Wpis z mikrobloga

Bawaria here: Zwyczaj jest taki, że na imprezę przynosisz swój alkohol (najczęściej piwo) a na koniec wracasz do domu z pustymi butelkami. Ciężko mi zrozumieć sens takiego postępowania (kaucja za butelkę to 0,07€, więc kasa raczej nie jest powodem)

Mam dwa podejrzenia:
1. Większość ludzi tu kupuje piwo całymi kontenerami i brak kilku butelek powoduje więcej tłumaczenia przy zakupie kolejnej skrzynki - ale raz mój gość zabierał do domu 6 butelek z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Roger_Casement: wychodki odkrywają różnice kulturowe, #!$%@? w komentarzach sięga zenitu XD. A ja jak się tak zastanawiam to chyba wynika z tego, że im bardziej na północ tym trudniejsze warunki zdobycia pozywienia, czy uprawy ziemi tak historycznie i z tego to może wynikać. Na południu nakarmią, ale głównie warzywami bo mają ich pod dostatkiem. Tak bym to rozkmniał
@Roger_Casement: Na mapce widzę że Berlin też na tym jest. A ja jeżdżę po Niemieckich domach i robię remonty, i nieraz Niemiec przyjdzie i sam z siebie poczęstuje czymś dobrym :) Fakt, pod koniec dniówki przychodzi żeby zrobić mu coś extra poza kontraktem ale częstuje xD
@DryfWiatrowZachodnich: tam wiekszosc rodzin siedzi na wiecznym wynajmie ale to nie jest taki wynajem jaki my znamy, ze z dnia na dzien janusz mowi, ze mu siostrzenica na studia przyjezdza i #!$%@?, tylko rejestrujesz sie na stronie urzedu i ci daja przydzial, to mieszkanie masz praktycznie lifetime, mozesz je komus podnajac bez problemu itd
A to nie jest troche tak ze w tak zlaicyzowanych krajach slub nie jest czyms az tak mega waznym, i danie 100 euro moze z takiej perspektywy byc naprawde duzym prezentem?


@DryfWiatrowZachodnich: Stary, w Niemczech standardem jest, że kilka osób składa się na voucher 50eur dla kogoś na urodziny xD Tak samo mit o siedzeniu przy paluszkach też nie wziął się znikąd. Mam dwie rodziny, które mieszkają tam od przeszło 10
@Roger_Casement: Trzeba dodać że nie bez powodu całe południe jest na niebiesko, w islamie właściwie nakazane jest częstowanie gościa w domu posiłkiem. Nawet mało praktykujący muzułmanin zawsze pyta się mnie czy chce coś do jedzenia. Zdejmowanie butów to oczywiście obowiązek.
@Felonious_Gru: Nigdy nie mogłem zrozumieć jak ludzie mogą jeść widelcem trzymanym w lewej ręce - poza leworęcznymi. Przecież to jest #!$%@? niewygodne ;d


@WaveCreator: ale ty nie masz pisać tym widelcem, tylko jeść. To bardzo wygodne. Więcej dokładności i np. nacisku potrzeba w prawej ręce, w której jest nóż. Ponadto nozem można też "doładować" widelec itd. Kwestia przywyczajenia. Ja, pomimo, że jestem praworęczny, to nie dałbym rady mieć noża w
Druga opcja to wesela. W restauracji w której pracuje organizujemy wesele na którym para młoda płaci tylko za siebie i rodziców. Reszta gości płaci za jedzenie i alko samodzielnie xD


@czrneckii: U nas gości dają kasę do koperty, więc jakby płacili za swoje jedzenie. Ostatecznie wychodzi praktycznie na to samo.
W regionach z których pochodzę daje się kopertę wchodząc z wesela. U mojej żony dają kopertę przy składaniu życzeń.
@Roger_Casement: a ja opowiem swoją historię z Polski ( ͡° ͜ʖ ͡°). Za gówniarza (6-7 lvl) byłem u mojego kolegi z podwórka w domu, graliśmy na plejaku, pora śniadaniowa, jego babcia smażyła naleśniki i nagle go zawołała. Ja zostałem w pokoju i słyszałem jak kolega spytał babci, czy Bakys może zjeść z nami, a babcia mu odpowiedziała, że Bakys może ewentualnie zjeść tego jednego nieudanego naleśnika, bo
Właśnie wczoraj znajoma mi opowiadała, że sąsiedzi opiekują się jej mieszkaniem w Polsce i gdy ona wraca zawsze do nich idzie z jakimś poczęstunkiem, to np. truskawki, to jakieś słodycze. Zawsze serdecznie podziękują, zaproszą na pogaduchy ale nigdy niczym jej nie zaproponują. To co przyniesie od razu chowają i nawet wody do picia nie dostanie i tak siedzą dwie godziny( ͡° ͜ʖ ͡°)