Wpis z mikrobloga

Witam was mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odebrałem wyniki badania, które miałem miesiąc temu i jestem załamany (,)

Lvl przed 30 i taki kręgosłup. Ja #!$%@?. Ktoś się zna bardziej i opisze co mi dolega? Czy to poważne, czy tylko strasznie wygląda? Stawiam plusiki. W następnym tygodniu idę do lekarza plus fizjo itp

Mam około 185 cm wzrostu, około 80 kg wagi. Biegam i podnoszę na siłce hobbystycznie ciężary. Bez szaleństw, nie biję swoich PR xD

Pozdrówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zdrowie #lekarz #sport #silownia #pytanie #dieta #kalistenika #trening #mikrokoksy (177) #mirkokoksy (119) #dieta (39) \(19) #sterydy (16) #zdrowie (16) #trening (14) #heheszki (13) #fullborsukworkout (11) #rtg #rezonans #kregoslup #choroby
#medycyna
Zimny-jak-lod - Witam was mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odebrałem wyniki badania, które miałe...

źródło: comment_1655630102tx91sLbdbDJh8WP7YQFK0h.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@Kasahara: ok, myślałem, że może z jakimiś "wrakiem" pracowałeś, dzięki mimo wszystko, pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@janusze_automatyki: ból w odcinku lędźwiowym, 80% czasu mnie nie boli, 10% mnie boli, a 10% mnie tak #!$%@?, że do kibla idę na zgiętych kolanach :(
praca siedzącą, staram się spacerować itp

Teraz oczywiście z wynikami, dalej do lekarzy i fizjo
  • Odpowiedz
@Zimny-jak-lod: wizyta u ortopedy a potem fizjoterapia, zmiana nawyków - to kwestia indywidualna, zależna od przypadku, u mnie to było - od tego jak się schylasz po rzeczy poniżej zasięgu ręki (nie mam na myśli kucania), przez wypoczynek na leżąco - nie na siedząco, po możliwe że odpuszczenie biegania (które może dodatkowo "ubijać" kręgi). Dowiesz się wszystkiego od specjalistów, co i jak w Twoim przypadku, powodzenia i zdrówka!
  • Odpowiedz
@DrGreen_2: ehh racja to teraz powszechne, ale taki młody wiek, i takie gówno, a naprawdę starałem się o siebie dbać, rozciągałem itp może teraz brzmię depresyjnie, ale no rozbiła mnie taka diagnoza :( basen, rozciąganie pilnowanie, żeby być szczupłym, żeby odciążyć kręgosłup itp

@vvit0: dzięki Mirek, no teraz będę chodził po lekarzach jak stara baba xD
  • Odpowiedz
@Zimny-jak-lod: Też się czułem jak wrak, ból bywał tak uporczywy, nieustający i towarzyszący większość dnia, że myślałem że to over dla chłopa - też wówczas w okolicy 30.
Trafiłem do fizjoterapeuty, który jeszcze mi pogorszył sprawę (tak, tak też się może zdażyć) i zrezygnowany i rozbity udałem się do ortopedy, prześwietlenia, badania, fizjoterapia, edukacja. W moim przypadku żadnego biegania, żadnych martwych ciągów itd, ale ból który nie dawał mi spać
  • Odpowiedz
W kręgosłupie czy już w pośladku, Promieniuje do stopy?


@janusze_automatyki: Co ty gadasz, az tak zle? Ja czesto czuje bol w posladku,udzie, lydce i stopie, ale nigdy mnie nawalalo tak, ze sie ruszac nie moglem. Do fizjo zbieram sie juz od dluzszego czasu.
  • Odpowiedz
Trafiłem do fizjoterapeuty, który jeszcze mi pogorszył sprawę (tak, tak też się może zdażyć) i zrezygnowany i rozbity udałem się do ortopedy, prześwietlenia, badania, fizjoterapia, edukacja. W moim przypadku żadnego biegania, żadnych martwych ciągów itd, ale ból który nie dawał mi spać to teraz mgliste wspomnienie.

Trzymaj się tam z tym kręgosłupem!


@vvit0: czyli co zrobiles?
  • Odpowiedz
@janusze_automatyki: 80% czasu mnie nie boli, albo na poziomie bólu 0,5/10

10% czasu mnie boli, tak jak "zwykłych" ludzi bolą plecy, po prostu takie zmęczone po całym dniu itp, ból 3/10 do przeżycia, nawet nie biorę żadnych leków

10% czasu to mnie tak złapało, 2-3 dni z rok temu spałem na ziemi i nie wychodziłem z domu, bo mnie tak #!$%@?ło w plecach, przeszło samo ( ͡°
  • Odpowiedz
@alegoraco: Udałem się do ortopedy i na fizjo i słuchałem się zaleceń. Zmieniłem nawyki, by nie obciążac kręgosłupa. Poprawa przyszła po kilku tygodniach.
Nie będę dawał konkretnych ćwiczeń i zaleceń bo jestem tylko randomowym mirkiem z vikopu, a każdy ma nieco inny przypadek i wymaga innego traktowania. Idź do orto Mireczku
  • Odpowiedz
@alegoraco: wiadomo, trzeba coś zdziałać ( ͡º ͜ʖ͡º)
@vvit0: dzięki jeszcze raz, no martwych nigdy nie robiłem, bo uważałem, że jestem za cienki technicznie na nie xD
a mogę zapytać, czy jesteś gruby? Schudłeś? Ja to #!$%@?ę, wolę być szczypiorkiem 70 kg i 6% bodyfatu żeby odciążyć kręgosłup, niż być dzikiem "wrakiem" ehhh its over dla wielkiego chlopa
  • Odpowiedz
@Zimny-jak-lod: Przy 181cm ważyłem jakoś 90-100kg. Jednym z zaleceń było schudnąć i zszedłem do 85, ale na krótką chwilę i wróciłem na okolice 95. Nie odnotowałem przy tym pogorszenia sytuacji w plecach.
Obecnie zrzuciłem sadło, wazę 80kg i wyglądam i czuję się jak młody buk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz