ceny też xD A przecież w rzeczywistości jedynie trochę wolniej będą rosły. PiS stabilnie ponad 30% poparcia. Pozdrawiam.

#inflacja #gospodarka #ekonomia
  • 74
No i to jest właśnie jeden z aspektów inflacji, który bywa przemilczany: niepewność uczestników rynku. Szczególnie istotne jest to jednak w sektorze przedsiębiorstw, bo brak pewności czy cena oleju, chleba czy innego podstawowego dobra jest szemrana nie ma znaczenia, gdyż konsument i tak będzie zmuszony kupić ten chleb, mleko etc. Natomiast w sektorze przedsiębiorstw, zarządzający przedsiębiorstwem nie wie czy przy inflacji 13,5% inflacja jutro nie wyniesie 9,5% czy 17,5%. Byc może będzie
@Promilus: Niestety w Niemczech to samo. Rok temu wedlina 200g 2€ dziś 3€
Nie ogarniam cen i się dziwie ze zawsze płaciłem za podobne zakupy bo jem te same rzeczy po 10-15€ a teraz po 25€ ¯_(ツ)_/¯
@Promilus: wczoraj mówili w wiadomościach że tusk sobie nie radzi z tą inflacją, więc nic dziwnego że 30% poparcia xD kurła gdyby tylko ktoś mógł odsunąć tego tuska od władzy xD


@Qrka nie oglądać tvp, błagam, niech im spada oglądalność, niech #!$%@? #!$%@? bankrutują!
Chyba z 2012 te twoje ceny. Masło bez promki poniżej 5 zł to przynajmniej od 8 lat nie widziałem, a kajzerki za 30 gr to nie wiem czy choć obok bułek leżały i wtedy.


@lagi_mozgu: nie wiem, gdzie zakupy robisz, chyba tylko w osiedlowych. Tutaj masz lipiec 2020, sklep Stokrotka (a więc nawet nie tańszy lidl czy biedra) i cena masła 2,99zł, przecenione z 4,49zł https://www.pepper.pl/promocje/maslo-200-g-82-przy-zakupie-3-szt-at-stokrotka-418471 A kajzerki (oczywiście te najpodlejsze)
@Qrka: wczoraj byl fajny post w goracych. Ktos narzekal na inflacje itp. A jakis koles sie odpalil i zaczal wyliczac wady Tuska tak od czapy.

Akurat bylo fajnie bo ladnie wykopki go dojechali punktujac, ze nikt tutaj o Tusku nie pisal, a poza tym on nie rzadzi od 8 lat, wiec z czym on wyjezdza.

Niemniej fajnie to pokazalo jak niektorzy maja nasrane we lbie propaganda pisowska.
@Promilus: To samo. Koszyk zakupowy z 250-350 urósł na 350-450. Co tydzień. Dramat. Zakupy w dyskontach, kupuje raczej lepszej jakości, ale bez rarytasów typu polędwica wolowa.
Z masla nie zrezygnuje ale skończyły się wypieki gdzie szla kostka masla od tak dla funu. Do knajp chodzę tylko służbowo bo serio zaczyna bolec 15zl za tyskie xD
Ostatnio byłem w kraftowej knajpie - 18 zł za browca xD powodzenia.
Lody galka 6zl xD