Wpis z mikrobloga

Zaktualizowali mi WIBOR 3M...
Żegnajcie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kredyt na 530k (57m2 w Trójmieście)
Wzięty rok temu z 10% wkładem, mieszkanie będzie oddane dopiero w grudniu, wypłacone 5 z 7 transz.
Aktualne oprocentowanie 11,33%, w tym 4,55% marży ("ubezpieczenie" przed wpisem do księgi wieczystej)

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt #stopyprocentowe #wibor
piter12 - Zaktualizowali mi WIBOR 3M...
Żegnajcie ( ͡° ʖ̯ ͡°) 

Kredyt na 530k (57m2 ...

źródło: comment_1655394735ra4OVcOedxsIClNx7yNf9E.jpg

Pobierz
  • 161
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Myślałem o nadpłacaniu, ale teraz będę bulił same odsetki w zasadzie


@piter12: nadpłacając to kapitał spłacasz, nie odsetki - masz potem mniej kapitału do spłaty i niższe odsetki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@firyt: niech idzie do jaworowicz z kredyciarzami, bo mechanizm ten sam

my podpisały bo chcieły na już, nie czytały a teraz chco od nos pinionc!!!1
  • Odpowiedz
@Markowsky95:

6 lat temu za mieszkanie w swojej lokalizacji nie płaciłeś 200k więc to jest wróżenie z fusów


Masz 27 lat, więc może nie do końca pamiętasz sytuację rynkową, ale w Krakowie 6 lat temu można było bardzo łatwo znaleźć mieszkania po 4500/m2 co daje 225k za 50m, także pudło, nie trafiłeś... Teraz trzeba dać tu średnio przynajmniej 10k-12 na rynku pierwotnym.
  • Odpowiedz
@Markowsky95: no i tym bardziej nie wiesz, o czym mówisz - mieszkania z rynku wtórnego akurat są, były i będą droższe ;) ten wykres raz, że przedstawia ceny max do 2020, tuż przed kolosolnymi podwyżkami, a dwa, że uwzględnia ŚREDNIĄ. A nie każdy w dużym mieście kupuje np. mieszkanie w centrum. Przykład na konkretach - stary Ruczaj (Kraków), nowa inwestycja za 4800zl/m w 2015. Teraz ta sama okolica to średnio
  • Odpowiedz
@piter12: Tak za rok milion a za 3 lata 3 miliony, skąd ty takie wnioski wynosisz xd 50 metrów nigdy nie będzie kosztować milion jeśli mówimy o zwykłych nowych blokach, nie mówię o apartamentach, loftach, penthouse’ach itp
  • Odpowiedz
@haha123: tak, będą rosły cenowo ale nie wartościowo. Jeśli ktoś uważa, ze mieszkania stanieją bardziej niż inflacja (wiec musiały by tracić na wartości ponad 20% rocznie by różnica w cenie była widoczna) jest naiwniakiem. Ceny co najwyżej się zamrożą.

Inflacja jeszcze skoczy do ok 18% obstawiam, stopy na 12-13% daje, Ew. 9% i mrożenie do wyborów później znowu atak.
  • Odpowiedz
@reznerek: sam w swoim komentarzu posłużyłeś się średnią mówiąc o 10-12k plus ja nigdzie nie napisałem, że każde mieszkanie z rynku wtórnego jest tańsze od tego z pierwotnego a Ty juz mi wkładasz do ust zdania, których nie napisałem.
Dodałem "w które na start musiałeś wpakować 100k", wiec idzie sie domyślić, że chodzi o jakieś "meliny"
Wiem, że było taniej i jest drogo tylko historycznie i tak ceny się cofną
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: Niestety oprocentowanie WIBORem 3M jest tylko dla kont założonych do 04.07.2016r. Obecnie dla nowych klientów wysokość oprocentowania to WIBOR 3M - 4,00 p.p. i jest limit 100 tys, gdzie stary rachunek nie ma takiego limitu.
  • Odpowiedz