Wpis z mikrobloga

@ziemba1: Gospodarka klęka, to znów geje będą wyciągani z szafy xDD

5 gejów w Polsce ma problem iść do notariusza wpisać sobie współwłasność mieszkania i napisać testament i teraz się będzie całe społeczeństwo tym pałować. Bez ślubu pewnie 5000x więcej par heteroseksualnych żyje i też się razem nie rozliczają, nie są porejestrowani w urzędach, szpitalach i mają wywalone
a co, jeśli by skorzystali z surogatki? Albo adoptowali dziecko? W ten sposób zdejmują ciężar wychowania z barków społeczeństwa i biorą go na siebie.

@rottenkitten321: Nie wiem, tzn coś wiem ale nie znam szczegółów jak to wygląda. Są dane z obcnego systemu trzeba by to wszystko przeanalizować. I od nowa sporzadzic dokladniejsze prawo. Mozn by np sprawdzic ile % jest danych przypadków, co z nich wyszło, jaki mają wpływ, zoptymalizować jakąś
@ziemba1: I w sumie ma troche racji. Donek wielki obronca LGBT a jak mial okazje to nic nie zrobil. Najsmieszniejsze jest to, ze jedyna partia, ktora realnie jest w stanie zaoferowac rozwiazanie wiekszosci problemow LGBT jest Konfederacja :)
@mszto

więc równie jedynie mówi jakiej płci maja być małżonkowie


Więc to dyskryminacja ze względu na płeć. Jeden pies.

Przecież osoba homoseksualną może zawrzeć związek małżeński z kobietą nikt mu tego nie zabrania. Osoba hetro nie można zawrzeć związek małżeński z Osoba tej samej płci. Mają te same prawa.


Przecież chrześcijanin może wyznawać publicznie Islam, a Biblii nie może posiadać nikt, także muzułmanie. Zatem w Arabii Saudyjskiej jest równouprawnienie w kwestii wiary.
@93michu93: Ale taka prawda jest. Ci ludzie albo wyjadą albo zrobią tutaj jesień średniowieczna. Już ludzie i tak są zagotowani ustawianiem im życia. I ja tego nie piszę w emocjach - coś Ty. Ja się wręcz tego spodziewam, że tak to się skończy jak się państwo zbytnio będzie wtrącało tam gdzie nie trzeba. Tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Każdy ma swoją „wytrzymałość” na pewne rzeczy. A nie
@Ekspert_od_niczego nie wiem co masz na myśli dokładnie mówiąc równouprawnienie ale tak, prawo jest takie same dla osoby wyznającej islam jak i dla osoby wyznającej katolicyzm. Inna kwestia jest z kolei brak wolności co do wyznania a to już uderza w szeroko pojętą wolność człowieka.
To niech pary hetero też sobie chodzą do notariusza.


@Gwendeith: no może zburzę ci całkowicie światopogląd, ale para hetero, nawet po ślubie, jak chce kupić mieszkanie (tak jak ten tutaj) to też MUSI IŚĆ DO NOTARIUSZA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak samo, ta sama para hetero, jak chce zrobić rozdzielność majątkową (tak jak ten tutaj), to też MUSI IŚĆ DO NOTARIUSZA. ( ͡° ͜ʖ ͡
@Oseghe: równie dobrze możesz powiedzieć, że nimiecka fabryka ma mieć inne prawo podatkowe i płacić niższe podatki niż reszta. Przecież pracownicy odprowadzają podatki.

Z drugiej strony, dlaczego prawo ma być niespójne?
@Bolololo00

Najsmieszniejsze jest to, ze jedyna partia, ktora realnie jest w stanie zaoferowac rozwiazanie wiekszosci problemow LGBT jest Konfederacja


Obawiam się, że rozwiązania proponowane przez Konfederację już wypróbowano wobec innych mniejszości w Niemczech, historycy nazywają to holocaustem. Niemniej wątpię, żeby osobom LGBT chodziło o takie rozwiązania.

