Wpis z mikrobloga

5k netto na ręke a rata w październiku 3800 się szykuje :D fajne zycie w Polsce, dobrze, że dziewczyna pracuje to nam chociaż na jedzenie starczy :D

Zaraz wykopki napisza, że mi się nie należał kredyt 450 tysięcy na własny dom bo miałem z rodzicami mieszkać w mieszkaniu 60m2 i oszczędzać xD

#ekonomia #gospodarka #gielda #nieruchomosci #stopyprocentowe #inflacja
  • 141
Rata na 40% dochodów przy zerowych stopach nie jest spoko. To jest klasyczna definicja wzięcia pod korek.


@Tomus88: Mając opłacone mieszkanie i 3k w portfelu można przeżyć bez problemu. Problemem jest brak stałych stóp w Polsce, które powodują że musisz wybierać między mieszkaniem z rodzicami, i braniem pod korek, bo na kredyt na zdrowych warunkach finansowych stać 15% społeczeństwa.
@wiem_wszystko: Zmień na stały, jak stopy będą iść w dół, to zmienisz na zmienny albo stały z niższą stawką. Nie czekaj aż rata będzie 5000 pln. Choć możesz mieć ciężko, bo mnie bank np. robił pod górkę bym miał stałą 5,7%.
@wiem_wszystko:

Zaraz wykopki napisza, że mi się nie należał kredyt 450 tysięcy na własny dom bo miałem z rodzicami mieszkać w mieszkaniu 60m2 i oszczędzać xD


No, ale generalnie tak właśnie było przez całe pokolenia, a wyjątek to okres zaraz po transformacji, gdzie przez zawirowania gospodarcze i odpowiednie wykorzystanie inflacji można było dom spłacić w rok (na co banki teraz się ubezpieczyły). Możesz mieć pretensje do Państwa Polskiego, że leży tanie
Mając opłacone mieszkanie i 3k w portfelu można przeżyć bez problemu.


@SRzeyamlon: oczywiście, że można, ale nie w Polsce przy zmiennych oprocentowaniu.. Reguły gry są znane i każdy zna ryzyko.