Wpis z mikrobloga

Niedługo idę na przesłuchanie jako poszkodowany. Zostałem napadnięty przez dwóch typów przed własną klatką schodową. Zaatakowali moją partnerkę, a ja ją broniąc wybiegłem na klatkę i próbowałem ich obezwładnić. Nie było możliwości zamknięcia drzwi, bo je blokowali, a jak rzucili się na partnerkę to już nie myślałem.
Jednego sprawcę znam i mam jego dane. Drugiego nie.
Pobili mnie i uciekli.
Wezwałem policję. Byłem w szpitalu i teraz za kilka dni mam przesłuchanie.

I teraz mam pytanie jak się zabezpieczyć i co zrobić, ponieważ sprawca ma bliskiego znajomego policjanta i boję się że mogą mącić, albo przesłuchanie może wyglądać w nieodpowiedni sposób.

Co powinienem wziąć, czego się wystrzegać i czy powinienem nagrywać te zajście?
Już mi jeden policjant próbował powiedzieć że nie ma sensu nic z tym zrobić, bo im oddałem, więc już nie jest to napaść tylko bójka, a że drzwi nie mogłem zamknąć to bez znaczenia, bo nogą nie przekroczyli progu xD

#policja #przesluchanie #prawo #pytanie
  • 130
@StaryWedrowiec teleskop jeszcze okej, ale nóż?? Mamy w Polsce takie #!$%@? prawo że bałbym się bronić nożem, bo jak oni mają pięści ty noz to z automatu wychodzisz na gorszego.poza tym umiesz się nim na tyle posługiwać że jesteś pewny tego? Przypadkiem Ci go w szale odbiora i sam dostaniesz kosę od żebro.
@Kipper: Wszystko zależy od okoliczności. Coś tam umiem, dodatkowo do noża zamontowałem gumkę od przewodu usb z ikea, żeby w nią włożyć palec, co ma zapobiegnąć wypadnięciu noża z dłoni przy dostaniu gonga na głowę.

W przypadku użycia noża najważniejszą kwestią jest psychika, bo jeśli ktoś chce bronić się nożem, a moi się go użyć, waha się, to nie powinien się takim narzędziem bronić.

Wolę chodzić z nożem i go nie
@Garztam: podpisz się pod zeznaniami, ale pod nimi bezpośrednio, nie na dole strony, bo mogą coś dopisać (nie wiem czy padłą taka rada, ale jak nie to podaję)
@Garztam: gdzies w patopandemii bylo ze mozesz wziac pelnomocnika do przesluchania - czyli np. obawiasz sie o swoje zdrowie lub sposob prezsluchania, poczytaj jakies fakty, no ale jesli policja cos kreci - adwokat
@StaryWedrowiec: Wydaje mi się że dla większości osób lepszy do obrony jest gaz, jednak kiedy decydujemy się na nóż to najbardziej sensowny sposób na jego użycie w sytuacji ataku to wlaśnie trzymanie gardy i kontry ataków przeciwników szybkimi wymachami, cały czas się cofając tak by sąd nie miał żadnych watpliwosci kto eskalował. Takie cięcia w okolicach dłoni nie są najcześciej zbyt groźne (w najgorszym wypadku można je zablokować stazą) a jednocześnie
@jamajskikanion: Mam gaz, pałkę i nóż.

Jednak pałka jest w plecaku (jeśli go mam), a gaz w kieszeni, kiedy mam bluzę na sobie.

W innych przypadkach gaz również jest w plecaku i w sytuacji, kiedy nie mam czasu na wyjęcie powyższych, to zawsze pozostaje nóż, który mam zaczepiony o krawędź spodni, z tyłu, po prawej stronie, nóż przy ciele, zaczep na zewnątrz.

Kiedyś nosiłem nóż tak, że był na zewnątrz i
Byku, ja to wiem, Ty wiesz. Ale wydłubanie palców to nie jest użycie broni. Słyszałem przypadek w Polsce gdzie chłop włamał się do domu, został mocno pogryziony przez psy właściciela, posadził go i wygrał..


@Kipper: Wiem też o śmiertelnych pobiciach, a nie lubię ruletki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kipper: Oczywiście prokurator, który postawiłby mi niezasadne zarzuty przekroczenia obrony koniecznej, byłby bardzo popularny, a ja jestem z natury mściwy, kiedy ktoś naciąga prawo, bo "może" zrobić sobie wynik lub ma pacyfistyczne poglądy i mu się moja obrona po prostu nie podoba. Sędzia, który by to przyklepał, także.

Z wyrokiem czy bez, lepiej żyć z problemami, niż być kaleką albo martwym.
Ja? Nie wiem. Za to ty na pewno. Latasz po mieście uzbrojony jak najemnik w Afganistanie, ale tylko coś się stanie to zaraz na policję ze skargą biegniesz


@Bumelante: Ktoś rzucał z samochodu jajkami. Rzucali w ludzi, miedzy innymi we mnie oraz chwilę wcześniej w innego wykopka.

To co miałem zrobić, jak nie zgłosić tego faktu policji?

Kolejny, nieumiejący myśleć logicznie, prawilniak z ciebie. Idź być głupim gdzie indziej.
szczerze to wolałbym zebrać #!$%@? niż zabić kogoś nożem w obronie własnej. Może jestem upośledzony ¯\(ツ)/¯


@Kipper: Twój wybór, tylko pomyśl o swojej żonie, matce, dzieciach i innych bliskich.

#!$%@? może skończyć się ślepotą na jedno oko, urazem głowy, kręgosłupa, połamanym nosem, szczęką, wybitymi zębami... Nie przewidzisz, jak to się skończy.

Jeśli ktoś chce ci bez powodu zrobić krzywdę, to raczej nie powinieneś przejmować się jego życiem, tylko swoim.

Twoje życie