Wpis z mikrobloga

Ostatnie 2-3 lata w Polsce i Europie moda na te debilne samochody, wielkie pick-upy. Kupić taki samochód to powiedzieć wszystkich, że jest się samolubnym leniem z kompleksami i mam nadzieje, że miasta walną im takie podatki, że im się odechce tym jeździć, bo jeden taki bebzun zajmuje miejsce 3-4 samochodów do tego nie mają żadnego praktycznego zastosowania w środowisku miejskim. Stanowią po prostu zagrożenie, jachty na kółkach.

Tutaj zdjęcie z Holandii, gdzie jeszcze większy mindfuck, bo tam kraj płaski i zabetonowany na maxa, ale ludzie to kupują tak czy siak.

#polska #rower #polskiedrogi #kierowcy #motoryzacja #usa #europa
El_Duderino - Ostatnie 2-3 lata w Polsce i Europie moda na te debilne samochody, wiel...

źródło: comment_1656396561zSaXXLV2tnxEjS7dNUCfbp.jpg

Pobierz
  • 348
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@El_Duderino: tam już są ultra podatki dla takich SAMOCHODÓW. Z resztą mimo że go zapłacił to dalej zajmuje 3 miejsca. Samolubne w tym przypadku jest tylko to, że stanął w takim miejscu, że blokuje pas ruchu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@bigger: Tak, poważnie. Miasta są dla ludzi, nie dla kierowców.

@El_Duderino: Bo kierowcy to nie ludzie? Czyli w drugim komentarzu wyszło, że nie o problem z wielkimi samochodami ci chodzi (do którego żeby dobrać zdjęcie musiałeś je ściągacz aż z Holandii) a zwyczajnie próbujesz leczyć swoje kompleksy kolektywnie wyrzucając się na wszystkich kierowców. Co w zasadzie dowodzi że jesteś dokładnie takim samym samolubnym burakiem jak kierowca samochodu że zdjęcia.
Tutaj zdjęcie z Holandii, gdzie jeszcze większy mindfuck, bo tam kraj płaski i zabetonowany na maxa, ale ludzie to kupują tak czy siak.


@El_Duderino: Wykopek się zesrał XDDD W Holandii jest podatek zależny od masy samochodu +40% za dizla czy lpg. Zdecydowana większość pickupów to samochody firmowe xD
I nie. W Holandii nie można jeździć firmowym dla celów prywatnych, tablice rejestracyjne mają wyróżnik gdy samochód jest na firmę a kary są
@moll: niezłe fikoły, o ile nie mieszka ktoś w górach albo na naprawdę zabitej dechami wsi 20km przez las na Suwalszczyźnie to da się dojechać większością aut bez problemu

A że wygodnie? no cóż niektórym też wygodnie parkować przed samymi drzwiami marketu albo na miejscu dla niepełnosprawnych, nie podoba się? przeszkadza innym? A kogo to obchodzi, przecież wygodnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wykopek się zesrał XDDD W Holandii jest podatek zależny od masy samochodu +40% za dizla czy lpg. Zdecydowana większość pickupów to samochody firmowe xD


@Anaheim: Czyli jednak jest tam regulacja która walczy z samochodami, a szczególnie z ich wielkością ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@El_Duderino: W ostatnią niedzielę miałem taką sytuację - pojechałem z rodzinką dwoma samochodami na żarcie do knajpki nad jeziorem gdzie jest dość mało miejsca. Zaparkowaliśmy, przychodzi paniusia i mówi że musimy przeparkować, bo ona ma pickupa i że się nie zmieści. Kuzyn (który jechał drugim autem) i ja takie oczy i mówimy że przecież jest kupa miejsca i że się spokojnie zmieści, ale ona nieugięta - za mało miejsca. No to
@El_Duderino:

Tak, poważnie. Miasta są dla ludzi, nie dla kierowców.

Miasta są dla ludzi, w tym też dla kierowców.

Tutaj zdjęcie z Holandii, gdzie jeszcze większy mindfuck, bo tam kraj płaski i zabetonowany na maxa, ale ludzie to kupują tak czy siak.

Nie znamy kontekstu. Znam człowieka co rzeczywiście mieszka na zadupiu i wozi graty, warzywka ect, a zdarza mu się, że ma potrzebę zajechać do miasta i sam narzeka, że
@El_Duderino: poza miastem tez jest z tym gnój( ͡° ͜ʖ ͡°). Ostatnio jechałem 5 km za takim cymbałem co miał otwarte pół paki - myślę pewnie wiezie cos długiego. Dopiero na zamkniętym przejeździe po dojechaniu widzę, że nawet jak miał cos to juz zgubił bo poza kurzem na pace nic nie bylo, zapukałem do szybki pan zdziwiony ze jedzie z otwarta. Gratis załączam zdjęcie z wejścia na
machus666 - @El_Duderino: poza miastem tez jest z tym gnój( ͡° ͜ʖ ͡°). Ostatnio jecha...

źródło: comment_1656406482YmqlF40NNItOpeGb5Rhv75.jpg

Pobierz
@Jacques-Pierre:

takie rzeczy w Holandii? Przecież na wykopie mówili ze tam wszyscy jeżdżą na rowerach!


Bo tak jest, po to tez się przydaje pickup bo można łatwo wpakować rower na pakę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak poważnie to podatki od emisji spalin są kosmiczne, ten ram to pewnie import z USA jakiegoś amerykańskiego expaty który się przeprowadził razem z autem. Albo coś dla biznesu. Albo coś