Wpis z mikrobloga

B2B w przypadku gdy jeden klient stanowi 80% dochodów lub więcej nie powinno być możliwe.


Dlaczego? Wyjaśnij mi dlaczego firma nie może mieć jednego klienta. Jakieś założenie kompletnie z czapy.

Stosujesz optymalizację podatkowa, nie jesteś biznesmenem synku.


@CultedelaRaison: co ma jedno do drugiego? Każdy niech sobie optymalizuje jak umie, byle zgodnie z prawem.

Twój post to tylko ból dupy i jakieś widzimisię. Nie bardzo jest tutaj z czym dyskutować. Daj ludziom
a nie wykorzystujących to prawo.


@Ziutek_Grabaz: tylko takie coś w wielu przypadkach to nie jest wykorzystywanie prawa tylko łamanie go, masz opisane co powinno być podpisywane jako umowa o pracę i jak to robisz tylko pod inną formą to nie stosujesz optymalizacji tylko łamiesz prawo.
inna sprawa że większości przypadków nie da się ukarać, ale tutaj już UE wymyśliła furtkę i po prostu inne formy umów tak zostaną oskładkowane że wyjdzie
@CultedelaRaison: Mhm, a co w przypadku gdy jakiś developer buduje mieszkania (na każdą inwestycję zazwyczaj się zakłada osobną spółkę), a potem wszystkie sprzedaje jednemu funduszowi. Tego też wykopek określi jako nieprawilnego przedsiębiorce? XD
@CultedelaRaison:

to początek dyskusji


z założeniem które jest błędne na starcie

ale na szczęście mogę doprecyzować o co mi chodzi


czyt. zrobić fikołka

Zaraz się okaże, że nie jestem taki komunistyczny


każdy popełnia w życiu błędy i zawsze można wyjść na prostą. Cieszę się, że Twój wpis cię uświadomił w błędzie.

nie poczujesz moralnego zwycięstwa


masz rację. Ucinam temat przed kolejnym fikołkiem, elo.
a jak ktoś ma dwie ręce i pracuje jako księgowy przy budowie autostrady to co? UOP?

Tak


@CultedelaRaison: i co, właściciel koparki ma oddać ją firmie u której do tej pory był podwykonawcą? Czyli raczej legalizujemy sytuację, gdzie ludzie na umowie o pracę muszą pracować na własnym sprzęcie i we własnych ubraniach roboczych i firma nie musi im tego zapewniać? XD

Jprdl, co za debilny pomysł XD
@benwatkins:

Ale wiesz, że będąc na b2b to jak złamię palec w dupie to gówno dostanę a nie wypłatę, a o emeryturze nie wspomnę? To jest miecz obusieczny o którym uop-owcy zapominają.


Z pewnością programiści muszą martwić się o urazy w pracy. A to, czy dostaniemy emeryturę, jest mocno wątpliwe.