Wpis z mikrobloga

Tak z obserwacji wykopu. Dlaczego jeśli mamy #programista15k to każdy na wykopie przytakuje głową. A jeśli ktoś napisze, że zarabia tyle samo albo więcej w jakiejkolwiek dziedzinie to zaczyna się, że albo kłamie, albo niemożliwe, a jak możliwe to po co komu ten produkt/usługa chyba debilom i jakieś tam wyśmiewanie. Ogólnie dlaczego nic tak wiele lat sie w tym kraju nie zmienia w mentalności :( ja tam się ciesze z każdego sukcesu kogoś objętnie czy mentalnego czy materialnego i lubię kibicować. Staram się też uczyć czegoś od tych którym dobrze idzie)

#przemyslenia #przemysleniazdupy #mirkokoksy #mikrokoksy #silownia #fullborsukworkout
  • 38
@Nano22: a liczy się człowiek który samemu prowadzi firmę?
Jeśli tka to mam drugiego który robi kokosy na remontach skrzyń biegów i przerabianiu ich do motorsportu.

Też ma zlecenia z zagranicy i kosi srogie hajsy za obsługę teamów rajdowych.

I to też odrzucisz bo zarejestrowany jest jako JDG?
@Kasahara: "Zawiść zazdrość zamiast starać się mieć więcej
Tylko myślisz żeby inni mieli mniej" wśród rodaków nadal aktualne.
Dla wielu takie kwoty to abstrakcja, wiec to też powod. O it już od dawna ssie trąbi ile to oni nie zarabiają, nawet Morawiecki #!$%@? o bogatych samolubnych informatykach.
A że w innych branżach zarabiają dużo to żadna tajemnica. Kiedyś za 30minut roboty hydraulika zapłaciłem 250zl xD dziewczyna była u podologa i zapłaciła
Pobierz krzysiek944 - @Kasahara: "Zawiść zazdrość zamiast starać się mieć więcej
Tylko myśli...
źródło: comment_1653596141pdwxgxKn3d3akpi0P43bzZ.jpg
@kobrys13: Mój znajomy też robi na CNC i ma może 4k. Co Ty porównujesz gościa który ma własną firmę do zwykłego pracownika xD Prawdą jest, że jako zwykły pracownik największe zarobki są w IT.

@Nano22 ale to jest właśnie post o takich ludziach jak ty. Żeby zarobić w IT 15k trzeba już coś umieć. Uwierz mi, jest wiele branż gdzie zarobisz więcej - po prostu nie jest o tym głośno.
@Kasahara:
Jeżeli chodzi o stawki w IT to przecież to wygląda dokładnie tak samo jak opisałeś ¯\_(ツ)_/¯
Ludzie myślą, że #programista15k to jakiś oderwany od rzeczywistości mem, a jak usłyszą, ze ktoś tyle(albo więcej) zarabia to im dupa pęka tak, ze słychać to w promieniu 20 km xD

Gdzie tak naprawdę ktoś zdeterminowany i ogarnięty te 15k może mieć mając rok expa komercyjnego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Kasahara: może po części dlatego, że tag #programista15k powstał pewno już co najmniej z 8 lat temu i zastąpił poprzedni tag #programista10k
Od tego czasu nie było było aktualizacji, a zarobki w branży się podwoiły.
Dziś to powinno być #programista30k ʕʔ

W skrócie, 15k nikogo z branży już nie rusza, bo jest powszechne. A w innych branżach to nie wiem ale też zarobki nieźle wzrosły, choć pewno
A jeśli ktoś napisze, że zarabia tyle samo albo więcej w jakiejkolwiek dziedzinie to zaczyna się, że albo kłamie, albo niemożliwe, a jak możliwe to po co komu ten produkt/usługa chyba debilom i jakieś tam wyśmiewanie.


@Kasahara: to są chyba najwieksze dzbany xD

Pamiętam jak mi w mieszkaniu wywaliło korki podczas burzy i okazało się, że niestety klapy spadły również na korytarzu w drugiej szafie, gdzie trzeba mieć specjalny kluczyk

Przyjechał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wcaleniepchamsiewmultikonto: jakby co to ja nie pisałem, że 30k jest na luzie. Gdy powstawał tag #programista15k to była stawka dla doświadczonych seniorów, którzy potrafią się sprzedać. Tak samo dziś jest ze stawką 30k. Nie wiem jak inni ale ja zawsze traktowałem kwotę z tagu jako brutto na etacie (ew netto na fakturze, czyli bez VAT) i o tym mówię.

Senior, który kuma czaczę, bierze dziś 1500 dziennie +VAT. Takie są realia.
@mlodyernest: w ogóle nie szkoda. Byłem #!$%@? zarabiającym, bidnym, pracowitym juniorem z ustawicznym wypaleniem zawodowym.
Koledzy którzy umieli tyle co ja, ale mieli dość bezczelności i #!$%@? żeby wynegocjować 2x tyle hajsu co ja wiele mnie nauczyli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jako programista możesz słabo zarabiać w pierwszym roku pracy, potem nie ma takiej potrzeby. Masa ludzi którzy są od lat w branży i zarabia te „bajeczne”
@Esarmist: Ciekawe, że na stronie z memami i śmiesznymi obrazkami, które nota-bene wywodzą się z sieci, jest nadreprezentacja ludzi z IT, nieprawdaż?
Idź na jakieś forum vw golf 4, jakiś wizaż, stronę lokalnego klubu III ligi, czy inny kozaczek z grażynkami i spytaj się ile zarabiają.

Jeszcze inną sprawą jest to, że to wcale nie 11.5k jest "OLABOGA DURZO", tylko przeciętny p0lak skręca wihajstry w odmóżdżającej robocie dla debili albo mu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kasahara: Musisz wychodzić częściej poza tagi związane z siłownią :D
Wykop to kał odkąd zawładnęły nim pato streamy dla biedoty. Tutaj nie da sie zarabiac inaczej niz programując xD I tez nikt sie tak tym nie przechwala jak programiści.
Lekarze, prawnicy, majstry, tlumacze, dietetycy, ludzie którzy biorą za 'wizyte' 300-400 za godzine tutaj nie siedzą. Jestes wyjątkiem :D
@Aleksander_Wielki: dla mnie nie, bo na finanse nie narzekam. Ale wyobraź sobie typową rodzine 2+1 z dochodem 7k netto gdzie rata kosztuje 2k, jedzenie 2k, rachunki 1k wiec od pierwszego do pierwszego i przychodzi ci koleś za 5 minut roboty żąda 400 zł ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)