Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pisze z anonima bo mi wstyd, ze włożyłem 50k w bitcoina rok temu zamiast kupić sobie porządne auto...
Coraz bardziej myśle, że te całe kryptowaluty to piramida finansowa jak amber gold tylko na skalę światową....
Kto miał zarobić to zarobił, można wszystko zamykać

#bitcoin #oszczednosci #inwestycja #kryptowaluty

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ad95eba7380d38f0c3152b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: kryptowaluty same w sobie nie są nie były i nie będą piramidą finansową... piramidami i oszustwami są projekty krypto jak np: Luna a to bardzo duża różnica... na rynku jest wiele przyszłościowych projektów których technologie i rozwiązania za kilka kilkanaście lat będą codziennością jak komputery 20 lat temu... większość ludzi straci i bardzo dobrze bo tak działa każdy rynek nie pierwszy i nie ostatni krach na krypto... chyba że Rządy
@AnonimoweMirkoWyznania dobrze kojarzę nastroje z bańki 2017 i co się działo potem, gdy był zjazd z $19k do $3k. Sam wtedy myślałem, że to #!$%@?ęło na amen. Gdy po czasie okazalo się, że wcale nie leci do 0, tylko gówno ożyło, to stwierdziłem, że to musi być coś więcej niż jednorazowa bańka - zobaczyłem, że bitek #!$%@?ął już kilka razy, że jest powiazane z halvingiem i za każdym razem nie miało to
@AnonimoweMirkoWyznania: krypto służy do spekulacji i tyle, mozna na nim zarobić, można i stracić. Ale nie jest wyjątkowe pod żadnym względem wbrew temu w co tak mocno wierzą „coinerzy”. Życzę powodzenia i odzyskania strat w ten czy inny sposób. PS. Najważniejsze żebyś się czegoś nauczył na tym błędzie, żeby nie poszło na marne
@KNOUDI: BTC jest piramidą finansową, bo zysk konkretnego uczestnika jest bezpośrednio uzależniony od wpłat późniejszych uczestników. Sam w sobie BTC nie służy do niczego więcej niż handlu organami w Internecie, w końcu ludzie będą chcieli się scashować. Blockchain jest niesamowitą technologią i życzę jej jak najlepiej, ale BTC nigdy nie wyszło poza narzędzie do spekulacji.
Tobie radzę to samo, przeczytaj sobie Standard Bitcoina


@CzulyTomasz: Masz świadomość, że Nassim Taleb, koleś który napisał wstęp do książki "Standard Bitcoina" sam teraz mówi, że BTC to piramida finansowa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tremade: tylko krowa nie zmienia poglądów. Jak teraz tak uważa, to spoko, jego sprawa. Cały czas książka warta przeczytania, nawet jak ktoś nie przepada za BTC (praktycznie przez połowę książki nie ma mowy o BTC).

Z drugiej strony masz np. Davida Hanssona, który od zawsze był hejterem BTC. Po protestach w Kanadzie i zawłaszczeniu majątków ludzi (ktoś przelał $50 na zrzutkę truckerów = ban na wszystkie konta bankowe) przez rząd zmienił
@CzulyTomasz @AnonimoweMirkoWyznania mój kumpel sprzedal tak w 2013/14 kilka bitków na krachu po 100 usd/sztuka i dal sobie spokoj z krypto ( ͡º ͜ʖ͡º) jego mina 1-2 lata temu? Chyba nie muszę mowić. Krypto to nie miejsce na oszczędnosci zycia. Najlepiej dywersyfikować w rozne aktywa a w krypto miec te maksymalnie kilka procent.