Naprawdę niesamowity poziom oderwania od rzeczywistości.

Konfederacja - wprowadzimy prześladowania gejów!

@Bolololo00: Super, realne rozwiązanie większości problemów LGBT.

Lewica albo partie wolnościowe: wprowadzimy równouprawnienie LGBT.
@ziemba1: Ze związków hetero są dzieci, ze związków homo nie ma, czego tu nie rozumieć? Państwo daje przywileje na produkcje nowych podwładnych których będzie mogło opodatkować. Tutaj nie chodzi o to żeby dwoje osób się kochało i miało to na papierze tylko o tworzenie nowych obywateli
@NewBlueSky: Oczywiście, że nie ma samej z siebie. To my możemy nadać temu pewną godność.

zostaly ustalone

Nic to nie znaczy. Pewne rzeczy putin ustalił na Ukrainie.


@bigos555: faktycznie nie ma roznicy miedzy spoleczenstwem ktore niejako jest porozumieniem danej grupy ludzi a autorytarnymi decyzjami kogos jak dyktator XDD

@NewBlueSky: No dokładnie. Świetnie zarządzanej firmy rolniczej hodującej bydło rozpłodowe. Firma prężna, aczkolwiek godność bydła dyskusyjna.


@bigos555: Bydlo nie ma
O to, że z notariuszem nie załatwisz nawet ułamka tego, co możesz załatwić jednym podpisem w urzędzie stanu cywilnego. A zajmuje to znacznie więcej czasu i pieniędzy.


@Ekspert_od_niczego: poprosze o przyklad czegos co zalatwie w urzedzie stanu cywilnego i nie zalatwie u notariusza
@Ekspert_od_niczego

To powiedz mi, gdzie laska ma się udać, żeby wziąć ślub z kobietą, do czego mają prawo mężczyzni.

Przecież żadna laska nie może brać ślubu z inną, podobnie facet z innym.
ludzie lataja w kosmos, pracuja nad fuzją jądrową a nie umieją rozwiązać takiej błahostki... bo świat by się zawalił jakby takie pary miały ten OGROMNY przywilej....


@szeptweb: Tak dokladniej mowiac, to w większości krajów w ktorych ludzie latają w kosmos i pracują nad fuzją lądową małzeństwa jednopłciowe są legalne i nikogo to nie dziwi. Polska ma sporą dziurę cywilizacyjną do przeskoczenia, bo z jednej strony stroi się i pucuje na taką
@Usmiech_Niebios: o braku spójności mówimy w kontekście par. Par, z których jedna woli tę samą płeć, a druga inną.

A ty zmieniasz temat na wielożeństwo.
OK, co z wielożeństwem? Masz jakieś propozycje, postulaty? Czy trójkąt powinien mieć podobne prawa?
Czemu by nie... Nadać te same prawa i obowiązki i elo.

Pytanie o zasady, czy związek 25 osób z możliwością rozliczania się wspólnego i podwyższenia ich łącznego progu podatkowego ze 120 000
Ale taka prawda jest. Ci ludzie albo wyjadą albo zrobią tutaj jesień średniowieczna. Już ludzie i tak są zagotowani ustawianiem im życia. I ja tego nie piszę w emocjach - coś Ty. Ja się wręcz tego spodziewam, że tak to się skończy jak się państwo zbytnio będzie wtrącało tam gdzie nie trzeba. Tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Sin-: jesli marzy ci sie rewolucja to polecam na ochlode
@Robol: Prawo jest obecnie niespójne. Z jakiegoś powalonego powodu zamiast traktować każdego obywatela tak samo, to wprowadza się prawo, które mówi że tylko osoby określonej plci w ustawie mogą ze sobą wejść w związek.

Poza tym, czasami daje się preferencyjne warunki jakiemuś zakładowi pracy, żeby np. pobudzić gospodarkę w regionie.

