Wpis z mikrobloga

Ostatnie 2-3 lata w Polsce i Europie moda na te debilne samochody, wielkie pick-upy. Kupić taki samochód to powiedzieć wszystkich, że jest się samolubnym leniem z kompleksami i mam nadzieje, że miasta walną im takie podatki, że im się odechce tym jeździć, bo jeden taki bebzun zajmuje miejsce 3-4 samochodów do tego nie mają żadnego praktycznego zastosowania w środowisku miejskim. Stanowią po prostu zagrożenie, jachty na kółkach.

Tutaj zdjęcie z Holandii, gdzie jeszcze większy mindfuck, bo tam kraj płaski i zabetonowany na maxa, ale ludzie to kupują tak czy siak.

#polska #rower #polskiedrogi #kierowcy #motoryzacja #usa #europa
El_Duderino - Ostatnie 2-3 lata w Polsce i Europie moda na te debilne samochody, wiel...

źródło: comment_1656396561zSaXXLV2tnxEjS7dNUCfbp.jpg

Pobierz
  • 348
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Iskaryota: procentowo takie same, ale kwotowo większe, bo jego pojazd jest większy i więcej pali, więc posiadacz Dodge RAM płaci więcej za każdy km niż posiadacz Skody City Go.

@bibsz: ale to już nie moja wina, że ktoś na górze nie może się dogadać. Co do tego PIT, to nie do końca. Wszystkie jednostki terytorialne co roku ciągną z budżetu centralnego kasę pochodzącą z innych podatków na takie
  • Odpowiedz
@El_Duderino: holendrzy to w ogóle jebnięci ludzie są. Od takiego pick-upa płacą w c--j wysokie podatki. Sami jedzą najtańszy chleb z posypką do ciasta, żeby potem starczyło na podatek drogowy, oc i leasing do auta, które jest niepraktyczne w c--j. Na koniec rzad p-------e nakaz jazdy 30km/h po zabudowanym xD. Banda debili.
  • Odpowiedz
@El_Duderino: A niech ludzie jeżdżą czym chcą, gdyby mnie było stać to też bym sobie kupił takiego krążownika jako dodatkowy, bo jest w cholerę wygodny. Ma dużą wagę na haku, napęd na 4 i jest wysoki. Z tą różnicą, że ja mieszkam na wypizdowiu i ma to jakiś logiczny sens.

Z drugiej strony to nie problem chłopa, że miasto ma parkingi dla maluchów, on zaparkuje i go to grzeje. Jak
  • Odpowiedz
@Iskaryota
@El_Duderino nie mam pojęcia czym ludzie głównie kierują sie przy kupnie takiego samochodu, ale dla mnie sprawa jest prosta: bezpieczeństwo i jeśli ktoś kupuje właśnie dlatego, że są bezpieczniejsze niż małe auta to szanuje, ale jak ktoś kupuje bo taka moda to serdeczny c--j mu w dupę.
  • Odpowiedz
Robienie zakupów czy pakowanie na wyjazdy też wygodniej i więcej się zmieści


@moll: A zablokowanie tramwaju z jakimś niezmotoryzowanym plebsem to niewygórowana cena za te udogodnienia.
  • Odpowiedz
@El_Duderino: to może być dla Ciebie szok, ale istnieje spora szansa, że ktoś dojeżdża do miasta i mimo wszystko potrzebuje większego samochodu. Nie wszyscy mieszkają w mieście, a nadal mają tam jakieś interesy


@moll: tak oczywiscie suvy sa w topie sprzedazy pickupy tez sprzedaz rosnie tymczasem poziom urbanizacji równiez rosnie, ciekawe w c--j ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
sam sens zakupu takiego pojazdu jest w tym, że w------z takiego pajaca jak ty :)


@amath: No typowe, jeszcze dodajesz na koniec:

żyj i pozwól żyć innym


Czyli typowy hipokryta bez argumentów :)
  • Odpowiedz
a gminy tej kasy nie dostają, ja płacę to co jest ode mnie wymagane.


@eloar: ale chodzi o to iż fakt ze płacisz podatki cie nie upoważnia to jakieś roszczeniowej postawy typu "płacę wiec wymagam darmowego parkingu". Podatki w paliwie idą na drogi krajowe - jesli gmina tak czy inaczej dostaje coś na drogi z budżetu to i tak jest to kasa która może pochodzić z PIT albo VAT.
  • Odpowiedz