Wpis z mikrobloga

@93michu93: a wiesz że się dodaje zarobki dwóch osób? czy nie?


@wiem_wszystko: tak, jeszcze weź kredo z dziewczyną ;) nic tak nie łączy ludzi jak kredyt, śluby to tam ciul. Następnym razem bierz pod uwagę tylko swoje zarobki solo i to, że dom to nie jest coś co się należy - ludziom nic się nie należy i wszystko trzeba sobie wyszarpać. Zdrowy jesteś, może jakaś dodatkowa praca i
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko: wiadomo no jeśli takie 10 procent by wpadło w 2030 to byłby zupełnie inny pieniądz niż dzisiaj dużo mniej warty a teraz jest klops no co zrobisz - trzeba zaciskać pasa lub szukać dochodu dodatkowego jak brakuje i tyle. Ale póki co pożyjecie i będzie dobrze :) a mieszkanie zostanie na koniec wasze! Powodzenia!
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko: nie pisz o takich rzeczach na wykopie, bo tutaj jedynie to zostaniesz zjechany jak bura suka bo wziąłeś kredyt a trzeba było hurr durr oszczędzać (żyjąc 10 lat o chlebie i wodzie u starych) albo przewidzieć że rata będzie ponad dwukrotnie wyższa już po roku.

Bo żeby brać hipotekę to trzeba zarabiać 20 000 i mieć ze 150 000 oszczędności. I nadpłacać w opór by spłacić ją w 3
  • Odpowiedz
@93michu93:

Gdybys przeczytal cokolwiek o inwestowaniu i zadluzaniu to bys wzial max 30% swoich zarobkow minus oplaty wiec okolo 1k raty przy stopkach okolo 3%


Uwielbiam jak jakiś pro ekonomista znawca zawsze pojawi się pod takim tematem i wylewa swoją #!$%@?ę. Typowe mieszkanie za wynajem to min. 1600 zł a ceny typu 2200 zł , 2500 zł czy nawet 3000 zł nie są niczym dziwnym na wynajmie. Czyli koleś powinien
  • Odpowiedz
Uwielbiam jak jakiś pro ekonomista znawca zawsze pojawi się pod takim tematem i wylewa swoją #!$%@?ę. Typowe mieszkanie za wynajem to min. 1600 zł a ceny typu 2200 zł , 2500 zł czy nawet 3000 zł nie są niczym dziwnym na wynajmie. Czyli koleś powinien dumnie wydawać 2200 zł na mieszkanie zamiast opłacać swoją ratę 1900zł kredytu, przynajmniej nie był żył by ponad stan (i oddawałby 25k rocznie obcym ludziom za nic
  • Odpowiedz
Chłop myślał że tak za darmo sobie wydrukuje prawie pół miliona i nic się po drodze nie stanie xD


@KochanekAdmina: Wiesz, w Niemczech czy USA te kredyty sa na cąły okres ze stałą stopą i niskim oprocentowaniem i oni dokładnie to robią, tylko, że mają większe gospodarki i im wolno.
  • Odpowiedz
faktycznie, kretyn z niego że nie przewidział wojny. Ja to jeszcze w w 2005 mówiłem - 24 luty 2022 ruskie wjeżdżają. I nikt nie słuchał, nikt.


@larvaexotech: wojny nikt nie przewidzial ale polecam chociazby poslyuchac ostrzezen Slawka Mentzena z 2019 roku. To, ze stopy wzrosna bylo wiadomo, pytanie brzmialo kiedy i o ile. Jesli ktos bierze kredyt na zmiennej stopie przy rekordowo niskich stopach procentowych i mysli, ze przez kolejne
  • Odpowiedz
Wiesz, w Niemczech czy USA te kredyty sa na cąły okres ze stałą stopą i niskim oprocentowaniem i oni dokładnie to robią, tylko, że mają większe gospodarki i im wolno.


@djtartini1: Silniejszej waluty możesz więcej nadrukować, co nie zmienia faktu że ci kredyciarze to nadal pasożyci na zdrowej tkance społeczeństwa
  • Odpowiedz
@93michu93: pytanie tylko, czy kwestia stałego oprocentowania była tak mocno nagłośniona, że ludzie czy doradcy kredytowi o tym mówili? Wszędzie widzicie cwaniaków, którzy chcieli się dorobić na niskich stopach i plujecie w nich jadem bo raczyli wziąć sobie kredyt.

