Wpis z mikrobloga

Ostatnie 2-3 lata w Polsce i Europie moda na te debilne samochody, wielkie pick-upy. Kupić taki samochód to powiedzieć wszystkich, że jest się samolubnym leniem z kompleksami i mam nadzieje, że miasta walną im takie podatki, że im się odechce tym jeździć, bo jeden taki bebzun zajmuje miejsce 3-4 samochodów do tego nie mają żadnego praktycznego zastosowania w środowisku miejskim. Stanowią po prostu zagrożenie, jachty na kółkach.

Tutaj zdjęcie z Holandii, gdzie jeszcze większy mindfuck, bo tam kraj płaski i zabetonowany na maxa, ale ludzie to kupują tak czy siak.

#polska #rower #polskiedrogi #kierowcy #motoryzacja #usa #europa
El_Duderino - Ostatnie 2-3 lata w Polsce i Europie moda na te debilne samochody, wiel...

źródło: comment_1656396561zSaXXLV2tnxEjS7dNUCfbp.jpg

Pobierz
  • 348
@siona: Akurat normy to zly przyklad, bo sa zmieniane w dol. Ale rozumiem Twoj punkt myslenia. Nawet zgadzam sie znim w wiekszosci.

To teraz kto ma decydowac czym wolno a czym nie?
I na jakiej podstawie?

OP bedzie decydowal gdzie sie moja wolnosc konczy i jakim samochodem moge jezdzic?

C'mon!

wy nie potraficie zrozumieć, że łamanie prawa to nie jest jedyna granica swobody i relacji międzyludzkich...


O! to! Dokladnie.

Skoro nie
@Dlugi_1111: Ale sie z tym licze i mi to nie przeszkadza. Nie narzekam, ze mi yarisami miejsca bokuja. Poprostu prakuje tam gdzie jest wolne i ide kawalek dalej. Licze sie tez z tym ze 100km suvem kosztuje mnie tyle co 300 sedanem.
A teraz najlepsze: Mam kilka swoich samochodow, ktore w sumie nie sa mi potrzebna, ale ich nie sprzedam.
krytykuję tylko ustawianie innym życia. Nie muszę lubić pick upów żeby się po prostu z tobą nie zgadzać. Mi nie przeszkadza że ktoś ma inne preferencje motoryzacyjne niż ja. Szok, co?


@moll:
Ty nie krytykujesz "ustawiania życia innym" tylko samochodziarzom.

Ty nie masz nic przeciwko "ustawianiu życia" innym uczestnikom ruchu pod samochody, co jasno wynika z twoich wywodów tutaj.

W Polsce i większości Europy nigdy nie było zapotrzebowania na takie samochody,
@El_Duderino: dobrze, zbiórkom po mieście jest spoko, póki mieszkałam w mieście nie miałam auta. Ale nadal, nie zauważasz, że miasto nie jest samowystarczalne i gros ruchu jest generowany przez ludzi, którzy do tego miasta muszą dojechać.

Jakie masz alternatywy dla aut?

Koleje podmiejskie nie istnieją, zbiorkom autobusowy do miast praktycznie umarł w latach dwutysięcznych. Na obrzeżach nie buduje się dobrze skomunikowanych parkingów, gdzie cena biletu zachęcałaby do pozostawienia tam swojego wielośladu.
Infrastruktura nie jest dostosowana do obecnych aut, choćby parkingi starszych marketów czy centrów handlowych - wymiary miejsca są takie, że jeszcze yariska czy astra się pomieszczą ale gorzej jak masz hilluxa. Z resztą pchanie się na miasto kabarynami w kombi co im potem dupa wystaje na pół drogi z parkingu powinno być jakoś karane.
@El_Duderino idź se z tym glupim stwierdzeniem do innego kraju , miasta sa dla ludzi a ludzie to kierowcy bo auto ulatwia życie, chcesz sie cofnac to se konno jezdzij czy na rowerze ja dwójkę dzieci chce zapakowac do duzego suva i do wielkiego bagaznika włożyć dwa wózki i zakupy. Brzmisz jak jakis boomer albo stary kawaler na holenderce xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@El_Duderino: mi się bardzo podobają takie samochody, moim dream car jest Lincoln navigator i jak będzie mnie stać to z przyjemnością kupię żeby ci dupa pękła, podaj jeszcze adres to ci zaparkuje przed klatką z bloku żebyś nie mógł wyjść i płakał na wykopie
Jeżeli rejestrujesz auto w mieście to powinieneś płacić podatki od zajętej powierzchni przez ten samochód


@Iskaryota: ale przecież płacisz podatki w paliwie na drogi, po których porusza się i na których parkuje pojazd. Masz takich podatków masę w paliwie.

Tak, poważnie. Miasta są dla ludzi, nie dla kierowców.

@El_Duderino: kierowcy to ludzie, którzy realizują różne interesy życiowe w mieście. zapominasz, że każdy jest pieszym, każdy jest człowiekiem.
ale przecież płacisz podatki w paliwie na drogi, po których porusza się i na których parkuje pojazd. Masz takich podatków masę w paliwie.


@eloar: to tak nie do końca - podatki w paliwie idą na utrzymanie dróg krajowych i autostrad. Drogi innego typu są utrzymywane z PIT płaconego w lokalnym US. Miasto czy gmina nie ma żadnej korzyści z podatków w paliwie.
@bigger: dobrze wiesz o czym pisałem!
ludzie zaczęli uważać, że jeśli nie da się ich za coś skazać to im się należy! a jakimś "dziwnym zbiegiem okoliczności" im mają więcej tym bardziej tak uważają! problem w tym, że świat obecnie zmienia się bardzo szybko i zwyczajnie nie da się w tym tempie kodyfikować całego życia!

co do samochodów - doskonale wiemy, że to nie jest czarno-białe ale również doskonale wiemy, że
co zajmował pickupem miejsce rowerom był rolnikiem i przywoził zaopatrzenie do restauracji.


@JuneJohn: xDDDDDDD A MOŻE SIĘ OKAŻE ŻE TEN TYP Z PICKUPA BYŁ KARDIOCHIRURGIEM I ZABRALI MU SAMOCHÓD I NIE MÓGŁ ZOPEROWAĆ OPA

ktoś tu pojęcie o dostarczaniu produktów ma z amerykańskich filmów, a o 5:00-6:00-7:00 to nigdy na mieście nie był żeby widzieć kto i czym dostarcza produkty do restauracji
@El_Duderino: Ach, czekałem na wysyp "luzaków", którzy poza czubkiem własnego nosa nie widzą nic więcej. Z uwagi na to że tacy ludzie nie maja w sobie za grosz empatii i zrozumienia dla drugiego człowieka, to jedyne argumenty, jakie są w stanie sformułować w obronie tych przerośniętych amerykańskich kup złomu to:

- Jesteś biedakiem i Cię nie stać

- Kupie se takiego żeby Ci zrobić na złość (i co, striggerowany? zesrałes sie?
venividi - @El_Duderino: Ach, czekałem na wysyp "luzaków", którzy poza czubkiem własn...

źródło: comment_1656402345reD5ul8yVX3hu5kTZp6gi7.jpg

Pobierz