Wpis z mikrobloga

Zna ktoś odpowiedź dlaczego w KAŻDYM zachodnim Lidlu jest masa napojów bezukrowych a w polskim taka bieda, że często nawet nie ma coli czy pepsi zero bo market kupuje 1/8 palety i rozchodzi się to w 2dni.

Zdjęcie z Lidla z Malty, oczywiście są także bezcukrowe energetyki marki własnej Lidla (w Polsce brak), takich oczywistych jak cola, pepsi, fanta nie robiłem fot ale też są.

#dieta #zdrowie #zakupy #lidl #mikrokoksy #silownia #zalesie #gorzkiezale
Beszczebelny - Zna ktoś odpowiedź dlaczego w KAŻDYM zachodnim Lidlu jest masa napojów...

źródło: comment_1654689735PTov5JlwmOwwszad9du2Ke.jpg

Pobierz
  • 149
@Beszczebelny: akurat w tym roku dowaliło bezcukrowych napojów. Nadal słabo, wiele to tymczasowe smaki w butelkach typu 0,5L w cenach jak za 1,5L, ale jednak

7up free - mega, lepszy niż cukrowy
Sprite zero - słaby
Fanta zero 1,5L pomarańczowa - spoko
Fanta zero małe w fikuśnych smakach - spoko
Mirinda w dwóch smakach małe - słabe

Fajnie, że Pepsi Mango duże zostało na stałe - moje ulubione, jest tez Mint,
@Beszczebelny: A ja odnoszę zupełnie odwrotne wrażenie. Najczęściej robię zakupy w Leclercu i czasem widzę jak jest wyładowywany towar, np cola i cola zero, jest też mały regał z Kofolą. Po paru dniach prawie nikt nie ruszył produktu ze słodzikiem, a tych z cukrem nie ma.

Inny przykład - ostatnio naciąłem się w KFC, kupiłem zestaw z dolewką, podchodzę do dystrybutora i brak opcji żeby nalać zwykłą pepsi (nie ma nawet
Zna ktoś odpowiedź dlaczego w KAŻDYM zachodnim Lidlu jest masa napojów bezukrowych a w polskim taka bieda


@Beszczebelny: bo u nas jest bieda a dyskonty sa nastawione na Januszy. Jak Janusz ma do wyboru w tej samej cenie z cukrem albo bez cukru to wiadomo, ze wezmie z cukrem bo sie bardziej oplaca
@Beszczebelny: z tego samego powodu dla którego niemieckie proszki sa bardziej skoncentrowane.
Specuyyfika lokalnego rynku. Jak Niemcowi napiszesz, ze ma dać 150g do takiej twardości wody, to tyle da. Polak jakiej by wody nie miał, ile by prania nie wsadził i ile by było brudne to #!$%@? prawie cała szufladkę. Serio.

Podobnie z napojami zero. Nie są w Polsce popularne, bo chłopski rozum mówi, że słodziki są niezdrowe. Ten sam rozum,
kiedyś Pepsico wprowadziło do Polski MountainDew no calories, to Polacy się oburzyli, bo to jak to tak bez cukru. I teraz jest dostępna tylko wersja z cukrem xD


@Wyszynkowski: a mountain dew bez cukru właśnie też wróciło w tym roku

@JamKarzeu2
@Beszczebelny: a orientowałeś się czy jest i jak wygląda podatek cukrowy na Malcie? U nas napoje ze słodzikami są tak samo opodatkowane, jak te z cukrem. Może tutaj znajdziesz odpowiedź
@Beszczebelny: a i jeszcze w żabkach są/były Pepsi malinowe i jeszcze jakieś tam, ale też małe butelki, malinowy był całkiem ok

Jak ktoś ma hajs to ma w czym wybierać, a jak nie - to da się przeżyć i widać zmianę na lepsze, szczególnie od tego roku
@Beszczebelny: > paskudny to jeszcze klei ci się w modzie.

@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: myslalem, ze tylko ja tak mam. Zwykla cola to max 2 lyki moge.

biedronach i lidlach ludzie ryzykują życie żeby z końca dolnej palety wyciągnąc z tyłu ostatnie zerówki xD


@Beszczebelny: raz mnie baba #!$%@? jak wyciagalem "czy chce im sklep zdemolowac" no ja pierdddle jakby bylo na wierzchu leniwa pindo to bym nie musial szarpac calej palety.