Wpis z mikrobloga

A porównywanie strajku kobiet z czymś co potencjalnie może dotknąć każdego jest no… nie za dobrym przykładem. Nie uważasz?


@Sin-: nie, mysle, ze to najwiekszy zryw jaki mogl sie zdarzyc i byl potencjal (nawet sam moze po cichu kibicowalem, zeby wrocili do kompromisu wczesniejszego) ale jak zaczeli niszczyc miasta, wlazic do kosciolow, wykrzykiwac przeklenstwa to podziekowalem i z neutralnego kibica stalem sie przeciwnikiem.

Wyobraź sobie, że np państwo wprowadza zakaz antykoncepcji.
autorytarnymi decyzjami

@NewBlueSky: Zapewniam cię, że to także jest porozumieniem danej grupy.


@bigos555: tez ale to taki sam przypadek jakbym ja nagle został królem wszechwswiata i narzucił wszystkim swoją wizje bo mam taką władze. Nie ma to nic do ustalonych wspólnie logicznie zasad funkcjonowania spoleczenstwa.

oczywiscie z perspektywy takich jednostek ich plan tez wydaje sie sensowny, tak jak przestepcy wydaje sie sensowne popelnienie przestepstwa ale nie ma w tym zadnej
@Usmiech_Niebios: masz niestety problemy z rozumieniem słowa pisanego + zupełnie nie idzie Ci w argumentowaniu swojego zdania, napisałeś zaczepkę o wielożeństwo i... co? I nic nie umiesz więcej napisać w dyskusji.

Spójność jest wg danego kryterium.

W ogóle nie rozumiesz o czym mowa XD
no ale czego się spodziewam po fanie krypto xD
@kasztaniak15: A z ciekawości jak działa w Twojej głowie potrójny slub? Jesteś mężem dwóch kobiet i jaka jest relacja miedzy nimi? Są dla siebie żonami? Jeśli umrzesz to co sie z nimi dzieje? Obie są wdowami singielkami czy ciagle są małżeństwem?
Poza tym, czasami daje się preferencyjne warunki jakiemuś zakładowi pracy, żeby np. pobudzić gospodarkę w regionie.


@Oseghe: i dlatego małżeństwa hetero mają te preferencyjne warunki.
Jesteś ślepy, czy robisz sobie ze mnie jaja? Chociaż odnieś się do wszystkiego, zanim zaczniesz sadzić takie głupoty. Innych kwestii nawet nie poruszyłeś.


@Ekspert_od_niczego: jesli cos udowadniasz i znajde jeden kontrprzyklad to twoj dowod lezy. To taka podstawa logiki.

Pod warunkiem, że obie osoby są do tego zdolne, a to nie jest oczywista kwestia, gdy jedna nagle trafia do szpitala. A ślub załatwia wszystko z wyprzedzeniem.


@ekspert_od_wszystkiego: no czyli mozna
@93michu93: Ale co z tego, że dwie osoby tej samej płci nie mogą stworzyć potomstwa, skoro fizycznie jest możliwość by przejęły opiekę nad dzieckiem w formie adopcji lub właśnie dzięki surogatce? A to, czy jest legalna czy nie to akurat kwestia regulacji prawnych, tak samo jak małżeństwa homoseksualne
To niech pary hetero też sobie chodzą do notariusza.


@Gwendeith: No tak, bo żeby sprawy majątkowe itp stały się prostsze wystarczy wkładać bezniz w dzibzgko. Bardzo dużo par hetero również żyje bez ślubu xD
napisałeś zaczepkę o wielożeństwo i... co? I nic nie umiesz więcej napisać w dyskusji.


@BeSmarter: w sensie co mam więcej pisać? Dajemy się żenić dwóm osobom a nie trzem czy czterem naraz. Niespójność na poziomie dajemy się żenić różnym płciom a nie tej samej. Ale czego się spodziewać po typie którego tak dupa zabolała że wszedł w moją aktywność, zamiast chwilę pomyśleć XD
@Gwendeith: płodzac dzieci. U wasz skóry myślowego i złego słowa. Ale rozumiejąc przez bezdzietne, takie co dzieci nie chcą, cóż nikt tego nie sprawdza, to jest ta sama sytuacja co z edukacja powszechna dla debili, niby bez sensu ale ma to głęboki sens.
@93michu93

jesli cos udowadniasz i znajde jeden kontrprzyklad to twoj dowod lezy. To taka podstawa logiki.


