Wpis z mikrobloga

Witam was mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odebrałem wyniki badania, które miałem miesiąc temu i jestem załamany (,)

Lvl przed 30 i taki kręgosłup. Ja p------e. Ktoś się zna bardziej i opisze co mi dolega? Czy to poważne, czy tylko strasznie wygląda? Stawiam plusiki. W następnym tygodniu idę do lekarza plus fizjo itp

Mam około 185 cm wzrostu, około 80 kg wagi. Biegam i podnoszę na siłce hobbystycznie ciężary. Bez szaleństw, nie biję swoich PR xD

Pozdrówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zdrowie #lekarz #sport #silownia #pytanie #dieta #kalistenika #trening #mikrokoksy (177) #mirkokoksy (119) #dieta (39) \(19) #sterydy (16) #zdrowie (16) #trening (14) #heheszki (13) #fullborsukworkout (11) #rtg #rezonans #kregoslup #choroby
#medycyna
Zimny-jak-lod - Witam was mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odebrałem wyniki badania, które miałe...

źródło: comment_1655630102tx91sLbdbDJh8WP7YQFK0h.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zimny-jak-lod: jak koledzy piszą, zmiana nawyków jeśli chodzi o treningi, czyli najlepiej byłoby bez dźwigania ciężarów, martwych ciągów itp. Na pewno zaufany fizjo dużo pomoże, pokaże jak ustawiać ciało nawet do prostych ćwiczeń. Dużo ruchu, niekoniecznie biegania, zamiast siedzenia, no i basen, regularnie, i będziesz funkcjonować mimo kiepskich wyników dziś, ogarnij temat już teraz bo kręgosłup to ważna sprawa i będzie dobrze ziomek ;)
  • Odpowiedz
@Zimny-jak-lod: Masz diagnozę - dyskopatia. Skonsultuj to z ortopedą. Poza tym masz spłyconą lordozę. Dziwne, zważywszy, że w dzisiejszych czasach ludzie mają przeważnie hiperlordozę od siedzenia. Anyway, popraw to sobie z fizjoterapeutą, bo aktualnie, Twój kręgosłup jest na tym odcinku "zbyt prosty" i nie amortyzuje tak dobrze wstrząsów, gdy chodzisz lub biegasz.
  • Odpowiedz
@Zimny-jak-lod: Dużo ćwiczeń wzmaniających, czyli siłowych głównie. Do tego zmiana nawyków. Do tego jakieś lekkie mobilizacje/rozluźniania - w takiej kolejności. Jeśli chcesz na żywo się spotkać to pisz pw :)
  • Odpowiedz