Niektórzy chcą po prostu normalnie żyć, wziąć sobie kredyt na własny kwadrat, spłacać go sobie, mieszkać na swoim itd. I zakładają, że żyją we względnie normalnym świecie, a nie w takim
  • Odpowiedz
pytanie tylko, czy kwestia stałego oprocentowania była tak mocno nagłośniona, że ludzie czy doradcy kredytowi o tym mówili? Wszędzie widzicie cwaniaków, którzy chcieli się dorobić na niskich stopach i plujecie w nich jadem bo raczyli wziąć sobie kredyt.


@larvaexotech: sam jestem kredyciarzem, nie pluje jadem na innych kredyciarzy tylko uwazam, ze jak ktos bral kredytu pod korek przy niskich stopach procentowych i nie bral pod uwage ich wzrostu to byl
  • Odpowiedz
@93michu93: no #!$%@?, człowieku ale gość zarabia 5k, nie napisał ile jego dziewczyna ale powiedzmy że 3-5k. Mając 8-10k dochodu bierze kredo na 1.9k miesięcznie. Dooobrze cwaniakowi, brał pod korek. I to jeszcze 400k wziął, jak ten śmieć śmie śmieć?! Powinien sobie kupić kawalerkę 30m^2 a nie jakieś wystawne 60m, luksus i bogactwo, #!$%@? jego mać.

Bardziej niż te podwyżki kredytów to wkurzają mnie te osoby, które tu przychodzą pokopać
  • Odpowiedz
I tak wiem - mógł się dowiedzieć, dopytać, doczytać a najlepiej zrobić magisterkę z ekonomii przed wzięciem kredytu


@larvaexotech: nie, nie musial, ja w ING przed podpisaniem umowy kredytowej mialem przeliczenia dla roznych oprocentowan z informacja, ze tak moze sie zdarzyc.

no #!$%@?, człowieku ale gość zarabia 5k, nie napisał ile jego dziewczyna ale powiedzmy że 3-5k. Mając 8-10k dochodu bierze kredo na 1.9k miesięcznie.


@larvaexotech: i znowu
  • Odpowiedz
@jediwolf Bo ci co tak piszą to pewnie na wynajmowanych siedzą i #!$%@? ich strzela, że ktoś ma na własność a oni nawet jakby chcieli wziąć kredyt na chatę to już co najwyżej #!$%@? w zęby dostaną xd
  • Odpowiedz
@93michu93: Dziwisz się ludziom, że podchodzą do tematu emocjonalnie? I naprawdę, zamiast przyjść, zostawić dobre "nie martw się mirek" i sobie pójść, musisz tu wyjeżdżać ze swoimi mądrościami? Sytuacja dla wielu zrobiła się ciulowa i zamiast odrobiny empatii i zrozumienia, dostajesz tylko melę na pysk od 30-stolatków wolnych od kredytów, którzy mieszkają z mamą (i wogóle to fajny żurek robi).

(nie piszę tu stricte o Tobie, wiem że masz kredyt
  • Odpowiedz
Dziwisz się ludziom, że podchodzą do tematu emocjonalnie? I naprawdę, zamiast przyjść, zostawić dobre "nie martw się mirek" i sobie pójść, musisz tu wyjeżdżać ze swoimi mądrościami? Sytuacja dla wielu zrobiła się ciulowa i zamiast odrobiny empatii i zrozumienia, dostajesz tylko melę na pysk od 30-stolatków wolnych od kredytów, którzy mieszkają z mamą (i wogóle to fajny żurek robi).


@larvaexotech: ale co da moje nie martw sie, bedzie dobrze?
  • Odpowiedz
@93michu93: no ok ale w którym miejscu u Ciebie jest motywowanie do dalszego działania? bo ja tu widzę tylko podkreślanie "patrz, ja jestem mądry bo [...]". No i wydaje mi się, że nie doceniasz mocy tego "nie martw się",, szczególnie jeśli za tym idzie dobra rada. Ale jakaś dobra rada a nie "cofnij się w czasie i weź kredyt na stałej, kretynie".
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko: generalnie, jestem za całkowitą wolnością gosp i odpowiedzialnością osobistą swoich decyzji ale po 30 jakoś co raz bardziej zaczyna mi się robić ludzi żal, że znowu system ich wydymał. Najpierw franki, TFI. Polisolokaty, skoki i Amber Gold, opcje walutowe a teraz kredyty na zmienna. Za 3-4 lat wydymają ludzi kredytami na stałej stopie....Jak się cieszę i nie dałem się presji rodziców i znajomych pod tytułem : spłacasz komuś kredyt
  • Odpowiedz