Tak. Ale ja nie postawiłem jednej tezy, tylko siedem, a ten kontrprzykład jest i tak kontrowersyjny.

no czyli mozna to spokojnie zalatwic. O to mi chodzi, dzieki!


Jak się jest sprawnym. Ja pisałem o sytuacji, gdy jeden z partnerów nie jest do tego zdolny. Ślub uchroni przed czymś takim.

Dwie osoby tej samej plci nie moga
@93michu93: nie, mysle, ze to najwiekszy zryw jaki mogl sie zdarzyc i byl potencjal (nawet sam moze po cichu kibicowalem, zeby wrocili do kompromisu wczesniejszego) ale jak zaczeli niszczyc miasta, wlazic do kosciolow, wykrzykiwac przeklenstwa to podziekowalem i z neutralnego kibica stalem sie przeciwnikiem.


1. Ciężko stwierdzić co by było gdyby.
2. Pamiętaj, że PiS bardzo odjechał w prawą stronę jeśli chodzi o kwestie światopoglądowe. Do tego zauważ, że zaczął stosować
@Ekspert_od_niczego Jakie ty bzdury wygadujesz. Mowa jest o równym traktowaniu mężczyzn i kobiet. Oboje są tak samo traktowani - każdy z nich nie może poślubić kogoś innego tej samej płci.

Weź jakieś kurs z logiki.
Ciężko mi teraz wymyślić taką formę protestu ale gdyby odejść od opieki nad dziećmi i z pracy np.: na jakiś dłuższy czas tygodnia, dwóch to myślę, że władza nie miałaby wyboru. I to byłby najefektywniejszy rodzaj protestu.


@Sin-: I obróciły się przeciw protestującym. Daję okejkę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To śmieszni wywrotowcy szybko by grzecznie wrócili do roboty i domów. Chyba że w zaczadzeniu ideologicznymi gotowi byliby
@vrim: Takie protesty już miały miejsce na świecie i wystarczyły dwa dni i prawo zostało zmienione. Kobiety masowo odpuściły opiekę nad dziećmi i prace zostawiając wszystko w rękach mężczyzn. Był taki chaos, że szybko nastąpił przewrót.
@Robol: Bo dyskusja z prawakiem nie ma sensu. Twój argument jest inwalidą, bo wytłumaczyłam ci, czemu każdy obywatel jest ważny w społeczeństwie, ale widocznie do ciebie to nie dotarło.

Koniec dyskusji.


@Oseghe: skoro nie potrafisz prowadzić dyskusji i zaczynasz obelgi to trudno to nazwać dyskusją. Oprocz prawaków i lewaków jest jeszcze wiele innych poglądów. Żeby je zobaczyć należy wykonać pewną pracę poznawczą. Ja przedstawiłem swoje argumenty. Najchętniej dałbym wszystkim wszystkie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chce_blokowac_tagi: no to idź i protestuj przeciw udzielaniu ślubów komukolwiek, tylko co to ma wspólnego z tematem?

