Wpis z mikrobloga

@Markowsky95: po prostu oszczedzanie ncokolwiek poza podiszke finansowa jest tak samo glupie jak kupowanie mieszkania za gotowke w sytuacji gdy nasze zarobki nie sa wystarczajaco duze. Pieniadze sie inwestuje a nie oszczedza
  • Odpowiedz
@Markowsky95: po prostu oszczedzanie ncokolwiek poza podiszke finansowa jest tak samo glupie jak kupowanie mieszkania za gotowke w sytuacji gdy nasze zarobki nie sa wystarczajaco duze. Pieniadze sie inwestuje a nie oszczedza
  • Odpowiedz
@WiktorekS: Ależ oczywiście. Mozna inwestując stracić i oszczędzając. Nigdy nie wiesz co czaić będzie się za 5lat. Jednak mądrzej jest oszczędzać niz pchac sie w kredyt a potem płakać, bo rząd i banki razem z RPP wyruchali obywateli na miękko, i ludzi nie stać na kredyt.
Rozumiem, ze kazdy ma inne priorytety i tyle
  • Odpowiedz
@piter12: witaj w klubie, generalnie mam wrażenie że sie spózniłem na impreze.
W styczniu przeszedłem na ryczałt, pod koniec marca zdecydowałem sie na kredyt. chciałem na stałe ale ryczałt brały pod uwage tylko 3 banki przy 10% wkładzie: alior z prowizją na start 5%, pko i mbank, alior za drogi + na start miał w marcu już 7.5% stałe, pko mi odrzucił, powiedzieli jedynie że za duże ryzyko dla nich więc
  • Odpowiedz
@WiktorekS: właśnie, dla 99% najlepiej wziąć w kredyt a potem sytuacja będzie jak z frankowiczami ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyli płacz, bo oni nie wiedzieli, że stopy mogą aż tak wzrosnąć.
Połowa już teraz ledwo daje sobie radę widząc niektóre komentarze. Podniosą jeszcze dwa razy i będzie biala flaga.
  • Odpowiedz
@piter12: łączę się w bólu bo mam bardzo podobną sytuację. Wykopowych ekspertów nie słuchaj, bo na palcach można policzyć ilość osób co ma wiedzę w temacie (w sumie wykopów eksperci znają się na wszystkim, tylko nie na tym jak ogarnąć swoje życie xD).
  • Odpowiedz
Licząc, że wydasz 6k miesięcznie+ miesiąc urlopu masz 100k oszczędności w rok.


@Markowsky95: Przecież nie tak dawno temu - bo jeszcze 3-4 lata temu - mieszkania (przynajmniej w większych miastach) były prawie dwa razy tańsze niż obecnie.
Jak ktoś celował w 60 m2, to te 4 lata temu kupował za jakieś 5500 zł/m2 (330k w sumie).
Obecnie ceny są bliższe 9500 zł/m2 (570k).

Plus wykończenie, które również nie staniało.

W ten
  • Odpowiedz
  • 2
@piter12 za 5k to miesięcznie miałbyś mieszkanko wynajem + życie + dziwki w Tajlandii.

A tak to spłacasz 5k w tym pewnie 300zl kapitał, 4700zl odsetki?
  • Odpowiedz