Z resztą jak napisałam, prawo powinno być dla obywateli i szanować ich prawa, a nie bawić się w wyzyskiwanie ich jako
Prawo do pochówku, wspólnota majątkowa na zasadach małżeństwa, prawo do dokumentacji medycznej w przypadku gdy partner nie może podpisać zgody, prawo do przysposobienia dziecka partnera, prawo do zasiłku opiekuńczego, wspólnego rozliczania podatków, dziedziczenia bez zachowku...mam wymieniać dalej?


@Ekspert_od_niczego: ale ja pytalem czego nie zalatwisz u notariusza. Prawa do dokumentacji medycznej mozemy spisac nawet dzis - bedziesz mial wglad w moja jesli bardzo ci zalezy.

wspólnota majątkowa na zasadach małżeństwa


@Ekspert_od_niczego:
autorytarnymi decyzjami


@NewBlueSky: Zapewniam cię, że to także jest porozumieniem danej grupy.

nie ma w nich zadnego dodatkowego znaczenia


@NewBlueSky: No jest tylko takie jakie mu nadasz, i jakie uznasz za przypisane.

Dzisiaj zyjesz, jutro dostajesz raka i umierasz, a twoje cialo gnije i sie rozklada, nie idziesz do nieba, bo nie ma czegos takiego.


No to akurat jest niesprawdzalne, bo natura rzeczywistości zawsze jest dla nas niedostępna, więc jedyne
o braku spójności mówimy w kontekście par. Par, z których jedna woli tę samą płeć, a druga inną.


@BeSmarter: wy? A czemu wy wybraliście taki kontekst?
My mówiliśmy w kontekście płci - kobieta może poślubić mężczyznę, mężczyzna kobietę.
Nie wybieracie kontekstu.

Czemu by nie... Nadać te same prawa i obowiązki i elo.

Jest tak w jakimś państwie, czy tworzysz nowe spójne prawo bo tak ci się podoba?
Ta cała spójność to
@Ekspert_od_niczego:

To czemu 12% ślubów to osoby po 50.? A ze ślubów idą konkretne zyski, nie tylko dzieci. Chociażby zadowolenie obywateli, a tym samym większa produktywność.


Tu się zgadzam, napisałem jak widzę motywację urzędników
@93michu93: Nie marzy mi się rewolucja. Obserwuje nastroje społeczne i to jak ludzie reagują na różne tematy. A porównywanie strajku kobiet z czymś co potencjalnie może dotknąć każdego jest no… nie za dobrym przykładem. Nie uważasz? Wyobraź sobie, że np państwo wprowadza zakaz antykoncepcji. Będziesz miał tą rewolucję czy ludzie przyklasną takiemu pomysłowi? Dobrze się zastanów.

Kościół rządzi państwem poprzez polityków i organizacje które proponują takie czy nie inne ustawy.
@93michu93

ale ja pytalem czego nie zalatwisz u notariusza


Jesteś ślepy, czy robisz sobie ze mnie jaja? Chociaż odnieś się do wszystkiego, zanim zaczniesz sadzić takie głupoty. Innych kwestii nawet nie poruszyłeś.

Prawa do dokumentacji medycznej mozemy spisac nawet dzis - bedziesz mial wglad w moja jesli bardzo ci zalezy


Pod warunkiem, że obie osoby są do tego zdolne, a to nie jest oczywista kwestia, gdy jedna nagle trafia do szpitala. A
@Gwendeith: nie, to żadna dyskryminacja, tak samo jak dyskryminacją nie jest to, że ja nie mogę iść emeryturę w wieku 30 lat. Po prostu wymagania nie są spełnione i tyle. Małżeństwo to jak sama nazwa wskazuje związek dwóch osób - męża i żony.
@Gwendeith: wiem o tym i uważam że powinny miec taka możliwość bo jestem za równouprawnieniem. Ale prawda jest taka że pary hetero też muszą iść co odpowiednika notariusza. Różnica jest tylko taka że mówimy jakas żalosną formułkę ułożona totalnie bez gustu.