Btw przecież przymusu nie ma, nie musisz ślubu sam brać. Twój argument ma tyle sensu, co zakazanie sprzedazy jabłek, bo tobie nie smakują.
@vrim: Żeby Ci to lepiej uzmysłowić z tymi "śmiesznymi wywrotowcami" to moim zdaniem wystarczyło by raptem właśnie 2-3 dni gdyby to zrobić masowo. Bo teraz tak - zostawiasz dzieci partnerowi który nie ma wyboru i musi je zabrać do pracy bo pamiętaj, że wszystkie żłobki, przedszkola i szkoły są nieczynne plus sklepy będą nieczynne (nie będzie gdzie kupić obiadu etc.). To będzie taki chaos że rząd będzie musiał sobie odpuścić bo
@aegispolis: Ale to Ty wywodzisz z faktu płacenia podatków oraz faktu odczuwania chęci, że państwo jest zobowiązane komuś tą chęć zaspokoić. Czemu bronisz ich chęci, żeby tak było, a nie mojej chęci, żeby tak nie było, skoro też jestem obywatelem i też płacę podatki i też chce się dobrze czuć. A mój argument ma tyle sensu, co zakazanie dawania ludziom jabłek przez państwo, jeśli nie chce żeby państwo rozdawało ludziom jabłka.
@kasztaniak15: Ale sam napisales, ze jak jedna osoba umrze to pozostałe zostają małżeństwem. No i masz sytuacje 2 kobiety i facet. Facet umiera. Masz małżeństwo dwóch kobiet. Żebyś mógł z dwoma kobietami wziąć slub, musi być najpierw możliwość legalnego małżeństwa osób tej samej płci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ziemba1: wedle wykopowego lewactwa związki małżeńskie to archaiczne i w obecnych czasach zupełnie zbędna instytucja, zabobon i ciemnogród. No chyba że dotyczy tęczowych, to wtedy to oni muszą mieć koniecznie do tego prawo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ziemba1: A ty byłeś kiedyś u notariusza? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo piszesz tak, jakbyś kompletnie sobie sprawy nie zdawał z tego, że to całkiem słono kosztuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podatek od spadków i darowizn w wysokości 20% dla osób spoza rodziny to też "zajebista" sprawa - zwłaszcza jak chodzi o przekazanie lub dziedziczenie mieszkania o wartości ponad pół miliona ( ͡
@Kazimierz_Przerwa-Obiadowa: Tak, odnosiłem się do nieruchomości. Tak, trzeba zapłacić 2 procent podatku. Poza tym, odnosiłem się do:

Czyli jak owdowiejesz to musisz będąc w żałobie po stracie małżonka jeszcze zapłacić ponad 100k podatku Kapitanowi Państwo po to, by móc w ogóle zostać w mieszkaniu, na które pracowaliście wspólnie całe wasze życie ( ͡° ͜ʖ ͡°) I to już po opłaceniu notariusza (!) bo bez notariusza to majątek
@chce_blokowac_tagi: Dokładnie jak napisał przedmówca, poza tym co jeśli nie chcesz przekazywać całości nieruchomości a jedynie 50% albo 30% z jakichkolwiek powodów?

Co jeśli nie zamierzasz utrzymywać partnera do końca jego dni tylko obydwoje będziecie pracować? Wg umowy dożywocia nabywca mieszkania powinien pokrywać 100% kosztów utrzymania drugiej osoby - totalnie nie pasuje to do związków partnerskich tzn. takich, gdzie każdy z partnerów pracuje i utrzymuje się sam... Bez sensu podpisywać umowę,
Bardzo fajny post, dużo emocji i prawaków. Ja bym podtrzymał aktualne regulacje, a nuż jakiś gej się nawróci i wskaźniki urodzeń poprawi. Rozród najwyższym celem partii.
@chce_blokowac_tagi: Ponadto mój komentarz nie odnosił się tylko do nieruchomości, lecz ogólnie do istnienia podatku od spadków i darowizn... Nie wiem skąd wniosek, że tylko o nieruchomościach mowa ()

Podałam nieruchomość jako przykład by zobrazować, jak ogromne kwoty podatku mogą tutaj łatwo wchodzić w grę... Co przecież nie znaczy, że samochód za kilkadziesiąt k nie będzie problemem. ()
Nie chciałam też podawać niereprezentatywnych
@Pantegram: Tak jak odpisałem przedmówcy, który zmienił nie co temat, odnosiłem się do Twojego sztucznego dramatyzmu o płaceniu 100k, a nie do jakiegoś nieznanego mi stanu prawnego, postulowanego przez Ciebie, z którym raczysz teraz porównywać umowę dożywocia jako niekorzystną.