Wpis z mikrobloga

Zna ktoś odpowiedź dlaczego w KAŻDYM zachodnim Lidlu jest masa napojów bezukrowych a w polskim taka bieda, że często nawet nie ma coli czy pepsi zero bo market kupuje 1/8 palety i rozchodzi się to w 2dni.

Zdjęcie z Lidla z Malty, oczywiście są także bezcukrowe energetyki marki własnej Lidla (w Polsce brak), takich oczywistych jak cola, pepsi, fanta nie robiłem fot ale też są.

#dieta #zdrowie #zakupy #lidl #mikrokoksy #silownia #zalesie #gorzkiezale
Beszczebelny - Zna ktoś odpowiedź dlaczego w KAŻDYM zachodnim Lidlu jest masa napojów...

źródło: comment_1654689735PTov5JlwmOwwszad9du2Ke.jpg

Pobierz
  • 149
  • Odpowiedz
więc do kwestii "zdrowotności słodzików" się jak najbardziej musi uczciwe wliczać


@Wap30:
Wszystko zależy od ilości. Nigdy nie miałem rewolucji nawet po 2L coli zero obalonych za jednym zasiadem, za to jak kiedyś robiłem domowe lody jogurtowe i mi się "na oko" sypnęło ze 120-150 g erytrolu ze słoika to z różową na zmianę numerki do kibla jak w zusie odrywaliśmy.
  • Odpowiedz
@smk666: ano, tutaj zdaje się ilość ma kluczowe znaczenie, bo o ile cyklaminian sodu jest o jakieś 30 razy, a aspartam i 200 razy słodszy od cukru (słodziki z coli zero) to już erytrytol jest mniej słodki od cukru. Ciasta z taką samą ilością tych pierwszych słodzików syntetycznych byście nawet nie byli w stanie ruszyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ile razy piję coś z sukralozą albo jakimiś innym "nie cukrem" (nieważne czy to cola/pepsi czy jakieś soki/napoje słodkie) to to zostawia taki ohydny posmak w ustach.


@JamKarzeu2: Właściwie nie chce mi się czytać już następnych komentarzy, Twój jest jednym z pierwszych, może ktoś już coś podobnego pisał. Też nie lubię tego posmaku. Ale za to takie napoje dobre do drinków, w większym stopniu "neutralizują" smak alkoholu.
  • Odpowiedz
@Beszczebelny: Co wy #!$%@? z tymi bezcukrowymi. Nażrecie się aspartanu czy innego gówna i zamiast otyłości zachorujecie na raka. No profit w chooj. Ale marketing się zgadza, bo bydło kupuje, bo chce być fit.
  • Odpowiedz
@smk666: #teamslodzik here, ale akurat o sraczce to częściowa prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Osoby cierpiące na zespół jelita drażliwego nie powinny stosować sorbitolu, ponieważ nawet jego niewielka dawka może wywołać poważne dolegliwości żołądkowe. Dla osób zdrowych nie stanowi on zagrożenia. Jednak zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 22 listopada 2010 roku na produkcie musi być podana informacja, że sorbitol w "nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający".
  • Odpowiedz
@smk666 o to to, raz z matką poszedłem do biedry jak przyjechała na święta to jak chciałem wziąc cole zero bo lubie to zaczęła mi robić wykład na środku że to nie zdrowe żebym lepiej wziął zwykłą, żebym jej uwierzył bo ona wie.
  • Odpowiedz
@cutecatboy: Na przykladzie takiego monstera zero to jak ide do sklepu po monsterka to raczej moim celem jest to zeby on byl zimny, z cukrem. Myśle ze wlasnie ludzie maja podobnie kojarza te napoje z czyms slodkim a zero kojarzy sie z czyms czego nie ma - gorszym no bo przeciez ZERO , null, nic. Chociaz taka cola zero to nawet lepsza jest bo i cytrynke wrzucisz, czy do drinka
  • Odpowiedz
@Beszczebelny: co do bezcukrowych napojów to ktoś może powiedzieć że cola zero wali słodzikiem po języku i będzie miał rację, za to Pepsi max smakuje jak z cukrem xD ale wersje cukrowe oceniam na odwrót: cola lepsza niż Pepsi.
  • Odpowiedz
@Beszczebelny: ja raczej zauważam, ze coraz mniej jest napojów na bazie samego cukru, Nad czym ubolewam. Jeśli nie zero to dosładzane aspartamem albo sukralozą :/. Słodziki dają taki nieprzyjemny posmak, że już wolę mineralną pić :D
  • Odpowiedz