Wpis z mikrobloga

@Roger_Casement serio jesteśmy "usually yes"? U mnie w domu jak mieliśmy niezapowiedzianych gości, a mam przygotowała obiad tylko dla domownikom to dzieliła na pół. Ode mnie też nikt nie wyjdzie głodny xD


@Aztec26626: Tu chyba bardziej chodzi o to że południowcy od razu pytają czy nie jesteś głodny, coś do żarcia wystawiają. A u nas raczej standardem jest „kawka czy herbatka” no i oczywiście zaproszenie gości do wspolnego posiłku gdy np.
@Felonious_Gru: @WaveCreator:
legenda głosi, że w czasach dzikszych istnienia usa, nóż w ręce był uznawany jako broń i zagrożenie, więc w dobrym tonie było pokroić jedzenie a potem odłożyć nóż dla dobrego samopoczucia osób wokół, tymbardziej że często gęsto osoby były zewsząd a nie wymyślili jeszcze google translate

inna wersja legendy jest taka że pierwsi osadnicy mieli problem z wyrabianiem narzędzi i liczba noży była ograniczona, więc kroiło się jedzenie
@Roger_Casement: mieszkam w Norwegii to się wypowiem. Co do jedzenia to nie wiem bo nie byłem w takiej sytuacji ale przejawia się to na domówkach gdzie każdy przynosi swój alkohol którego mocno pilnuje, nie daj Boże Ci się skończy to jesteś w dupie, sam nikt swojego nie zaproponuje. Jakie było zdziwienie kiedy u mnie można było się częstować wszystkim co było na stanie :O

Druga opcja to wesela. W restauracji w
@Roger_Casement: #!$%@? jak można gosciom nie dać jeść. Jechalem z kumplami na erasmusa do Anglii na międzynarodowy uniwerek i najlepsze imprezy zawsze były u nas. Dzien przed robiłem zaczyn na chleb(angielski był #!$%@?), marynowałem mięso i nazajutrz stół się uginał od żarcia. Zawsze miał być u mnie bifor przed wyjściem ale najczęściej fajniej bylo zostać na chacie
jedzenia nie dadzą, a milionom imigrantów zarobkowych socjal aż po gardło wpychali.

Nigdy nie pojmę szw*dów


@Nie_RabarbaR:

mieszkańcy Skandynawii mają taki mindset: płace wysokie podatki--> niech państwo sie teraz opiekuje potrzebującymi.


@snusmumriken1971:

ale to prawda. Dziecko będąc gościem u norweskiego kolegi będzie patrzeć jak ten je obiad. xD Mało tego, gdy Norweg przyjdzie do Ciebie i zaproponujesz mu herbatę to też dziwnie patrzy. XD


@indeeed:

mieszkam w Norwegii to