Wpis z mikrobloga

@CultedelaRaison: lepsi to jeszcze są agenci co sobie na firmę remontują mieszkanie, albo kupują telewizor i konsole ( ͡° ͜ʖ ͡°) muszą mieć dobre znajomości w US skoro im to przechodzi, ale nie zmienia to faktu że to zwykli oszuści.
LoL synek, pracuję w branży gdzie masz dosłownie pięć firm zajmujących się tematem na świecie. Ostatni mój projekt trwał dwa lata i przez te dwa lata miałem jednego klienta. Teraz mam pierdółkę dla drugiego która zajmie mi maks dziewięć miesięcy. Według ciebie mam sztuczne faktury wystawiać czy o #!$%@? ci chodzi?


@kielus: mu chodzi o ból odbytnicy. OP jest ograniczonym umysłowo dzbanem, który gówno wie o biznesie i jedyne co wie,
@CultedelaRaison: ja tak zaczynałem, teraz jeden klient nie stanowi więcej niż 15% przychodu, gdybym tak nie zaczął to bym nie był gdzie jestem, bo dzięki temu nałapałem kontaktów i już od początku mogłem udawać "fimę". Czyli nie powinienem?
mi by takie rozwiązanie nigdy nie przyszło do głowy, czemu ma mnie obchodzić co ktoś zrobi ze sprzętem którego jest właścicielem? Skąd ten pomysł?


@CultedelaRaison: jeśli by ci takie rozwiązanie nie przyszło do głowy to tylko potwierdzasz, że jesteś ograniczonym umysłowo dzbanem.

Czyli jak ktoś chce dać zlecenie komuś na wykopanie dziury w ziemi to musi kupić koparkę i zatrudnić do niej pracownika, zamiast po prostu wykupić usługę u typa z
@CultedelaRaison: no to klasyczek:

#!$%@? mnie jak widze na fejsie jak jakaś loszka z HRów wrzuca ofertę na grupkę jakiegoś IT i zaczynają się komentarze mentalnych niewolników pod spodem
- szkoda że bez umowy o pracę
- b2b? dziękuję, wolę bezpieczeństwo
- ale to b2b to prawdziwe, czy po prostu oszukujecie skarb państwa?
XDDDDDDD
#!$%@?, nie ma to jak w jednym zdaniu pokazać, że nie ma się zielonego pojęcia o czym
@CultedelaRaison: Kolego ale jak nie chcesz zwiększać swoich dochodów poprzez optymalizację to tego nie rób, ale po co komuś zakazywać? Na pewno wszyscy ci co się dorobili sensownych pieniędzy też nie wychodzili poza szereg.

Zakazywaniem to można tylko sobie wzajemnie utrudniać życie bez większych profitów - bo załóżmy, że ten zakażesz B2B jak wspomniałeś to ten ktoś przejdzie na umowę o pracę i zarobi mniej (mniej też wyda), a jedyną osobą,
od razu rozmawiajmy o 4/3 branży, nie ma co się hamowac


@CultedelaRaison: o, widzę że już poleciał argument ostateczny pt. "nie zesraj się". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Praca zdalna dzięki covidowi staje się co raz bardziej popularna. W kolejnych latach będzie co raz więcej takich "skrajnych" przypadków, gdzie zleceniodawca jest w kraju X, a zleceniobiorca prowadzi działalność w kraju Y. Nawet jeśli takie przypadki stanowią skrajną mniejszość
@Ziutek_Grabaz jeżeli prawo daje możliwość optymalizowania podatków, to należy ją wykorzystywać. Nie zmienia to faktu, że takie prawo mogę krytykować

@goferek pracowałeś na etacie stosując korzystniejsza formę rozliczenia podatkowego

@CultedelaRaison: Ale podatki sa takie same. Place mniej na emeryture, wiec sam sobie szkodze, bo bede mial nizsza emeryture ( ͡° ͜ʖ ͡°) podpowiedz w jaki sposob moge placic nizszy podatek na b2b? ( ͡°( ͡
@CultedelaRaison: hipotetycznie:
prowadzę garmażerkę. Wynajmuję pomieszczenie od kopalni i sprzedaję jedzenie wyłącznie pracownikom kopalni. Wszystkim stołującym się u mnie firma wykupuje posiłki. 100% moich dochodów stanowi kasa od kopalni.
Icoteras?