Wpis z mikrobloga

Mam bardzo podobną sytuacje, w tym kraju nie da się normalnie żyć.


@hors: pojedz do Indii. Tam za minimalna jest full wypas a co dopiero normalnei zycie( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Blackpill: I co planujesz, tak z ciekawości? Bo jestem aktualnie w podobnej sytuacji, mam jakieś tam perspektywy na 8-10k ale nawet z taką pensją obecnie nie da się niczego dorobić, jedynie konsumować to co się zarobi. Na zachodzie teraz też lepiej nie jest, w UK chociażby ceny domów też są już bardzo wysokie. Myślę, czy po prostu nie odpuścić tego wyścigu szczurów o własne mieszkanie i po prostu mieć na
  • Odpowiedz
Jestem w top 30% najlepiej zarabiających Polaków


@Towarzysz_Blackpill: tylko tych na etacie z przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 9 osób,

nie ma w tej statystyce lekarza co zarabia 35k na swojej działalności, tak samo prawnika, nawet programisty15k na B2B, stolarza co wystawia paragony tylko na 15 proc. swojej produkcji też nie ma
  • Odpowiedz
@Iudex: No tak bo szara strefa istnieje tylko od zarobków powyżej 13 tys. Na 100% nikt przecież nie będzie płacił poniżej minimalnej na umowach zlecenie. A największymi pracodawcami w Polsce wcale nie jest poczta polska i biedronka gdzie zarabia się w okolicach 3-3,5k brutto.
  • Odpowiedz