Wpis z mikrobloga

Zaktualizowali mi WIBOR 3M...
Żegnajcie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kredyt na 530k (57m2 w Trójmieście)
Wzięty rok temu z 10% wkładem, mieszkanie będzie oddane dopiero w grudniu, wypłacone 5 z 7 transz.
Aktualne oprocentowanie 11,33%, w tym 4,55% marży ("ubezpieczenie" przed wpisem do księgi wieczystej)

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt #stopyprocentowe #wibor
piter12 - Zaktualizowali mi WIBOR 3M...
Żegnajcie ( ͡° ʖ̯ ͡°) 

Kredyt na 530k (57m2 ...

źródło: comment_1655394735ra4OVcOedxsIClNx7yNf9E.jpg

Pobierz
  • 161
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@defkor:

6 lat mieszkac z mama i naciagac ja na jedzenie xD z jakimi dzbanami ja tu siedze

Zawsze możesz unieść się honurem i mając odłożone <100k, załadować się po jaja w kredyt na zmiennej, żeby pokazać jak dorosły jesteś xD
  • Odpowiedz
@Markowsky95: ale nawet po krachu na nieruchomoaciach w 2008-2009 roku fena za m2 nigdy nie spadla do ceny z 2007 roku. Po prostu pare lat ceny przestały rosnac. Nawet jak dzisiaj prknie banka na nieruchomoaciach to te musialby spasc o jakies 30-40% by wrocic do cen z 2020 roku, co jest nierealne.

Historia pokazuje ze w kazdym okresie lepiej jest kupic mieszkanie na kredyt i splacic ten kredyt jak najszybciej,
  • Odpowiedz
@piter12 chyba tylko pytanie o remont zostało to ci odpowiem na własnym doświadczeniu.
Chata 130 metrów piętrowy. Lata remontu (2018. 10 do teraz ciągle meble i inne rzeczy kupujemy)praktycznie na niczym nie oszczędzaliśmy, majster nas kosztował 6k na rękę na miesiąc.
Do tej pory (dwie łazienki, kuchnia, 3 pokoje, salon, biuro, podejście przed drzwi i ogród)
Od października 2018 do lutego 2020 wydaliśmy 113 koła, do końca 2021 dołożyliśmy 70 koła
  • Odpowiedz
@piter12: nie żebym się cieszył z twojego problemu ale jednak jest zadowolony że kupiłem w Gdyni 60m2 za 345k po roku intensywnego szukania rodem ze szkoleń flipperów bo miałbym teraz p--------e
  • Odpowiedz
@WiktorekS: spłacić jak najszybciej owszem, z tym się zgadzam. Gorzej jak większość spłaca kredyt 20 lat.
Wystarczy, że bańka pęknie a jeżeli jesteś mądry to zdajesz sobie z tego sprawę iz to sie stanie. Wtedy wyhamują ceny, gdzieniegdzie ceny spadną a ty będziesz miec mieszkanie bez kredytu i pieniądze w kieszeni z odsetek, których nie będziesz musiał płacić.
A nie uwazasz, ze historia pokazuje to co ludzie chcą przeczytać? O
  • Odpowiedz
@WiktorekS: a nawiązując jeszcze do spadku cen to tak bylo w WWA po kryzysie w 2008
"Dokładnie w tym samym czasie zaczęły spadać ceny nowych mieszkań w Warszawie. Ze szczytu osiągniętego trzy miesiące wcześniej, gdy deweloperzy inkasowali średnio 8611 zł/mkw., w ciągu ponad czterech lat – do IV kw. 2012 r. - średnia cena transakcyjna spadła do poziomu 6466 zł/mkw., czyli o 24,9 proc"
Czekając czasami na okazje lepiej na
  • Odpowiedz
@piter12: podpowiem Ci rozwiązanie za które dostanę kupę minusów ale skopiuj sobie i odtwórz za parę lat

bardzo łatwo będzie Ci się wymigać z kupna tego mieszkania, wystarczy, że metraż będzie inny (a na pewno będzie) i już jest to podstawa do zerwania umowy

w tym czasie wynajmujesz i odkładasz przez 3-5 lat i kupujesz sobie nowe, nawet jak mieszkania będą stały w miejscu to Twoje zarobki pójdą do gory a inflacja spowoduje, że realna cena miekszania
  • Odpowiedz
@WiktorekS: w samym 2008 nie rosły prawie wgl, bo to był koniec bańki. W 2007 wzrosły +/- o 12%
W 2008 miałeś za to spadki zainteresowania na nieruchomości i rozne artykuły o tym. Dokładnie tak samo teraz się dzieje, już w mediach przewijają się takie same informacje.
A co oszczędzania to rząd chcę żebyś tak myślał, bo dla nich człowiek bez oszczędności to łatwa do manipulowania istota. Trzeba tylko pamiętać,
  • Odpowiedz
Zarabiasz 15k. Licząc, że wydasz 6k miesięcznie+ miesiąc urlopu masz 100k oszczędności w rok. 6 lat i masz mieszkanie, na c--j więc się pchać w taki kredyt


@Markowsky95: bo kredyty są dla zamożnych, nie dla biednych. Tak ma już mieszkanie i je spłaci w 6 lat.
  • Odpowiedz
Rozmawiam również z doradcą kredytowym, ale obawiam się ponownego zbadnia zdolności kredytowej (no i że jej nie będę już miał na takim poziomie) przy przejściu na stałe oprocentowanie.


@piter12: przeszedłem na stałe bez badania zdolnosci. Tylko wniosek przez stronę,
  • Odpowiedz
@piter12: o, letnica, czyli na spacery na składowisko popiołów, a mieszkań nasrane tyle, że z sąsiadami podajesz sobie rękę przez balkon, a jak się wszyscy wprowadzą to rano będziesz pół godziny wyjeżdżał z osiedla :)

nie no żartuję, mam nadzieję, że dzięki tym osiedlom (tam jest chyba z 5 deweloperów i z 6 czy 7 inwestycji), będzie silne lobby, żeby to składowisko zagospodarować, a jak chodzę do "Ciebie" na spacery
  • Odpowiedz
  • 0
@tellet kolejny nieumiejacy czytac po polsku ze zrozumieniem. Op chcial mieszkac teraz a nie za 6 lat. Rozumiesz co czytasz czy tylko smiecisz?
  • Odpowiedz