Wpis z mikrobloga

Zna ktoś odpowiedź dlaczego w KAŻDYM zachodnim Lidlu jest masa napojów bezukrowych a w polskim taka bieda, że często nawet nie ma coli czy pepsi zero bo market kupuje 1/8 palety i rozchodzi się to w 2dni.

Zdjęcie z Lidla z Malty, oczywiście są także bezcukrowe energetyki marki własnej Lidla (w Polsce brak), takich oczywistych jak cola, pepsi, fanta nie robiłem fot ale też są.

#dieta #zdrowie #zakupy #lidl #mikrokoksy #silownia #zalesie #gorzkiezale
Beszczebelny - Zna ktoś odpowiedź dlaczego w KAŻDYM zachodnim Lidlu jest masa napojów...

źródło: comment_1654689735PTov5JlwmOwwszad9du2Ke.jpg

Pobierz
  • 149
@Papuga_wojtka:
Mi tam smakuje lepiej niż zwykła ale są też osoby, którym po prostu nie wchodzi (to osobna grupa od ludzi, którzy wyciągają z dupy argumenty o szkodliwości). Każdy ma swoje preferencje i szanujmy je wzajemnie, niech każdy kupuje co mu najlepiej smakuje.
Generalnie napoje że słodzikiem nie smakują osoba, które piją codziennie napoje słodzone cukrem. Osoby które mówią, że oba napoje smakują tak samo piją szklaneczkę tego napoju raz na miesiąc, dlatego "smakuje tak samo"
raczej do wody chcialem porownac


@nobrain: ale jaki to ma sens w tej dyskusji skoro rozmawiamy o słodkich napojach? To tak jakby ktoś pytał, który pojazd produkuje mniej spalin - 7-litrowe Camaro czy hybrydowa toyota yaris, a ty byś się upierał, że to właściwie to samo, bo na piechotę lepiej xD
ksylitol nie jest słodzikiem, tylko (przynajmniej teoretycznie) zdrowszą alternatywą dla cukru. Sam w sobie tez właściwie jest cukrem i zawiera kalorie


@pp93: każdy słodzik również zawiera kalorie. Po prostu chodzi o poziom słodyczy konkretnych substancji, a co za tym idzie ilość, jakiej potrzebujemy, by osiągnąć dany smak.
Biorąc za wzór słodkości 100 g cukru białego, który dostarcza ok. 400 kcal, słodziki prezentują się następująco:
Ksylitol 100 g - 240 kcal
Erytrytol
W Polsce wciąż pokutuje opinia, że od słodzików dostaje się sraczki, artretyzmu i raka to i zbyt mniejszy.


@smk666:
Według mnie pokutuje opinia, że napoje ze słodzikami są obrzydliwe w ch*j i dlatego nikt ich nie kupuje ¯\_(ツ)_/¯
Aż mi się rzygać zachciało jak przypomniałem sobie smak aspartamu.